Suderino buhalterės ir papuošalų kūrėjos darbą
2015.11.29
Temos: Startuolis, Verslo pradžia.
Kai esi studentė ir nori užsidirbti pinigų, vienas patraukliausių būdų užsiimti papildoma veikla – pasiūlyti įsigyti savo rankų darbo papuošalų, mat klienčių, norinčių įsigyti rankdarbių, visada atsiranda, tvirtina marijampolietė papuošalų kūrėja Vilma Redžiuvienė. Be to, visada turi kuo pasipuošti, nes gali sau susikurti papuošalą, tinkantį prie tam tikro drabužio ar skirtą ypatingai progai.
Mintis kurti papuošalus ir iš to užsidirbti gimė atsitiktinai
„Papuošalų kūrimo idėja atsirado labai atsitiktinai, kai Aleksandro Stulginskio universitete antrame kurse dar studijavau apskaitą ir finansus. Gyvenau bendrabutyje ir iš kambario draugių sužinojau, kad viena to paties universiteto studentė užsiima papuošalų gamyba. Kai pamačiau ją gaminančią, pamaniau, kad ir aš galėčiau pabandyti, nes visada turėjau meno gyslelę, bet niekur jos neišnaudojau. Žinoma, tai buvo puiki galimybė užsidirbti papildomų pinigų, kurie tikrai praverčia kiekvienam studentui, taip pat ir galimybė sutaupyti, nes galėjau pasigaminti originalų papuošalą bet kokiai progai ir daug pigiau“, – pasakoja ji.
„Gamindama papuošalus pagal klienčių pageidavimą kiekvieną kartą gaudavau iššūkį, kurį įveikusi patobulėdavau, o uždirbtus pinigus galėdavau investuoti į kitus gaminius“
V. Redžiuvienė
Tad 2008 m. spalį dar studentė V. Redžiuvienė pradėjo domėtis papuošalų kūrimo subtilybėmis: išbandė įvairias gamybos technologijas bei sukaupė nemažą kraitį auskarų, apyrankių, vėrinių ir kitų aksesuarų pavyzdžių.
„Aplinkiniai buvo labai patenkinti tokia idėja, ypač moterys, nes visada žinodavo, kur kreiptis prireikus papuošalų. Vyras taip pat apsidžiaugė, nes, kai dar nedirbau, tai buvo papildomos pajamos, už kurias galėjau nusipirkti sau reikalingų daiktų ir jau nebereikdavo prašinėti pinigų iš tėvų ar vyro“, – prisimena pašnekovė.
Išmokti gamybos subtilybių padeda internetas
Papuošalų kūrėja teigia, kad visą reikiamą informaciją, kaip gaminti aksesuarus, rado internete skaitydama forumus, žiūrėdama vaizdo įrašus, įkeltus „Youtube“ tinkle. Tuomet liko tik pasirinkti tinkamą rinkodaros strategiją. Anot jos, geriausias būdas – reklamuoti ir platinti internetu: „Sėkmingai parduoti papuošalus labai padėjo populiarūs tinklalapiai, tokie kaip „One.lt“, „Facebook“, „Tarpmergaiciu.lt“, „Weeble.com“. Reklamos skelbimas visuose populiariausiuose tinklalapiuose buvo tikrai puiki pagalba plečiant savo verslo idėją – juk be reklamos šiais laikais sunku ką nors parduoti.“
V. Redžiuvienė nuo pat pradžių viskuo rūpinosi pati: ne tik gamino aksesuarus, bet ir kūrė tinklalapį, rūpinosi reklamos sklaida bei nuolat ieškojo būdų, kaip patobulinti papuošalų nuotraukas, nes jų kokybė taip pat turėjo didelę įtaką parduodamų prekių skaičiui. Visada stengėsi išbandyti įvairius kūrimo būdus: be įprasto karoliukų vėrimo, naudojo ir dekupažą, pynės nėrimą, gėlių gamybą iš medžiagos. Tobulėti jai padėjo ir gaminimas pagal užsakymus: „Gamindama papuošalus pagal klienčių pageidavimą kiekvieną kartą gaudavau iššūkį, kurį įveikusi patobulėdavau, o uždirbtus pinigus galėdavau investuoti į kitus gaminius.“
Pašnekovė pripažįsta, kad papuošalų kūrimas turi ir trūkumų. Šiuo metu jų pasiūla yra nemaža, o į kūrybos procesą reikia įdėti daug darbo, bet gaminių kainos turėtų būti gana didelės, kad iš šio verslo galėtum užsidirbti. „Šiam darbui reikia laiko ir pastangų. Norint rimtai užsiimti papuošalų gamyba kaip verslu, reikia jam atsiduoti. Dirbant kitą darbą labai sunku viską suderinti ir suspėti, tad papuošalų kūrimas atima nemažai laiko, kurio būnant buhaltere ir taip trūksta“, – patirtimi dalijasi ji.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.