...

Pradėti verslą paskatino vyras

Verslas

2015.11.05

Autorius: Aistė Noreikaitė

Temos: .

Pradėti verslą paskatino vyras

„Nakvok.lt“ įkūrėja - Česlova Mikelė. Asmeninio archyvo nuotr.

Česlova Mikelė įkūrė pirmąjį Lietuvoje trumpalaikių apgyvendinimo paslaugų portalą su rezervavimo sistema „Nakvok.lt“. Punktualumas, atsakingumas, užsibrėžto tikslo siekimas jaunajai verslininkei padeda suderinti ir teisininkės darbą, ir sėkmingą apgyvendinimo Lietuvoje internetu verslo plėtrą.

Džiaugiasi jau antru sukurtu verslu

Jaunoji verslininkė yra teisininkė. Apie verslo pradžią moteris pradėjo galvoti 2008 m., kai Lietuvoje buvo prasidėjusi ekonomikos krizė. „Tuo metu dirbau bankroto administravimo paslaugas teikiančioje įmonėje. Buvau praradusi motyvaciją atliekamame darbe. Mano vy-ras jau turėjo verslo patirties, tad paragino ryžtis į verslo pasaulį žengti ir pačiai“, – apie verslo užuomazgas pasakoja moteris. Netrukus Č. Mikelė įsteigė teisinių paslaugų įmonę, sėkmingai dirbančią iki šiol.

„Sunkiausia buvo ir yra išlaikyti nuolatinį ryšį su apgyvendinimo įstaigomis bei pateikti vartotojui geriausią ir pigiausią pasiūlymą“

Č. Mikelė

Portalas „Nakvok.lt“ – jau antrasis pašnekovės verslas, šiuo metu tapęs pagrindine moters veikla. Verslininkė pasakoja, kad pagrindinis šio portalo kūrimo motyvas buvo aktyvus laisvalaikis. „Patys su vyru labai daug keliaujame. Tad „Booking.com“ platforma yra neatsiejama mūsų laisvalaikio dalis. Norint keliauti užsienyje problemų nekyla, tačiau, rinkdamiesi išvykas Lietuvoje, šioje tarptautinėje platformoje įžvelgėme trūkumų. Čia pris-tigome įvairesnių pasiūlymų. Viešbučių, teikiančių savo paslaugas, aktyviam laisvalaikiui toli gražu nepakanka“, – įžvalgomis dalijasi verslininkė.

Siekdama palengvinti tiek savo, tiek kitų kelionėms neabejingų žmonių laisvalaikio planav-imą, Č. Mikelė nusprendė įkurti apgyvendinimo paslaugų rezervavimo portalą. Šiai idėjai pritarė ir jos vyras, dar labiau motyvuodamas judėti į priekį.

„Nakvok.lt“ – pirmasis portalas, vienijantis Lietuvos apgyvendinimo sektorių

„Siekiau Lietuvoje įdiegti portalą, kuriame būtų galima rasti ir iškart užsisakyti apgyven-dinimo vietą pagal savo galimybes, o ne gaišti laiką, ieškant vietos daugybėje įvairių Lietu-vos portalų. Juolab kad jie orientuoti tik į vieną sritį – dažniausiai tik į pajūrį ar turizmo sodybas“, – pasakoja moteris.

„Nakvok.lt“ – tai pirmoji lietuviška nakvynės užsakymo svetainė, vienijanti visą apgyven-dinimo sektorių. Lankytojai čia gali apsižvalgyti, išsirinkti ir labai nesudėtingai užsisakyti apgyvendinimo vietą siūlomose vietose pagal savo pageidavimus ir galimybes.

Nors tarptautinę konkurenciją apgyvendinimo vietų rezervavimo srityje jaunoji verslininkė ir įžvelgia, tai jos nestabdo. „Pasirinkau šią sritį norėdama sujungti visas apgyvendinimo paslaugas teikiančias įstaigas. Tik taip galima vartotojui užtikrinti didžiausią pasirinkimą atostogoms. Tuo metu tokios pasiūlos neturėjo net tarptautinės platformos. Jos orientuotos į vieną segmentą: „Booking.com“ – į viešbučius, „Airbnb.com“ – į butus.“

Pradžia verslininkei, kaip ir daugumai, buvo nelengva. Pirmiausia reikėjo sukurti pačią idėją, surasti informacinių technologijų specialistų, kurie galėtų ją įgyvendinti, įtikinti apgyvendinimo įstaigas viešinti savo skelbimus portale, o svarbiausia – rasti aktyvų vartotoją. „Sunkiausia buvo ir yra išlaikyti nuolatinį ryšį su apgyvendinimo įstaigomis bei pateikti vartotojui geriausią ir pigiausią pasiūlymą“, – priduria moteris.

Tikslas – tapti patobulinta lietuviška „Booking.com“ versija

Nakvok.lt“ įkūrėjos Č. Mikelės tikslas – pirmauti Lietuvoje. „Norime tapti lietuviška „Book-ing.com“ versija, apimančia daug platesnį apgyvendinimo įstaigų sektorių su konkrečios apylinkės aprašu bei rekomendacijomis, ką ten galima aplankyti, pamatyti ar nuveikti. Be to, siekiame plėstis tarptautinėje rinkoje: atskirose šalyse įgyvendinti šio portalo prototipą, siūlantį, kiekvienos šalies vartotojui didžiausią spektrą apgyvendinimo paslaugas teikiančių įstaigų“, –ateities tikslus įvardija pašnekovė.

Paklausta, ką patartų moterims, ketinančioms pradėti verslą, Č. Mikelė pabrėžia, kad svarbiausia siekti savo užsibrėžtų tikslų ir tikėti tuo, ką darai. Visa kita klostosi savaime.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.