...

Startuolė verslo idėją subrandino dirbdama aukle

Verslas

2016.08.26

Autorius: Žydrė Dargužytė

Temos: , .

Startuolė verslo idėją subrandino dirbdama aukle

Privataus vaikų darželio „Uodo ūsai” įkūrėja - Rufina Solovjova. mild.lt nuotr.

Ne kiekvienas, per trisdešimt dar neperkopęs, savo planų sąraše galėtų pliuso ženklu pažymėti nuveiktą reikšmingą darbą – „sukūriau veiklą, kuri yra ir darbas, ir gyvenimo būdas, ir didžiausias džiaugsmas“. Edukologijos studijų metais pradėjusi dirbti aukle, Rufina Solovjova (29) net nesvajojo apie tai, kad po penkerių metų jau bus įkūrusi privatų vaikų darželį „Uodo ūsai”. Šiandien Rufina, sukaupusi jai, kaip ugdymo specialistei, reikalingos patirties ir toliau tobulina savo autentišką ugdymo koncepciją, orientuotą į visa apimančią kūrybą ir vaikų laisvę veikti.

Priartėti prie savo svajonės nebuvo lengva – reikėjo ilgai tyrinėti, kokią ugdymo sistemą pasirinkti, įvertinti, kokių rezultatų ji gali atnešti, preciziškai suplanuoti, kaip atrodys darželio aplinka ir pati ugdymo programa. „Savo karjeros kelią pradėjau nuo darbo nedideliame vaikų dienos centre. Būdama su vaikais bendrame procese, galėjau patirti ne tik buvimo džiaugsmą, bet ir sukurti sistemą, kuri geriausiai tiko mažiesiems. Kai supratau, kad jau esu pasirengusi įsteigti darželį, pradėjau ieškoti šiai veiklai tinkamų patalpų. Tam prireikė tikrai daug laiko, pastangų, nes norėjosi, kad vaikai turėtų galimybę jaustis kaip namuose. Turėjau svajonę kiekvienai veiklai surasti tinkamą erdvę“, – pasakoja privataus darželio „Uodo ūsai“ įkūrėja Rufina Solovjova.

Apsilankius darželyje, tampa aišku, kad daug dėmesio skirta jaukumui, originalioms detalėms – daug interjero objektų pagaminta iš medžio. Darželio įkūrėja pabrėžia, kad siekta, jog viduje būtų daug žaliųjų erdvių, primenančių saugų ir kūrybišką buvimą gamtoje ir atspindintį meninę ugdymo kryptį. Nuolat lydi jausmas, kad čia nėra dirbtinai sukurtų taisyklių, monotonijos.

Svarbiausia – vaikų laisvė kurti savo pasaulį

 

„Ateities planuose – darželio ugdymo programos sertifikavimas ir tapimas oficialia „Reggio Emilia“ ugdymo įstaiga Lietuvoje.“

R. Solovjova.

 

Laisvai reikšti savo nuomonę, kalbėtis prie pietų stalo, nemiegoti, kai nesinori to daryti, – galima. Pasak Rufinos, darželyje nėra keistų taisyklių, skambančių panašiai kaip „negali to daryti, nes atsitiks kažkas, tik neaišku kas“. „Man priimtina REGGIO EMILIA ankstyvojo ugdymo filosofija, kurią stengiuosi taikyti ir savo ugdymo aplinkoje. Šios filosofijos esmė stebėti individualias vaiko galimybes ir kaupti jo patirtį. Tėvai, pedagogai, vaikai – visi susiję, tad būtinas glaudus bendradarbiavimas. Pagal ugdymo filosofijos įkūrėjo Loris Malaguzzi, vaikas turi mažiausiai šimtą „kalbų“ – šokis, muzika, dailė, daivavimas, kontravimas, teatras ir kitos veiklos, padedančios atrasti save, kaip asmenybę. Ateities planuose – darželio ugdymo programos sertifikavimas ir tapimas oficialia „Reggio Emilia“ ugdymo įstaiga Lietuvoje“, – apie plėtros perspektyvas kalba Rufina.

Įvairiais projektais ir iniciatyvomis stengiamasi užtikrinti vaikų fizinį ir emocinį saugumą, sudaryti sąlygas atsiskleisti autentiškai ir laisvai, jokiai įtakai nepavaldžiai vaikų esybei bei puoselėti jų prigimtinį unikalumą ir savitumą. Daug dėmesio skiriama vaiko emocinei sveikatai.

Kolektyvui suburti prireikė laiko

Rufina neslepia, kad suburti darželio kolektyvą užtruko, tačiau turėdama aiškią veiklos viziją ir savus darbuotojų atrankos kriterijus, paremtus įsiklausymu į kiekvieną žmogų, sugebėjo tai padaryti. „Darželyje dirba jaunos, kūrybingos, išsilavinimą turinčios auklėtojos. Niekada neturėjau tikslo į darbą priimti tik aukštus įvertinimus ir ilgą darbo patirtį turinčių specialistų su tobulomis rekomendacijomis. Man svarbus kiekvienas žmogus, tad pokalbio metu prie podelio arbatos, patogiai įsitaisę, ilgai kalbamės. Stebiu būsimojo darbuotojo nuotaiką, jaudulį, entuziazmą ir apskritai santykį su manimi. Mane žavi, kai jaunas žmogus pateikia originalių, į mūsų kuriamą ugdymo procesą orientuotų idėjų, mane pačią skatina mąstyti apie taikomų metodų veiksmingumą ir pasiūlo naujų minčių dėl bendro darbo gerinimo“, – akcentuoja ugdymo specialistė.

Ateities vizija, paremta idėjomis, kuriomis gyvena pati

Rufina neslepia, kad turi minčių atidaryti kelis darželio filialus, bet aiškiai pabrėžia kad nėra pernelyg suinteresuota siekti komercinės plėtros. „Kuo daugiau filialų atidarai, tuo labiau darželis darosi komercinis. Tuomet fiziškai vienam žmogui nebeįmanoma veikti taip, kad nebūtų nukrypta nuo ugdymo koncepcijos. Esu suinteresuota darželio, kaip daugiafunkcinių paslaugų centro, plėtra. Turiu minčių apie dailės saviraiškos studiją vaikams ir paaugliams, menų psichoterapijos centrą, sodybą, kurioje būtų rengiamos netradicinės vaikų vasaros stovyklos. Dabar esu čia, kur esu, tvirtesnė, bet iki šiol dar nežinau, ar tikrai viską padariau taip, kaip norėjau, o gal galiu padaryti dar daugiau ir geriau. Žinau viena, esu pasirengusi kurti ir tobulėti būdama betarpiškame procese su vaikais tol, kol jausiuosi galinti ir turinta ką duoti“, – apie planus ir dabarties situaciją darbe kalba jauna moteris.

Senovės kitų išmintis sako, kad sėkmė ateina tada, kai nors vienas žmogus visa širdimi tiki savo idėja. Kalbėdamasi su Rufina jaučiau, kad ji nė sekundės neabejoja tuo, ką daro, ir užtikrintai deklaruoja, jog kurdama privatų darželį neturėjo siekio išsiskirti ypatinga veikla, kurios nebūtų jokiame kitame darželyje.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.