...

Abituriento sukurta e. platforma leidžia parduoti savo kūrinius

Verslas

2016.03.25

Autorius: Kristina Augustinaitė

Temos: , .

Abituriento sukurta e. platforma leidžia parduoti savo kūrinius

Internetinės platformos „ParduoduPats.lt“ įkūrėjas - Justinu Iljeitis. BFL/Vyginto Skaraičio nuotr.

Norinčiuosius pardavinėti savo kuriamus gaminius dažnai atgraso investicijos į e. parduotuvės kūrimą. Apie sumanymą kurti internetinę platformą, suteikiančią galimybę visiems, kuriantiems mažus šedevrus, parduoti savo prekes, kalbėjomės su vilniečiu abiturientu Justinu Iljeičiu (18).

Asmeninis poreikis įkvėpė imtis verslo

Internetinės platformos „ParduoduPats.lt“ įkūrėjas pasakojo, kad kilus sumanymui pabandyti pardavinėti prekes internetu jam nepavyko rasti platformos, leidžiančios pačiam susikurti parduotuvės puslapį, įkelti savo prekes ir, daugiau niekuo nesirūpinant, išskyrus prekių pristatymu, jas pardavinėti. Pašnekovas apgailestavo, kad tuo metu veikė tik skelbimų portalai, kurie teikė galimybę įkelti skelbimą, o pirkėjas, norėdamas įsigyti prekę, turėdavo skambinti ir derinti pristatymą bei apmokėjimo būdą. „Teko rinktis, ar naudotis skelbimų portalu, ar investuoti į e. parduotuvės kūrimą“, – sakė J. Iljeitis. Pašnekovas pripažino – naudotis „Getshopin“ ir panašiomis sistemomis, kurioms nereikia programavimo žinių, nesinorėjo dėl gana didelių investicijų. „Norėdamas naudotis paprastu ir visiems suprantamu e. pardavimų portalu, ėmiausi pats kurti „ParduoduPats.lt“, – sakė J. Iljeitis.

 

„Viliuosi, kad ateityje portalas suburs ne tik kuriančiuosius ir smulkiuosius verslininkus, bet taip pat taps malonia erdve, kur galima tiesiog pasižvalgyti ar padiskutuoti apie prekių gamybą ir kūrybą“

J. Iljeitis

 

Sulaukė bendraamžių palaikymo

Vaikinas prisipažino, kad kuriant e. pardavimų sistemą aplinkinių nuotaikos buvo įvairios. „Bendraamžiai palaikė labiau, nors nuolat klausinėdavo, kuo ši sistema skiriasi nuo skelbimų portalų“, – atviravo pašnekovas. Vaikinas prisipažino, kad nors bendraamžiai skatino nesustoti ir užbaigti projektą, vyresnieji sakydavo, jog jis turėtų viską sustabdyti ir sutelkti dėmesį į mokslus. „Mokykloje niekada nesusikoncentruodavau tik į mokslus, stengdavausi būti visuomeniškai aktyvus, o taip įgyta patirtis, manau, skatino mane eiti pirmyn ir baigti tai, ką pradėjau“, – sakė J. Iljeitis.

Galvosūkis dėl pristatymo

Portalo „ParduoduPats.lt“ sumanytojas prisipažino, kad kuriant šį projektą buvo padaryta nemažai klaidų. Jo manymu, pirmiausia buvo iškilusi problema dėl pavadinimo, tačiau kartu su mokyklos draugu jis tai išsprendė. „Juk nuo pavadinimo viskas priklauso – ir žinomumas, ir populiarumas“, – įsitikinęs portalo „ParduoduPats.lt“ kūrėjas. J. Iljeitis atskleidė, kad ankstesnėje portalo versijoje buvo susidurta su technine problema, mat tuo metu pardavėjams ir pirkėjams buvo siūlomas vienintelis pristatymo būdas. Pardavėjai užsakytą pirkėjo prekę turėdavo pateikti į bet kurį Lietuvoje esantį „LP EXPRESS 24“ terminalą, o pirkėjas prekę taip pat gaudavo arba į terminalą, arba į namus. „Parduodant atviruką, pristatymo kaina visai nesiskirdavo nuo tos, kuri buvo mokama perkant laikrodį, – tai buvo bene viena pagrindinių techninių klaidų“, – prisipažino J. Iljeitis. Portalo „ParduoduPats.lt“ sumanytojas pasidžiaugė, kad užsiregistravę pardavėjai dabar turi galimybę patys nurodyti savo pasirinktą pristatymo būdą, pasitelkę penkias skirtingas pristatymo klases. Pasak J. Iljeičio, nors klaidų dar pasitaiko, pagrindiniai portalo funkciniai elementai veikia puikiai. „Visada kviečiu pranešti apie klaidas pardavėjus, pirkėjus ir kitus portalo lankytojus“, – sakė pašnekovas.

Sulaukė susidomėjimo

„Susidomėjimas portalu auga kasdien. Dauguma žmonių skambina ir klausia, kuo ši sistema skiriasi nuo skelbimų portalų“, – pasakojo J. Iljeitis. Pašnekovas įsitikinęs, kad konkurencija bus jaučiama nuolat, ilgainiui atsiras analogiškų projektų. Portalo „ParduoduPats.lt“ sumanytojas tvirtino dėmesį skiriantis paprastiems žmonėms bei smulkiesiems verslininkams, kad šie galėtų išbandyti kitokius pardavimus. Vaikinas siekia paskatinti visuomenę aktyviau naudotis paprastų žmonių kuriamomis prekėmis bei paslaugomis ir prisidėti prie smulkiojo verslo stiprinimo. „Viliuosi, kad ateityje portalas suburs ne tik kuriančiuosius ir smulkiuosius verslininkus, bet taip pat taps malonia erdve, kur galima tiesiog pasižvalgyti ar padiskutuoti apie prekių gamybą ir kūrybą“, – sakė J. Iljeitis.

Prireikė daug investicijų

„Nors visą laiką stengdavausi ieškoti alternatyvų brangiems interneto įrankiams, tai ne visada pavykdavo“, – sakė portalo „ParduoduPats.lt“ sumanytojas. Nuo vasaros pabaigos kurtam e. portalui prireikė išties nemažai investicijų. Pašnekovas viliasi, kad visos investicijos atsipirks per artimiausius kelerius metus. „Tikiu, kad po truputį, mažais žingsneliais projektas taps pelningas, o dabar visą dėmesį sutelkiu į tobulintinus techninius ir rinkodaros aspektus“, – sakė J. Iljeitis. Visiems startuoliams pašnekovas linki nebijoti ir veikti ryžtingai. „Įžvelkite savo pačių išskirtinumą, susitelkite į tuos, kam yra kuriama paslauga ar produktas, nebijokite ir nekartokite, kad trūksta laiko“, – sakė e. portalo „ParduoduPats.lt“ sumanytojas. Baigdamas J. Iljeitis pacitavo savo mėgstamą aforizmą: „Nesėkmė yra rūkas, pro kurį galima įžvelgti pergalę.“.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.