...

Stipriausi Europos startuoliai susikovė Lietuvoje

Verslas

2014.09.12

Autorius: BZN start

Temos: .

Stipriausi Europos startuoliai susikovė Lietuvoje

„Intel Bussiness Challenge Europe“ finalas: buvo atrinktos penkios finalistės, dalyvausiančios pasauliniame startuolių finale Silicio slėnyje. Dreamstime nuotr.

Vilniaus „Litexpo“ parodų rūmuose vykstančio tarptautinio gyvybės mokslų forumo „Life Sciences Baltics 2014“ metu įvyko „Intel Bussiness Challenge Europe“ finalas: iš daugiau kaip šimto pradedančiųjų Europos įmonių buvo atrinktos penkios finalistės, lapkričio mėnesį dalyvausiančios pasauliniame startuolių finale Silicio slėnyje.

24 startuoliai iš 37 pasaulio šalių „Life Sciences Baltics 2014“ pristatė inovatyvius gaminius, išmaniąsias technologijas ir interaktyvias interneto bei mobilųjų programėles. Visa tai buvo susiję su sveikatos rūpybos ir medicinos įranga, energetika, ekologija, pavieniais individais bei visuomene, informaciniais ryšiais, technologijomis, biotechnologijomis ir nanotechnologijomis. Iš visų dalyvių į pasaulinį startuolių finalą Silicio slėnyje pateko penkios pradedančios įmonės.

Pasaulinė mikroprocesorių lyderė „Intel“ dešimtus metus organizuojamo verslo turnyro Europos finalą nusprendė surengti būtent Lietuvoje, tarptautinio gyvybės mokslų forumo metu. Pradedančiųjų Europos įmonių mokymai ir atrankos tęsėsi net aštuonis mėnesius, o geriausios jų – iš Norvegijos, Ispanijos, Portugalijos, Vengrijos, Bulgarijos, Didžiosios Britanijos ir kt. – suvažiavo į Lietuvos sostinę.

Pirmąjį prizą verslo turnyro Europos finale laimėjo komanda iš Izraelio ir Prancūzijos, įgyvendinusi idėją pavadinimu „Fitterli“. Tai – tinklalapis, leidžiantis internetu apsipirkinėjančiam lankytojui virtualiai pasimatuoti drabužį. „Fitterli“ vartotojai turės galimybę pažiūrėti, kaip atrodo mėgstamų gamintojų drabužiai iš naujausių kolekcijų ant 3D pagrindu sukurto savo kūno atvaizdo. Tokia technologija leis sėkmingai apsipirkti nekeliant kojos į realią parduotuvę.Antra vieta atiteko Italų komandai „Neuron Guard”, kurie siūlo sprendimus ūmiam smegenų pažeidimui gydyti.

Trečia vieta džiaugėsi vengrų komandos produktas „SmartVineyard” ir jų technologinis vynuogynų apsaugos (nuo ligų) sprendimas.

Antrąkart Lietuvoje VšĮ „Versli Lietuva“ rengiamo „Life Baltics Sciences 2014“, pritraukusio daugiau kaip tūkstantį dalyvių iš 40 pasaulio šalių, tikslas – verslo ir mokslo bendrystė, todėl tokio pobūdžio renginys – puiki terpė tiek pradedančiosioms Lietuvos biotechnologijos sektoriaus įmonėms, tiek ir šios srities senbuvėms pasidalinti pasiekimais tarptautiniu mastu.

Dar prieš kelis dešimtmečius buvusios mažai žinomos Lietuvos įmonės šiandien skaičiuoja milijonus klientų visame pasaulyje („Viltechmeda“, „Fermentas“), o prieš kelerius metus prasidėjęs startuolių kūrimo pikas jau atnešė tarptautinių sėkmės istorijų („Vinted“, „Pixelmator“, „GetJar“).

Į jaunus verslus drąsiai investuoja žinomi rizikos kapitalo fondai („Intel Capital“ – į „CGTrader“, „Accel Partners“ – į „Vinted“), didelės kompanijos Vilniuje kuria savo biurus, o verslus pradeda startuoliai iš kaimynių ir tolimesnių šalių.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.