...

Pristatė išmaniąją biuro valdymo sistemą

Verslas

2021.02.03

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: .

Pristatė išmaniąją biuro valdymo sistemą

L. Lukoševičius Asmeninio albumo nuotr.

Prieš septynerius metus pasiūlę rinkai išmanųjį stalą, šiandien „TableAir“ pristato visą išmaniąją biuro valdymo sistemą. Kaip sako vienas iš įmonės bendraautorių Lukas Lukoševičius, poreikį naujam sprendimui padiktavo patys vartotojai.

Pradžią davė išmanus stalo sprendimas

Visa startuolio „TableAir“ kelionė prasidėjo nuo idėjos gaminti ergonomiškus stalus, prisitaikančius prie vartotojo poreikių. Stalo aukštis reguliuojamas specialiu jutikliu, tad galima dirbti ir sėdint, ir stovint. Be to, specialioje programėlėje galima nusistatyti laiko intervalus, kada stalas turi keisti aukštį, kad vartotojas per ilgai neužsibūtų vienoje padėtyje.

„Atrodytų, tokiai paprastai funkcijai kaip stalo pakėlimas nieko per daug neprigalvosi – spaudi mygtuką ir, kol jį laikai, stalas kyla, kitas mygtukas – stalui nuleisti. Visgi norėjome patogumo, tad pabandžiau išsiaiškinti, koks gestas žmogui yra intuityvus nurodant aukštį. Paklauskite bet kurios močiutės apie anūkės ūgį ir pamatysite šį gestą – atstumas tarp grindų ir ištiestos rankos atitiks vaiko ūgį“, – paprastu metodu dalinasi L. Lukoševičius ir priduria, jog tuomet iškart tapo aišku, kad „TableAir“ turės atstumo iki rankos jutiklį.

Sėkminga „TableAir“ stalo integracija į šiuolaikinius biurus ir pritrauktos investicijos priartino kūrėjus prie šios rinkos ir padėjo suprasti, su kokiomis problemomis kasdien susiduria biurų darbuotojai. Taip gimė naujas produktas „Office Sensor“.

Kompaktiškas sprendimas

Įsivaizduokite: šiandien jums numatytas susitikimas ir bus reikalinga nedidelė posėdžių salė. Po jo norėsite savo darbus užbaigti biure, vėliau grįžti namo pratęsti darbo dienos nuotoliniu būdu. Visgi nesate užtikrinti, ar tikrai rasite tinkamą vietą savo darbui biure, ar niekas iš kolegų nebus jos užėmęs. Būtent šias dilemas sprendžia „Office Sensor“. 

L. Lukoševičiaus teigimu, jutiklis suteikia galimybę optimaliau išnaudoti biuro erdves. Šiuolaikiniame biure žmonės prie savo stalų dirba anaiptol ne kasdien, tad išmanus sprendimas leidžia stebėti darbo vietų rezervacijas ir darbo stalų užimtumą realiuoju laiku. Geriausia tai, kad šiam sprendimui nereikia papildomų investicijų biurui atnaujinti: „Jutiklį galima prijungti prie esamų stalų, taip paverčiant jau įrengtą biurą išmaniuoju ir reaktyviu. Jutikliai jungiasi prie vietinio „Wi-Fi“ tinklo, todėl nereikia jokių papildomų komunikacijos laidų, tik paprasto maitinimo iš elektros lizdo ar 5V USB“, – pasakoja L. Lukoševičius.

„Office Sensor“ daviklis tvirtinamas po darbo stalu. Jis nepastebimas, aptakaus dizaino, o visi prijungti laidai išvedami link stalo galinės pusės, tad dirbančiam asmeniui netrukdo ir nekliūva už kojų. Virš stalo įtvirtinamas užimtumą rodantis jutiklis – taip tampa paprasčiau atskirti, kurios darbo vietos šiuo metu naudojamos, o kurios ne. 

Padės grįžti į biurus

Ne paslaptis, kad COVID-19 situacija negrįžtamai paveikė biuro darbuotojų gyvenseną. Pagaliau kai kurie verslininkai suprato, jog dalį darbų galima atlikti nuotoliniu būdu ir ekonomiškiau išnaudoti turimas biuro erdves. Anot L. Lukoševičiaus atsirado nemenka dalis darbuotojų, kurie į biurus grįžti apskritai nebenori, o fizinė darbo vieta biure jiems reikalinga tik kartais. 

„Naujo produkto reikalavo klientai, kuriems reikėjo paprasto, tačiau technologiškai pažangaus jutiklio. Daug įmonių dabar susiduria su problema, kaip biurą padaryti patrauklų, kad darbuotojai norėtų į jį sugrįžti. Su „Office Sensor“, kiekvienas darbdavys savo biurą gali paversti išmaniuoju. Čia žmonės patys pasirenka, kada ir kur dirbs. Jutiklis užtikrina, kad jei žmogus neateina, darbo vieta atlaisvinama“, – pasakoja verslininkas.

Beje, įdiegus „TableAir“ sprendimus, bus galima paprasčiau užtikrinti saugaus atstumo, kontaktų mažinimo reikalavimus biure. Išmaniosios sistemos iškart fiksuoja, kad darbo vietos nebūtų arčiau viena kitos, nei galima.

Sudėtinga kovoti su įpročiais

Paklaustas, kas šiame versle, vertinant nuo pačios įkūrimo pradžios, buvo sudėtingiausia, L. Lukoševičius prisimena, kad nelengva įvesti į rinką išmanų, inovatyvų produktą. Biurų rinka buvo gana konservatyvi. Darbo įpročiai čia nusistovėję, tad įtikinti vartotoją apie ergonomiškų stalų poreikį ar išmaniąsias biuro valdymo sistemas kartais nėra paprasta.

„Išties sunkiausia pakeisti nusistovėjusį mąstymą apie darbą biure. Tai, kad dirbama nuo 8 iki 17 val., buvo tapę norma. Visgi karantinas parodė, kad daug darbo žmonės gali atlikti iš namų, o su „TableAir“ sistema darbuotojai gali iš anksto susiplanuoti, kada bus dirbama iš namų, kada iš biuro“, – teigia pašnekovas.

Ieškokite, kas įdomu

Linkėdamas kitiems pradedantiesiems sėkmės, L. Lukoševičius pastebi, kad labai svarbu surasti sau palankią ir įdomią sritį. Prieš pradėdamas „TableAir“ idėjos vystymą, jis ir pats dirbo samdomame darbe, tačiau ilgainiui jį metė pamatęs savo veiklos potencialą. Susidomėjimas ir mėgstamos srities radimas sukuria sąlygas sėkmingai veiklai.

„Pradedantiesiems linkiu nepasiduoti ir dirbti toje srityje, kuri jums yra įdomi. Jeigu rasite ją, sunkiu laikotarpiu bus lengviau išlaviruoti sudėtingose ir neplanuotose situacijose“, – įsitikinęs verslininkas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.