...

Kūrinys sau virto nauju verslu

Verslas

2013.04.18

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: , , .

Kūrinys sau virto nauju verslu

Vidas Vasiliauskas - projekto vadovas, Egidijus Paplauskas - architektas, Kamilė Vitaitė - pardavimų vadovė, Tomas Sakalauskas - produkto vadovas Asmeninio albumo nuotr.

Įvairios kompiuterinės programos ar aplikacijos geriausios būna tada, kai padeda spręsti konkrečias problemas. Dažnai taip nutinka, kai produktas sukuriamas savo reikmėms, o paskui sulaukia ir kitų dėmesio. Taip nutiko ir su „Eylean“ programa. Šis projektų ir darbų planavimo įrankis buvo pradėtas vien dėl „Prewise“ komandos reikmių, bet pamažu pasklido toli už biuro sienų. Kaip tai nutiko? Apie tai pasikalbėjome su idėjos autoriumi Tomu Sakalausku.

Sukurtas vidinėms įmonės reikmėms

T. Sakalauskas prasitarė, kad šis įrankis pagal pradinį sumanymą neturėjo tapti atskiro verslo užuomazga: „Pradinė idėja kilo prieš 4–5 metus. Tiesiog ieškojome įrankio, su kuriuo galėtume valdyti projektus. Nieko gero neradome. Vieniems trūko to, kitiems – dar ko nors. Sukūrėme vidinį įrankį ir juo naudojomės. Paskui nusprendėme iš to įrankio padaryti atskirą produktą. Metus ar pusantrų užtruko gamyba, o dabar jis jau veikia ir yra rinkoje. Realiai įrankis buvo skirtas vidinėms reikmėms, bet kadangi pasirodė patogus, parodėme jį keliems pažįstamiems. Jie rekomendavo pristatyti jį platesnei visuomenei.“

Anot verslininko, atskaitos taškas buvo pati paprasčiausia lenta, kurioje per susirinkimus žymimos pastabos. Įrankiu norėta tokį modelį perkelti į virtualiąją erdvę.

„Alternatyva visada galėjo būti paprasta lenta su lipniais popierėliais. Tačiau, tarkim, norint perkelti visą grupę lapelių į kitą vietą kiltų nesklandumų. Be to, fizinėje lentoje nėra jokios istorijos. Kurdami įrankį žiūrėjome į paprastą lentą. Norėjome, kad viskas būtų taip pat paprasta, kita vertus, siekėme šiek tiek praplėsti realybę.

Pagrindinis dalykas, kurio norėjome, buvo štai toks darbinis langas, į kurį pasižiūrėjęs iš karto matytum, kas vyksta. Kiti produktai turi daugybę duomenų, iš kurių turi pats išsirankioti kas, kur ir kodėl“, – kalbėjo T. Sakalauskas.

Projekto vadovo teigimu, įrankio nauda išryškėjo iš karto. Pats didžiausias pliusas buvo tai, kad dingo nerimas. Daugiau nereikėjo bijoti, kad užsimirš darbai ar gera idėja.

„Negaliu pasakyti, ar mūsų darbo našumas padidėjo, nes niekada jo nematavome, bet mūsų galvos pralaisvėjo. Užuot mąstę, ką reikės daryti atlikus vieną darbą, matydavome, kas bus toliau. Ryte ateini į darbą tuščia galva, atsiverti įrankį ir pradedi dirbti.

Įrankis sumažino kontekstų perjungimų skaičių. Juk dirbant būna, kad topteli kokia nors mintis. Tu arba prie jos metiesi, arba ją pamiršti. Žodžiu, viskas susijaukia. Šiuo atveju kilusią mintį gali pasižymėti lentoje ir netenka baimintis, kad ji dings“, – sakė T. Sakalauskas.

Svarbiausia – žiūrėti, ką reikia padaryti dabar

Pirminė įrankio versija atrodė paprasta – kone rašomosios lentos imitacija. Ilgainiui buvo pridėta daugiau funkcijų. Jų prireikė įrankį pasiūlius kitoms įmonėms.

„Įrankis pasikeitė vizualiai, atsirado papildomų funkcijų, tačiau pradinis „drag and drop“ principas išliko, nes būtent jis ir buvo tas kertinis akcentas, kurio neturėjo kiti produktai. Šis įrankis leidžia net ir susirinkimų metu pasižymėti užduotis, kurias paskui galima susidėlioti pagal prioritetus. Darbo metu juk duodamos naujos užduotys, atliekamos ir pabaigiamos senos. Kiti įrankiai labiau orientuojami į projekto plano sudarymą, tačiau pasaulis per greitai keičiasi. Kai planas išlenda iš spausdintuvo, jis jau būna pasenęs“, – įsitikinęs T. Sakalauskas.

„Eylean“ iš pradžių buvo siūlomas tik kolegoms programuotojams, tačiau apie jį greitai išgirdo ir su programavimu visai nesusijusios įmonės.

„Mūsų tikslinė grupė iš pradžių buvo tokie patys programuotojai kaip ir mes. Visai netyčia nutiko taip, kad produktas peržengė pirminę ribą. Susidomėjimas buvo kiek netikėtas. Vis dar adaptuojame jį prie poreikių, kurių turi ne programuotojai. Pageidavimų nemažai atsirado pradėjus kišti galvą Lietuvoje. Lietuvoje norima visokių notifikacijų, perspėjimų dėl terminų. Atsirado tokios bėdos, kad kas nors užduotis gali imti ir piktybiškai ištrinti. Norima daugiau priežiūros ir kontrolės“, – apie projekto augimą pasakojo T. Sakalauskas.

Jau kuriama nauja įrankio versija. Ji turėtų pasiekti dar platesnį žmonių ratą. „Eylean“ ketinama pritaikyti planšetėms ir sukurti mobiliąją aplikaciją.

„Jau yra prototipai kitos versijos, kuri tiks ir planšetėms. Mobilioji aplikacija telefonams skirsis nuo dabartinės versijos, nes telefono ekrane nelabai yra vietos visai lentai. Manome, kad mobilusis vartotojas turės savotišką užduočių srautą. Tai bus būdas nesant darbo vietoje neprarasti ryšio su projektu“, – pasakojo T. Sakalauskas.

Verslininkas atskleidė, kad pamačius, jog naujasis projektas sulaukė nemenkos sėkmės, buvo nuspręsta įmonėje „Prewise“ sukurti atskirą padalinį, kuris užsiimtų tik jo plėtojimu.

Apie ambicijas T. Sakalauskas kalbėjo atsargiai. Anot jo, veikti reikia pamažu – žingsnis po žingsnio.

„Mes, kaip ir šitas produktas, stengiamės netapti dideliu globaliu planu, kurį visada reikia koreguoti. Žiūrime, ką reikia padaryti dabar. O dabar svarbiausi konkrečių klientų poreikiai ir juos norime patenkinti. Kaip tai išplis? Žiūrėsim. Nusivylimai yra grįsti lūkesčiais, todėl nesinori daug prisiplanuoti, o paskui stebėti, kaip viskas eina blogyn ar geryn. Gyvenime jau buvo parašyti keli verslo planai, bet nė vienas neįgyvendintas. Reikia veikti pagal situaciją. Be abejo, norisi pasiekti kuo daugiau žmonių ir išspręsti jų efektyvumo problemas. Juk malonu, kai klientai pagiria. Tad ir ambicijos yra kurti gerą produktą, kuris pelnytų gerus atsiliepimus“, – šyptelėjo T. Sakalauskas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.