Unikalus lietuvių startuolis pritraukė 1,2 mln. JAV dolerių

Verslas

2021.09.27

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , .

Unikalus lietuvių startuolis pritraukė 1,2 mln. JAV dolerių

Asmeninio albumo nuotr.

Lietuvos aviacijos elektroninio mokymosi platforma „Aeroclass“ pritraukė 1,2 mln. JAV dolerių iš rizikos kapitalo fondo „AeroCity Tech Ventures“, investuojančio į aviacijos technologijas. „Aeroclass“ yra pirmasis pasaulyje startuolis, siūlantis modernią internetinę mokymosi platformą, specialiai skirtą aviacijos profesionalams.

Bendrovės generalinis direktorius ir įkūrėjas Lukas Raščiauskas teigia, kad „Aeroclass“ siekia įnešti stulbinančių pokyčių į aviacijos mokymo pramonę. Startuolis siūlys aukštos kvalifikacijos aviacijos specialistams skirtus mokymus patogioje platformoje.

„Pasaulinė pandemija išryškino įsisenėjusią aviacijos mokymo problemą. Ši rinka jau ilgus metus laukė, kol kažkas ateis ir sudrebins ją iš pagrindų. Štai kodėl mes čia“, – teigia L. Raščiauskas.

Unikalūs pasaulyje

Technologinis startuolis „Aeroclass“ pirmasis pasaulyje pristatė į aviacijos pramonę orientuotą virtualią mokymosi platformą, skirtą profesionalams įgyti ir pagilinti žinias aviacijos sektoriuje. „Aeroclass“ vadovas pabrėžia, kad startuolio unikalumas – tai susitelkimas į aviacijos verslo ypatumus. 

„Iki šiol pagrindinis dėmesys, taikant naujas technologijas aviacijos mokymuose, buvo skiriamas pilotų ir įgulos mokymams. Mes orientuojamės į aviacijos valdymo, teisės, komunikacijos, finansų, audito ir krizių valdymo sritis, kurioms iki šiol buvo skirta mažiau dėmesio. „Aeroclass“ mokymai padės naujokams šiame sektoriuje ir specialistams, siekiantiems tobulinti savo įgūdžius, greičiau suprasti aviaciją“, – sako jis.

Daug potencialo turinti rinka

L. Raščiausko teigimu, į elektroninio mokymosi rinką buvo žvalgytasi dar iki pandemijos pradžios, tačiau dėl COVID-19 didžiajai daliai verslų, mokymosi platformų ir kitų veiklų persikėlus į internetą, suvokimas, kad tokios platformos kūrimas yra puikus sprendimas, tik dar labiau sustiprėjo.

„Dar prieš pandemiją elektroninio mokymosi rinkos vertė nuolat augo ir 2018 m. pasiekė net 100 mlrd. JAV dolerių. 2020 m. rinka padvigubėjo iki 200 mlrd. JAV dolerių ir tikimasi, kad iki 2027 m. rinkos vertė dar kartą padvigubės. Todėl nusprendėme, kad dabar yra tinkamiausias laikas kurti mokymosi internetu sprendimus aviacijos sektoriui. Džiaugiamės, kad šio verslo potencialą pastebėjo „AeroCity Tech Ventures“ ir manome, kad šios investicijos prisidės prie mūsų spartaus ir sėkmingo augimo“, – teigia Lukas.

Pasak rizikos kapitalo fondo „AeroCity Tech Ventures“ vadovo Juliaus Norkūno, „Aeroclass“ skirta investicija yra rizikos kapitalo indėlis į aviacijos technologijų revoliuciją. 

„Matome didžiulį virtualių mokymų sektoriaus potencialą ir manome, kad šios investicijos padės modernizuoti visą aviacijos technologijų pramonę. Planuojame investuoti 20 mln. eurų į naujas ir augančias bendroves, turinčias vertingų technologijų ir modernizavimo idėjų aviacijos sektoriui. Tikime, kad su mūsų pagalba dienos šviesą išvys daugelis pramonę keičiančių idėjų“, – viliasi J. Norkūnas.

Planuose ir daugiau naujovių

Idėja kurti virtualaus mokymo platformą aviacijos entuziastams ir profesionalams – ne vienintelė veiklos kryptis, kurią žada plėtoti „Aeroclass“. Startuolio vadovo L. Raščiausko teigimu, įmonė turi daugiau plėtros planų.

„Šiuo metu pristatėme mokymus internetu, tačiau ateityje planuojame išleisti dar vieną įprastos aviacijos mokymo alternatyvą – virtualias klases, kuriose mokytojai, instruktoriai ir dėstytojai dirbs tiesiogiai su mokymų dalyviais. Taip pat rengiame hibridinę mokymosi sistemą, kuri leis studentams iš dalies savarankiškai mokytis, analizuoti praktines situacijas, vadovaujant gerbiamiems aviacijos profesoriams“, – atskleidžia verslininkas.

Naujos idėjos bus paremtos ir naujausiomis technologijomis. Įmonės veikloje naudojami bei analizuojami realūs pavyzdžiai iš stipriausių aviacijos kompanijų, daugiausia dėmesio skiriama šiuolaikinių technologijų, tokių kaip 3D ir virtuali realybė, integravimui į mokymo procesą. Siekiama visiems studentams suteikti galimybę pasiekti geriausių rezultatų.

Dirba stipri komanda

Luko teigimu, siekdama įgyvendinti tokius planus, įmonė ir toliau nuosekliai plės savo profesionalų komandą, stiprins įmonės ekspertiškumą aviacijos sektoriuje.

„Nors šiandien turime tikrai įspūdingą ekspertų komandą, nestovime vietoje ir nuolat ieškome talentingų žmonių. Mūsų komandą sudaro specialistai, kuriuos vienija noras kurti, keisti ir tobulinti aviacijos sektorių. Pasitelkėme patyrusius IT specialistus, kad užtikrintume sklandų platformos veikimą ir plėtrą, o mokymo programų turinį kuria Šveicarijos aviacijos ekspertai, sukaupę įspūdingą patirtį šioje pramonėje. Paskaitas „Aeroclass“ platformoje veda visame pasaulyje žinomi aviacijos specialistai, dirbantys su pirmaujančiomis oro linijomis, tokiomis kaip „British Airways“, „United Airlines“ ir „Air New Zealand“, kartu su aviacijos šviesuliais iš Abu Dabio, Lutono ir Hitrou oro uostų. Be to, platformos komandą papildys profesoriai iš Kembridžo (JK), Arizonos (JAV), Singapūro technologijos instituto ir kitų pirmaujančių universitetų“, – pabrėžia L. Raščiauskas. 

Verslininko teigimu, specialistų gretos su laiku tik didės: „Mes augame, tad reikės vis daugiau IT ir aviacijos talentų, kurie prisijungtų prie mūsų gretų ir padėtų pakeisti aviacijos mokymą“, – įsitikinęs verslininkas.

Parengta pagal Startup Lithuania informaciją 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.