„Alaus radaras“ – paprasta ir naudinga aplikacija telefone
2012.11.13
Temos: Startuolis, Technologijos, Verslo pradžia.
Baras pristigo mėgstamo alaus? Ne bėda! Susirasti gardų gėrimą kitur tau padės „Alaus radaras“ – nemokama programėlė išmaniajam telefonui, kurios idėja gimė kelių talentingų vaikinų galvose. „Tiesiog norėjome padėti kitiems gintarinio gėrimo mėgėjams rasti gero, skanaus alaus“, – teigia Gytis Ramanauskas ir Laurynas Pilikauskas, mobiliosios aplikacijos autoriai.
Nors nuo programėlės atsiradimo praėjo dveji metai, „Alaus radaras“ iki šiol yra viena smagiausių ir populiariausių lietuviškų mobiliųjų aplikacijų.
Programėlė, kuri padeda susirasti barą pagal jame pilstomo alaus rūšis, gimė 2010-aisiais, per pirmąjį Lietuvoje mobiliųjų aplikacijų kūrėjų renginį „App Camp“. Tarp daugiau nei 200 renginio dalyvių netrūko ir grupės bendraminčių – Vincento Vienožinskio, Juozo Šalnos, Lauryno Remeikos, Gyčio Ramanausko, Lauryno Pilikausko, Sauliaus Mačiulio, Simo Balčiūno bei Lauryno Remeikos. Kūrybingi vaikinai net nesitikėjo, kad jų sukurta aplikacija pelnys interneto vartotojų simpatijas ir taps viena siunčiamiausių programėlių lietuviško interneto platybėse.
„Nė negalėjome įsivaizduoti, kad vos per savaitgalį sukurta aplikacija sulauks tokios sėkmės“, – teigia G. Ramanauskas, dirbantis programuotoju didelėje IT bendrovėje.
Pasak jo bičiulio L. Pilikausko, dar vieno programuotojo smagioje bičiulių ir bendraminčių kompanijoje, „programėlė gimė kaip „App Camp“ užduotis ir niekas iš komandos narių nesitikėjo, kad pasibaigus renginiui ji pradės gyventi savo gyvenimą“.
„Alaus radaras“ – paprastas ir naudingas projektas, kuris papildė vis gausėjančią lietuviškų mobiliųjų aplikacijų rinką. Programėlės tikslas yra pagal mėgstamą alaus rūšį rasti arčiausiai esančius barus, kavinės ir restoranus. Vartotojai, nemokamai parsisiuntę ir įdiegę šią aplikaciją savo išmaniuosiuose telefonuose, taip pat gali naudotis smagia išgertų bokalų skaičiuokle. Labiausiai ištroškusiems ir neapsisprendusiems, ką daryti laisvalaikiu, programėlės autoriai padeda susidaryti vakaro programą.
Barų, restoranų ar kavinių galima ieškoti dviem būdais. Pirmas – programėlė tiesiog parodo aplink vartotoją esančias vietas, kur galima atsigerti alaus. Paspaudus konkretaus baro ar kavinės pavadinimą galima pamatyti, kokių alaus rūšių galima rasti šioje vietoje bei jos kontaktinius duomenis kartu su tiksliu baro ar kavinės adresu.
Antras paieškos būdas – rūšiavimas pagal alaus gamintoją. Šiuo metu programėlė alaus rūšių paiešką atlieka Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
Pašnekovų teigimu, kol kas rimtai negalvojama apie barų bei kavinių geografijos plėtimą. „Projektas gimė kaip smagi laisvalaikio forma ir toks išlieka“, – sako G. Ramanauskas ir priduria, kad „Alaus radaras“ nebuvo kurtas komerciniais sumetimais.
Pasak L. Pilikausko, kurdami aplikaciją draugai norėjo, kad ji būtų prieinama visiems. Būtent dėl to vaikinai atsisako bet kokių minčių apie komercinį programėlės pritaikymą. „Per porą metų sulaukėme keleto pasiūlymų ją parduoti, bet visi, susidomėję aplikacijos įsigijimu, norėjo išskirtinių jos naudojimo teisių. Mums tai buvo nepriimtina, kadangi nuo pat pradžių siekėme, kad ją galėtų parsisiųsti kiekvienas norintis“, – pabrėžia G. Ramanauskas.
Programėlės paprastumas ir jos autorių smagus požiūris į aplikacijos funkcijas vartotojų buvo sutikti šiltai. Projektas vienija ištisą bendruomenę, kurios nariai ne tik prisideda prie aplikacijos tobulinimo, bet ir skatina jos autorius judėti į priekį su kitais panašiais projektais.
Pasak pašnekovų, vartotojų teigiami atsiliepimai ir pasitikėjimas verčia neapleisti laisvalaikio hobio. „Mobiliųjų aplikacijų kūrimas yra tarsi iššūkis sau ir kitiems. Nors nežvelgiame į tai kaip į rimtą užsiėmimą, prisidėdami prie lietuviškų programėlių rinkos augimo patiriame didelį malonumą“, – teigia programuotojas G. Ramanauskas.
Šiuo metu vaikinai kuria naują projektą, kurį pristatys artėjančiame jau trečiame „App Camp“. Šių metų renginyje tikimasi sulaukti daugiau nei 300 dalyvių, daugiau nei 70 idėjų bei daugiau nei 30 sukurtų programų. Visi renginio dalyviai varžysis dėl pagrindinio prizo – investavimo į jų sukurtą programą. Beje, visos sukurtos programėlės bus reklamuojamos bendrovės „Omnitel“.
„Alaus radaro“ autoriai ne iš nuogirdų žino, kad norint ką nors pasiekti gyvenime neužtenka apie tai kalbėti. „Turėdami idėją privalome ją įgyvendinti“, – sako G. Ramanauskas. „Daryti, daryti ir dar kartą daryti, o ištikus nesėkmei nenuleisti rankų ir judėti į priekį“, – papildo L. Pilikauskas.
Iniciatyvūs vaikinai savo pavyzdžiu įrodė, kad drąsa ir užsispyrimas yra geriausias bet kokios veiklos variklis. Tad lieka tikėtis, kad artimiausiu metu apie juos ir jų kuriamus darbus išgirsime dar ne kartą.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.