...

„Šakar Makar“ įkūrėjos: „Svarbiausia išsirinkti tinkamą vietą“

Verslas

2015.10.02

Autorius: Gražina Vincel

Temos: , .

„Šakar Makar“ įkūrėjos: „Svarbiausia išsirinkti tinkamą vietą“

Vaikų kambario „Šakar Makar“ įkūrėjos - Milda Kryžanauskienė ir Rasa Jucikienė. BFL/Andriaus Ufarto nuotr.

Įkurti vaikų žaidimų kambarį galima ne tik miesto centre ar kitoje gerai žinomoje ir lankomoje vietoje. Pilaitėje radusios tinkamas patalpas tokiam verslui pradėti, Milda Kryžanauskienė ir Rasa Jucikienė nusprendė įgyvendinti savo idėją. Naujai pastatytų daugiaaukščių namų apsuptyje įkurto vaikų žaidimų kambario „Šakar Makar“ savininkės pasakoja, kad įgyvendinant sumanymą sunkiausia užduotis buvo rasti tinkamą vietą.

Gimtadienio šventės vietos paieška paskatino sukurti savo verslą

„Kai vaikui suėjo dveji metai, iškilo problema Vilniuje rasti vietą, kur būtų galima atšvęsti gimtadienį. Prieš mėnesį skambini į įvairias įstaigas, bet atsako, kad viskas užimta. Vadinasi, reikėjo skambinti kone prieš tris mėnesius. Todėl kilo mintis, kad tai būtų gera niša“, – idėjos užuomazgą prisimena R. Jucikienė.

„Pati dirbdama darželyje matau, kaip tėvai neturi laiko. Vaikams labai trūksta dėmesio. Tad stengėmės, kad visa šeima jaustųsi gerai: ir tėvams būtų gerai, ir vaikai galėtų pažaisti“

M. Kryžanauskienė

Taip ji su kolege M. Kryžanauskiene, mintyse taip pat audusia šią mintį, nusprendė sumanymą paversti tikrove. Drąsos suteikė ir tai, kad jų sutuoktiniai, būdami verslininkai, padėjo joms savo idėjomis ir patarimais.

Didžiausias galvosūkis – tinkamų patalpų trūkumas

Pasak sumanytojų, kuriant šį verslą didžiausias iššūkis buvo rasti tinkamas patalpas, mat norėjosi, kad žaidimų kambaryje būtų galima įrengti atrakcioną.

„Situacija su patalpomis buvo labai prasta. Nesinorėjo rinktis bet ko. Griežtai buvome nutarusios, kad nenorime patalpų prekybos centre. Taip pat norėjome, kad tilptų pagrindinis atrakcionas, be kurio vaikų kambarys nelabai įsivaizduojamas. Taigi reikėjo patalpų, kuriose būtų aukštos lubos. Nors prekybos centre būtume išsinuomoję patalpas, bet to nenorėjome. Norėjome sukurti jaukią, šiltą vietą šeimai. O Pilaitė kaip rajonas labai patiko: naujas, plečiasi, aplinkui yra jaunų šeimų. Pilaitiškiai taip pat džiaugiasi, kad atsirado toks centras“, – didžiausią rūpestį iki šiol prisimena M. Kryžanauskienė.

Ji priduria, kad buvo pavykę rasti patalpas ir Pašilaičiuose, bet ten jau įsikūrę biurai išsigando galimo vaikų triukšmo. Vis dėlto radus vietą Pilaitėje rūpesčiai nedingo, mat išsirinktos patalpos buvo visiškai tuščios, nebuvo atlikta net dalinė apdaila. O ir pedagoginio darbo prieš tai ragavusiai verslininkei trūko įvairiausių žinių. Pavyzdžiui, buvo sunku įsivaizduoti, kiek gali kainuoti tam tikrų darbų atlikimas, todėl teko tai derinti su statybininkais.

Idėjos tikslas – suburti šeimą

Nors žaidimų kambarių sostinėje jau yra ne vienas, verslininkės „Šakar Makar“ norėjo sukurti kitokį. Pasiteiravus, kuo stengėsi išsiskirti iš kitų tokių verslų, M. Kryžanauskienė pabrėžia šeimos susibūrimo svarbą: „Pati dirbdama darželyje matau, kaip tėvai neturi laiko. Vaikams labai trūksta dėmesio. Tad stengėmės, kad visa šeima jaustųsi gerai: ir tėvams būtų gerai, ir vaikai galėtų pažaisti.“

Taigi verslo įkūrėjos nusprendė toje pačioje patalpoje įkurti ne tik žaidimų vietą vaikams, bet ir kavinukę, kurioje tėvai ir kiti užsukę lankytojai galėtų užsisakyti kavos ar arbatos. Be to, organizuojami būreliai mažiesiems, o suaugusiesiems rengiami seminarai.

Versle svarbiausia susikurti tinkamą darbo sistemą

Idėjos sumanytojos teigia, kad kuriant verslą svarbu rasti gerus partnerius, taip pat turėti aiškią strategiją ir susikurti darbo sistemą, kurioje ir pats dalyvautum. Moterys įsitikinusios, jog tai padeda suprasti, kaip toliau dirbti geriau, tarkime, ko reikalauti iš priimto žmogaus.

„Kol pats to nepačiupinėji, negali ko nors reikalauti. Nors prieš tai neturėjome daug praktikos, bet pačios visko išmokome. Dabar galime apmokyti kolektyvą, žinome, ko reikia. O juk labai dažnai būna, kad direktorius pats nieko nežino“, – sako M. Kryžanauskienė.

Verslininkės priduria, kad išlaikyti tokį verslą nepigu, bet kol kas yra tik išpildytos idėjos pradžia, todėl nereikia norėti, kad iškart plauktų pinigai, mat tam reikia įdirbio. Jos skaičiuoja, kad tokiam sumanymui įgyvendinti reikėtų atseikėti apie 30–43 tūkst. eurų.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.