...

Gera idėja – aiški idėja

Verslas

2013.05.31

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: , , .

Gera idėja – aiški idėja

KeyApp komanda: Audrius Garnys, Linas Kazlauskas, Ignas Vasiljevas ir Romanas Getmanas (iš kairės į dešinę) Organizatorių nuotr.

Kai viskas paprasta, tai ir aišku. Idėja, kuri buvo įgyvendinta per dvi paras ir sprendžia labai aiškią problemą: naudojantis telefonu ir jame įdiegta programėle galima atidaryti, uždaryti vartus bei užkardus ir nereikia jokių pultelių. „KeyApp“ komandos pristatyta idėja laimėjo „App Camp“ geriausios aplikacijos prizą. Su dviem komandos nariais – Audriumi ir Linu – pasikalbėjome apie „App Camp“ ir per jį atsiradusį kūrinį.

Vaikinai apie savo komandos susiformavimą kalba dvejopai. „Tam tikra prasme susibūrėme ir atsitiktinai, ir neatsitiktinai. Mūsų yra keturi. Pats dalyvavau ir pirmajame „App Camp“, todėl žinojau, kaip viskas yra. Romanas dirba IT įmonėje, kurioje ir pats dirbau. Nors sugalvojau eiti savo keliu, kontaktai liko. Nujaučiau, kada maždaug organizuojamas „App Camp“, pasiskambinome, sužinojome, kad vyks lapkritį, ir po truputį pradėjome planuoti. Lino biuras visai šalia maniškio. Kalbantis išaiškėjo, ką jis veikia, kad labiau dirba su hardware. Buvome jau trise.

Kai atsisėdome galvoti, ką daryti, supratome, kad reikia dizainerio. Nė vienas iš mūsų nebūtų padaręs taip, kad viskas gerai atrodytų. Kadangi „App Camp“ leido per juos ieškoti kitų komandos narių, nusprendėme įdėti skelbimą. Taip atsirado dizaineris Ignas. Dar prieš jam prisidedant buvome apgalvoję pirminę idėją, žinojome, kad tai bus garažo vartų atidarymo aplikacija. Suvokėme, kad galime įgyvendinti bet ką, taigi problema buvo ne tai, ar galime ką nors įgyvendinti, o ką būtent darome“, – pasakojo Audrius.

Nors idėja jau buvo suformuluota, komanda renginiui beveik nesirengė. Ne iš tingulio, greičiau iš azarto. Vaikinai teigia, kad patiems buvo įdomu, ar sugebės per dvi dienas sukurti patikimai veikiančią aplikaciją.

„Kilo garažo vartų idėja ir – kaip ir būna su gerais dalykais – iškart pasakėme, kad ji gera, prie jos liekame. Pradėjome nagrinėti, ko reikėtų papildomai, kokių detalių ir t. t. Kai atsirado Ignas, buvome viską apsigalvoję. Aišku, iki „App Camp“ dėl sportinio azarto nebuvome atlikę jokių namų darbų. Per kitus pristatymus buvo matyti, kad tai nesukuriama per savaitgalį, nes fiziškai neįmanoma. Mes turėjome mikrokontrolerį, priedą jam ir, be abejo, idėją“, – sakė Audrius.

Kaip veikia aplikacija?

Programėlės principas yra paprastas. „KeyApp“ susideda iš dviejų detalių: įtaisėlio ant pačių vartų ir programėlės išmaniajame telefone. Priartėjus prie vartų bluetooth ryšiu pasiunčiamas signalas prietaisui ir vartai atsidaro. Viskas. Vartus galima kontroliuoti arba vienu mygtuko paspaudimu, arba tiesiog aplikaciją sureguliuoti taip, kad vartai atsidarytų pasiekus tam tikrą atstumą iki jų. Kiek pasitarę vaikinai atseka, kad aplikacijos idėja kilo Linui.

„Galima sakyti, kad mūsų idėja kilo iš noro išspręsti asmeninę problemą. Daug kas turi automatinius vartus, kuriuos reikia atidaryti pulteliu, tad vis pagalvoji, kad būtų daug patogiau, jei galėtum tai padaryti tiesiog telefonu. Jeigu šis projektas ir neišsivystys iki verslo, bent galėsime sakyti, kad išsprendėme savo problemą. Manau, verta pabandyti, o kas bus, matysime“, – sakė jis.

Svarbiausia – ieškoti komandos tinkamoje vietoje

Kažin ar „Key App“ būtų atsiradęs, jei ne „App Camp“. Šis renginys komandai ne tik įteikė į rankas keturis tūkstančius eurų, bet ir padėjo daug išmokti.

„Mano nuomone, dauguma programuotojų yra intravertai, nelinkę eiti po vieną ir sakyti: „Labas, aš darau tą ir tą.“ O kai yra profesinis renginys, kuriame jie priverčiami būti kartu, tuomet šis tas mezgasi. Bent jau aš su daug kuo pradėjau bendrauti po „App Camp“. Vadybininkų čia visada būna daug, tik jie taip nesirodo. Į praeitą „App Camp“ aš irgi ėjau kaip vadybininkas. Susiradau ten komandą. Aišku, nieko mums neišėjo, bet pamačiau, kaip viskas vyksta. „App Camp“ patraukia tuo, kad yra didelis, kad jame dalyvauja užsienio mentoriai, kad yra didelis prizų fondas. Galų gale sulaukiama spaudos dėmesio“, – teigė Audrius.

Linui renginio formatas buvo nauja patirtis. Tiesa, jis pastebėjo, kad trūko individualaus laiko su mentoriais. Be to, ne visos komandos atėjo su žaliomis idėjomis. „Man tiesiog buvo įdomu dalyvauti, nes anksčiau yra tekę dalyvauti poroje techatonų. Kiek buvau girdėjęs apie „App Camp“, atrodė, kad tai panašus formatas, nes žmonės tiesiog bando ką nors sukurti vietoje, spontaniškai, pasinaudodami savo įgūdžiais. Įspūdis toks, kad šiemet pasitaikė nemažai „startupų“, kurie paskui dalyvauja ir kituose renginiuose. Buvo ir „pitchinimo“ elementų, labiau būdingų „startupų“ renginiams“, – svarstė jis.

Gerai idėjai pristatyti užtenka 40 sekundžių

Nė vienas „KeyApp“ komandos narys nėra programuotojas. Pavyzdžiui, Audrius yra baigęs kultūros vadybą, o Linas – ekonomiką. Jie juokiasi, kad iš to, ką studijavo, pinigų neuždirbsi. Vis dėlto Audrius sako, kad įvairesnės žinios leido geriau pasiregti baigiamajam „App Camp“ akordui – pusantros minutės idėjos pristatymui.

„Gerai idėjai užtenka ir 20 sekundžių. Jeigu tavo idėja yra gera, ji yra aiški. Tos 90 sekundžių mums iš pradžių atrodė labai mažai, bet vėliau paaiškėjo, kad pats tas. Mes buvome susiplanavę, kaip įeisime į sceną, kas pirmas kalbės. Kiekviena sekundė turėjo būti sutaupyta. Mūsų ir skaidrė buvo visiškai kitokia. Dažniausiai buvo telefono ekranai, o mūsų – užkardas.

Jeigu esi išgryninęs idėją, 90 sekundžių visiškai pakanka. Mūsų aplikacija yra labai aiški. Pati komisija po kitų pristatymų klausinėjo, kaip tas ar anas… O mūsų paklausė tik apie saugumą. Atsakėme į šį klausimą, o kiti teisėjai tik palinksėjo. Paradoksas toks, kad kai kuri aplikaciją, norisi į ją sudėti kuo daugiau funkcijų, o kai darai tik vieną dalyką, susikoncentruoji į jį, stengiesi jį padaryti kuo geriau ir paprasčiau“, – sakė vaikinas.

Iš šono atrodė, kad „Key App“ laimėjo nesunkiai. Paramą jie jautė tiek iš mentorių, tiek iš kitų komandų. Tiesa, bendraminčiai sako, kad nesklandumų buvo iki paskutinių akimirkų. „Aš tikrai nujaučiau, bet kol nepasako, kad laimėjai, geriau apie tai negalvoti. Be to, juk ne dėl prizo ėjome. Laimėjimas yra tai, kad nuėjai, praleidai dirbtuvėse 48 valandas ir šį tą padarei. Savo idėją pristatėme beveik pabaigoje ir iš teisėjų veidų matėme, kad galime laimėti. Vis dėlto nebuvo paprasta. Pristatymai prasidėjo maždaug 16 val., o mūsų aplikacija suveikė 16.20 val. Paskutinę valandą kažkur nebuvo kontakto…“ – pasakojo Audrius.

Koks kitas žingsnis? Komanda ieško investuotojų, su kuriais galėtų pradėti masinę produkto gamybą. O toliau… Vaikinai sako, kad ne veltui viskas pavadinta „Key App“, o ne, pavyzdžiui, „Garage Key“.

Jie mąsto žengti ir į namų automatizavimo rinką. Tai galės būti ir langų, durų, žaliuzių valdymo įrankis. Labiausiai kompanionai norėtų bendradarbiauti su vartų, užkardų gamintojais, rasti bendrą sprendimą. Jie parduotų užkardą, o pirkėjams dar atitektų „Key App“ aplikacija. Bendraminčiai tvirtina, kad net jei nepasiseks, pasaulis nesugrius. Juk jie bent pabandė ir nuėjo labai toli.

„Mes gavome keturis tūkstančius eurų. Galime jais laisvai varijuoti. Jeigu mūsų idėja rutuliosis, tai anksčiau ar vėliau paskambins ir iš Silicio slėnio. Mes jau laimėjome. Ne tik „App Camp“. Mes tiesiog padarėme, ką norėjome. Bet kuriuo atveju būtume ir iš savų lėšų pasidarę vieną dėžutę, nusifotografavę su ja ir žinoję, kad ją sukūrėme“, – sakė Audrius.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.