Startuolis sukūrė kitokią karjeros platformą

Verslas

2016.11.28

Autorius: Julija Kurilaitė

Temos: , .

Startuolis sukūrė kitokią karjeros platformą

Karjeros platformos „Idialogue“ įkūrėjai - Saulius Alksnevičius ir Tatjana Vilimė. Asmeninio albumo nuotr.

Mėnesį veikianti nemokama sėkmingos karjeros platforma Idialogue padeda žmonėms greičiau atrasti savo profesinį pašaukimą, susidėlioti karjeros kelią ir augti bei tobulėti konkrečioje profesinėje srityje. Nuo kitų karjeros portalų ji skiriasi tuo, kad jos įkūrėjai Saulius Alksnevičius (29) ir Tatjana Vilimė (28) sukūrė mentorystės platformą, kurioje profesiškai tobulėti padeda mentorius – patirties ir tam tikrų savybių turintis žmogus, ugdantis darbuotojo ar darbo ieškančio asmens galimybes ir talentus.

Oficialiai 2016 m. spalio 24 d. startavusi platforma jau sulaukia nemažai mentorių ir žmonių, norinčių tobulėti, dėmesio. Jos įkūrėjai prisipažįsta, kad kelias, nueitas iki „Idialogue“ įkūrimo, buvo ilgas. „Mes turbūt aštuonis kartus viršijome startuolio idėjos išsibandymo trukmę – idėją brandinome beveik dvejus metus“, – pokalbį pradeda S. Alksnevičius.

Pašnekovo teigimu, jų platforma skirta tiems, kurie nežino, ko nori, ir tiems, kurie žino, ko nori, bet nežino, kaip to pasiekti. Ji gali padėti ir tiems, kurie supranta, kad dirba ne savo srityje.

„Prieš platformos veikimo pradžią išsibandėme – surinkome 11 porų, leidome vieniems kitus pasirinkti ir žiūrėjome, kaip seksis bendrauti. Gavome teigiamų atsiliepimų, todėl pamažu pradėjo formuotis idėjai pritariančių ir palaikančių žmonių ratas“, – sako pašnekovas.

Susipažino dirbdami su bendru projektu

S. Alksnevičius Lietuvoje baigė verslo administravimo ir vadybos studijas ISM Vadybos ir ekonomikos universitete. „Gana anksti pradėjau dirbti ir siekti pinigų. Tai buvo mano pirminė vertybė, kuri netruko lūžti. Karjeros pradžioje dirbau banke, vėliau konsultavimo įmonėje, tačiau, priėję profesinės prasmės kryžkelę, su drauge viską metėme ir išvykome gyventi į Jungtinę Karalystę. Londone po 12 valandų per parą dirbau nekvalifikuotą darbą, taupiau pinigus mokslams, o laisvalaikiu užsiėmiau savianalize bei savęs paieška. Paskui buvo mokslai Olandijoje ir magistro studijos“, – pasakoja pašnekovas.

Dirbdamas ir studijuodamas Olandijoje, S. Alksnevičius galutinai įsitikino, kad jam svarbūs žmonės ir jų savirealizacija. „Pats esu perėjęs dvejonių ir savęs ieškojimo kelią. Puikiai žinau situaciją ir jausmą, kai darbai lyg ir juda, bet viduje kažko trūksta, kažkas lyg pamesta. Norime padėti žmonėms atrasti tą jausmą“, – nuoširdžiai kalba pašnekovas.

„Idialogue“ bendraįkūrėja T. Vilimė mokslus baigė Jungtinėje Karalystėje – Londono universitete studijavo rinkodaros mokslus. „Po mokslų kelerius metus dirbau finansų sektoriuje, bet po kurio laiko pajutau, kad nebematau vertės tame, ką darau, ir pradėjau ieškoti veiklos, kur galėčiau būti naudinga žmonėms, todėl atsiradau ten pat, kur ir Saulius, – susipažinome projekte „Talentų karta“. Čia dirbome su 20–25 m. jaunuoliais, o paties projekto tikslas buvo padėti jiems surasti profesinę kryptį, atskleisti stipriąsias savybes ir nukreipti tinkama linkme“, – pasakoja T. Vilimė.

Esamiems ir būsimiems profesionalams

Platforma „Idialogue“ padeda karjeros, savirealizacijos, profesinio išsigryninimo ir augimo klausimais. Ji nėra įprasta darbo ieškančių ar siūlančių asmenų duomenų bazė. Joje savarankiškai užsiregistruoti gali ir žmogus, ieškantis savo pašaukimo ar profesinio augimo, ir tas, kuris gali padėti tą pašaukimą atrasti ar potencialą padidinti.

Šiuo metu platformoje yra užsiregistravę daugiau nei 70 mentorių, jau susidarė 35 poros, toliau savarankiškai tęsiančios ugdymo ir žinių bei patirties perėmimo procesą. Tokios poros susitinka tiesiogiai, bendrauja telefonu arba per „Skype“. Mentorius įsipareigoja susitikti su mokiniu tris kartus per tris mėnesius.

„Čia susitinka žmonės, kurie anksčiau nebuvo pažįstami, tačiau, naudodamiesi mūsų platforma, tai padarė, gaudami galimybę mokytis ir tobulėti. Turime mokinį, kuris pas savo mentorių susitikti važiuoja iš Kauno į Vilnių. Kol kas girdime tik labai gerus atsiliepimus ir daug motyvacijos ir iš mentorių, ir iš ugdytinių“, – pasakoja S. Alksnevičius.

Pašnekovai tikina siekiantys paprastumo ir orientacijos į paprastą žmogų. „Daug domėjomės mentorystės, kurios šaknys siekia tūkstančius metų, procesu. Skaitėme įvairius mokslinius tyrimus, analizavome kitas mentorystės programas Lietuvoje bei užsienyje ir išsigryninome esminius kriterijus platformai kurti. Vieša paslaptis, kad sėkmingam procesui kritiškai svarbi abipusio pasirinkimo galimybė, – sako S. Alksnevičius. – Be kita ko, mūsų programa neturi pradžios ir pabaigos laiko ir veikia visą parą, taip pat nėra kitur įprastų dalyvių vietų kvotų, taigi laukiamas kiekvienas suinteresuotasis.“

Mokytoju gali būti kiekvienas

Kaip veikia platforma? Joje tereikia užsiregistruoti. Tai padarius atsiunčiamos informacinės skaidrės apie mentorystės procesą, padedančios jam geriau ir efektyviau pasiruošti.

„Poros pradeda bendrauti tik tuomet, kai ugdytinis inicijuoja ir išsiunčia užklausą, o mentorius sutinka dalytis savo patirtimi. Po šio veiksmo sistema automatiškai pasidalija kontaktais ir tariamasi dėl bendravimo detalių“, – aiškina „Idialogue“ įkūrėjai.

 

„Mes tikime žmonėmis ir žinome, kad jų patirtis kam nors bus itin naudinga.“

T. Vilimė.

 

Vienintelis mentoriui taikomas kriterijus – minimali trejų metų patirtis vienoje srityje. „Mentoriais gali būti visi, o ugdytiniu privalo būti kiekvienas“, – originaliai įkurtą karjeros platformą apibūdina pašnekovai. Anot jų, Lietuvoje ir pasaulyje mentorystės programos yra labai populiarios, bet iki šiol nebuvo sukurta paprasta, patogi ir internetu prieinama sėkmingos karjeros platforma, suteikianti galimybę kurti bendruomenę, tarpusavyje besidalijančią savo žiniomis ir patirtimi, taip kuriant vertę sau ir kitam.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.