...

7 labiausiai kūrybiškumą skatinantys e. įrankiai

Verslas

2015.02.23

Autorius: Marija Rudzevičiūtė

Temos: , .

7 labiausiai kūrybiškumą skatinantys e. įrankiai

7 labiausiai kūrybiškumą skatinantys e. įrankiai. Asmeninio archyvo nuotr.

Kiekvienas inovatyvus jaunas verslininkas žino – be naujausių technologijų verslavimas tikrai neįsivaizduojamas. Tačiau jas galima taikyti ne tik tiesioginiame darbe, bet ir kūrybiškai jam ruošiantis. Tam šiuo metu galima panaudoti ne vieną e. įrankį.

1. „Search inspiration by color“

Kilmės šalis: Kanada.

Kam skirtas: naudojantis šiuo e. įrankiu galima dubliuoti vaizdą, tikrinti vartotojų kuriamą turinį ir atlikti vaizdo paiešką bei jo analizę keletu aspektų. Šiuo e. įrankiu apdorotas nuotraukas galima surasti pagal spalvą. Todėl dažnam fotografijos mėgėjui tai tampa nedidele priklausomybę ir noru juo naudotis vis dažniau. Mat tai yra viena geriausių spalvų paieškos sistemų pasaulyje.

Įdomūs faktai: e. įrankio naudotojai yra nekilnojamojo turto, kelionių ir viešbučių paieškos, produktų kaupyklų ir leidybos įmonės. Vaizdams kurti naudojamos spalvos iš 20 mln. vaizdų.

2. „Idea Generator“

Kilmės šalis: Jungtinės Amerikos Valstijos (Los Andželas).

Įkūrėjai: Romanas Coppola ir Mike Mills.

Kam skirtas: idėjų generatorių galima naudoti spontaniškoms asociacijoms surasti. Tai skatina atrasti sąsajų tarp daiktų ar reiškinių, kurie savaime niekaip nėra susiję, ir kurti ryšius bei tęstinumą. Pats svetainės pateikimas jau skatina kūrybiškumą, mat dažnai tenka ilgiau pamąstyti, norint suprasti, ką atspindi vienas ar kitas paveikslėlis.

Įdomūs faktai: svetainėje galima tiesiogiai stebėti, kas vyksta darbuotojų biure, kieme ar net vonios kambaryje.

3. „More Inspiration“

Kilmės šalis: Belgija.

Kam skirtas: naudodamiesi šiuo e. įrankiu neabejotinai atrasite tokių daiktų, įrankių ar produktų, kurių nesate nei matę, nei apie juos girdėję. Šioje svetainėje pamačius, kaip panaudojami ir iš ko susideda, rodos, visai kasdieniai daiktai ar darbo priemonės, gimsta labai kūrybiškų idėjų, kaip ir kam galima juos panaudoti. Čia galima išgirsti ir pasakojimų apie juos.

Įdomūs faktai: šis e. įrankis vienija beveik 5 tūkst. naujų idėjų.

4. „Eyewire Creativity Cards“

Kilmės šalis: Jungtinės Amerikos Valstijos.

Kam skirtas: čia galima pamatyti ir išsirinkti daugybę kompiuterio darbalaukiui skirtų paveikslėlių ar interneto svetainių šriftų, juos parsisiųsti į savo kompiuterį ir naudoti darbui. Naudojantis šiuo e. įrankiu galima sužinoti apie įvairius šriftus, jų naudojimo technikas ir sėkmingai tai taikyti savo kūrybiniame procese. Tai padeda kuriant produktus, svetainių turinį, prekių ženklus, taip pat paįvairina minčių lietų ir pan.

Įdomūs faktai: siūloma daugiau kaip 150 tūkst. darbalaukio fono paveikslėlių.

5. „Spezify“

Kilmės šalis: Švedija (Stokholmas).

Įkūrėjai: Felixas af Ekenstamas ir Peras Perssonas.

Kam skirtas: šis e. įrankis – tai būdas surasti ir išmokti atskleisti tiesioginį ryšį tarp skirtingų žiniasklaidos tipų. Visa tai pagrįsta tokių įrankių kaip „Amazon“, „Facebook“, „Soundcloud“ ir „Vimeo“ naudojimu. Tai galimybė atrasti dar nežinomų sąsajų ir kurti puikias idėjas jų bendram produktui, išbandyti minčių lietų šioje srityje ir visa tai pritaikyti praktiškai.

Įdomūs faktai: svetainėje pateikiama iki keleto milijardų vaizdų.

6. „IDEO Method Cards App“

Kilmės šalis: Jungtinės Amerikos Valstijos.

Įkūrėjas: Timas Brownas.

Kam skirtas: šis kūrybiškumo skatinimo būdas susideda iš 51 kortelės, rodančios, kaip galima rasti pačių įvairiausių dizaino sprendimų. Tai leidžia prie minčių ir sprendimų prieiti visiems komandos ar darbovietės nariams ir vizualiai pamatyti bei suprasti, kaip kokie metodai buvo ar yra taikomi, kaip jie keičiasi, kokią įtaką daro procesui.

Įdomūs faktai: e. įrankio turinį kuria 24 dizaineriai.

7. „Visual Thesaurus“

Kilmės šalis: Jungtinės Amerikos Valstijos (Niujorkas).

Kam skirtas: tai interaktyvus žodynas, kuriuo galima sukurti žodžių žemėlapį iš įvairių reikšmių ir prasmių žodžių. Tai skatina mokytis, tyrinėti ir suprasti, kad kalba yra labai galingas darbo įrankis. Čia galima rasti panašių žodžių reikšmių ir prasmių, jas jungti, o tai labai skatina kūrybiškumą, plečia tos kalbos žodyną, kuria šis žodžių žemėlapis naudojamas.

Įdomūs faktai: šis e. įrankis minimas daugybėje tarptautinių žiniasklaidos priemonių kaip puiki priemonė mokytis ir tobulėti.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.