Šokių pamokos vaikams – per internetinę platformą

Verslas

2020.04.08

Autorius: Reda Aleliūnaitė

Temos: , .

Šokių pamokos vaikams – per internetinę platformą

Agnė Kavaliauskaitė Asmeninio albumo nuotr.

Nors pandemija ir pristabdė didžiąją dalį verslų bei veiklų, kai kurie verslininkai rado kūrybiškų sprendimų, kaip judėti į priekį. Agnė Kavaliauskaitė, šokio mokytoja ir AK studijos vadovė, per neįtikėtinai trumpą laiką įgyvendino naują edukacinį projektą – šokio pamokų internetinę platformą. Ji atskleidžia, kaip gimė ši idėja, ir dalinasi patirtimi, įgyta perorganizuojant savo veiklą.

Edukacinė platforma – optimali idėja

Kaip ir dauguma edukacine veikla užsiimančių organizacijų, AK šokių studija prasidėjus karantinui susidūrė su dideliu klausimu: kaip tęsti veiklą toliau? Apsvarsčius keletą galimų variantų, nuspręsta, kad edukacinė platforma yra geriausias variantas, net jei pasiruošimui bus itin mažai laiko. 

„Sukūrėme edukacinę ir pramoginę platformą akpamokos.com, skirtą vaikams ir visai šeimai. Nusprendėme tiesioginių transliacijų paslaugų bangos nesekti, norėjome išlaikyti kokybišką paslaugą savo esamiems klientams. Taip pat nustebinti, išlaikyti estetiką ir jaukumo jausmą, kurį kūrėme fizinėje erdvėje, šokio salėje“, – teigia šokio mokytoja.

Nors edukacinei platformai reikia daugiau įdirbio, A. Kavaliauskaitės prioritetas buvo kokybė. „Studijoje šoka daugiau nei 120 vaikų, tad surasti visiems tinkamą laiką bei išlaikyti vaiko dėmesį ir skirti kokybiškas pastabėles, kai vienu metu ekrane matai 10 ar 15 vaikų, tiesiog neįmanoma. Juolab kad mūsų šokių studijoje daugiausia yra 4–6 metų amžiaus mergaičių. Taigi skubėjome ir stengėmės, kad mūsų šokio bendruomenė ir toliau jaustų tęstinumą bei rūpinimąsi kiekvienu“, – teigia studijos įkūrėja. Platformą paruošti pavyko, ko gero, per rekordiškai trumpą laiką.

Nauja platforma per dvi savaites

Paskelbta karantino pradžia AK šokių studijoje reiškė darbymetį. „Visų pirma norėjome, kad šokėjos praleistų kuo mažiau pamokų. Iki naujo mėnesio, balandžio, po paskelbto karantino buvo likusios dvi savaitės“, – tai buvo pagrindinės priežastys, paskatinusios A. Kavaliauskaitę nedelsus imtis naujų darbų.

Su naująja platforma dirbo tik dviese: pati studijos vadovė ir jos būsimas vyras. Viską kūrė ir montavo patys. „Šiam projektui paruošti: sukurti platformai ir pamokoms, joms nufilmuoti, sumontuoti vaizdo medžiagai, sukurti tekstams ir paruošti pasiūlymams turėjome tik dvi savaites. Dirbome ir dieną, ir naktį. Negalėjome sau leisti, kad dėl laiko stokos nukentėtų mūsų kuriamas produktas“, – pabrėžia šokio mokytoja. Klientų palaikymas tikrai skatino judėti toliau: „Dar prieš platformos startą sulaukėme didžiulio palaikymo ir pastebėjome, kad mums rašo žmonės ne tik iš mūsų studijos. Tada supratome, kad pamokas turime pritaikyti visiems vaikams ir pagal amžiaus grupes, ir pagal sudėtingumą. Šis būdas mus išlaisvino ne tik iš geografinių ribų, bet ir leido klientams patiems pasirinkti paros laiką šokiams“, – savo sprendimus komentuoja A. Kavaliauskaitė.

Apribojimai skatina kūrybiškumą

„Kūrybiškos idėjos labai dažnai atsiranda tada, kai žmogus susiduria su tam tikrais apribojimais. Tuomet jis yra priverstas mąstyti kitaip, greičiau reaguoti ir ieškoti pačių kūrybiškiausių sprendimų. Tokiu atveju, tarytum, išnyksta baimė rizikuoti ir suklysti, atrodo, kad nebeturi kur trauktis“, – taip apie pasikeitusią verslo situaciją ir pokyčius atsiliepia AK studijos vadovė. Šis lankstus požiūris net ir sunkiomis sąlygomis padėjo koreguoti ir išsaugoti savo veiklą.

Platforma taip pat yra pritaikyta ir grįžtamajam ryšiui teikti. „Šokėjos vėl gali apsirengti savo šokio aprangą, pasitiesti kilimėlį ir sušokti savo mėgstamus šokius bei išmokti naujų. Nauji klientai taip pat noriai dalinasi savo įspūdžiais, nuotraukomis, kuriasi nauji ir gražūs ryšiai. Mūsų platformoje yra funkcija – diskusija, kuri leidžia prisegti tėveliams vaizdo įrašą ar nuotraukas su šokėjos atliekamais judesiais, o aš juos galiu pakomentuoti ir kiekvienai asmeniškai išsiųsti palaikymo ir padrąsinimo žodžius. Vaikams mokytojos laiškas suteikia daug džiaugsmo ir įkvėpimo“, – dalinasi AK šokių studijos įkūrėja A. Kavaliauskaitė, taip pat siųsdama pozityvumą ir palaikymą visiems verslininkams, kurie pandemijos metu susiduria su iššūkiais.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.