...

„Positive Tattoo“ įkūrėjas: „Sėkmė ateina pas tuos, kurie ją provokuoja”

Verslas

2015.11.11

Autorius: Aistė Noreikaitė

Temos: .

„Positive Tattoo“ įkūrėjas: „Sėkmė ateina pas tuos, kurie ją provokuoja”

„Positive Tattoo“ įkūrėjas - Dovydas Klimavičius ir komanda. Asmeninio albumo nuotr.

Iš Klaipėdos kilęs Dovydas Klimavičius (33) Vilniuje įkūrė tatuiruočių saloną „Positive Tattoo“. Ši vieta iškart sužavi išskirtiniu interjeru, jaukumu ir čia susibūrusiais profesionaliais menininkais. Su įkūrėju šnekučiavomės apie studijos idėją bei perspektyvas.

Kūrėjas iš prigimties

Positive Tattoo“ įkūrėjas D. Klimavičius gimė dailininkų šeimoje. „Ne menas ir kūryba atsirado mano gyvenime, o aš atsiradau mene ir kūryboje. Tai aš suprantu kaip būseną, kurioje nuo vaikystės augau, todėl čia jaučiuosi natūraliai“, – pasakoja pašnekovas.

D. Klimavičius yra profesionalus dailininkas. Vilniaus dailės akademijoje jis baigė skulptūros specialybę. Anot pašnekovo, skulptoriai yra patys geriausi piešėjai: jie piešia formą, o ne paviršių. „Norint perteikti turinį, užtenka minimalių priemonių: juodos ir baltos spalvų. Visos kitos spalvos – tik efektai, skirti dėmesiui nukreipti nuo turinio nebuvimo. Dėl šių priežasčių dabartinėje mano kūryboje vyrauja tik dvi spalvos – juoda ir balta“, – mintimis dalijasi studijos įkūrėjas.

„Sunkiausia buvo suburti profesionalią komandą. Manau, kad tai yra vienas svarbiausių dalykų versle. Tad jos narius reikia rinktis atsakingai, o norinčiųjų visuomet bus“

D. Klimavičius

Dabar D. Klimavičius visą save atiduoda tatuiruočių menui. „Man tai yra šiandieninis oras, vanduo, žemė ir ugnis, kurioje degu“, – vaizdingai sako pašnekovas.

Verslo pradžia – per savaitę

Įkūrėjas prisipažįsta, kad jam reikėjo erdvės, kurioje būtų galima atsiskleisti, kurti ir įgyvendinti įvairias idėjas. Be to, D. Klimavičiui norėjosi sukurti darbo vietų ir kitiems meistrams. „Studijoje esu žmogus, kuris rūpinasi viskuo. Noriu, kad čia dirbantiems žmonėms dėl nieko nereikėtų sukti galvos. Kuriu tokias sąlygas, kurias visuomet norėjau turėti pats“, – teigia verslininkas.

Nuo idėjos iki studijos „Positive Tattoo“ įkūrimo praėjo vos savaitė. „Turėjau aiškią viziją, kokia bus studija. Puikiai žinojau net smulkiausias detales: pradedant interjeru ir baigiant bendravimo kultūros su klientais subtilybėmis. Nekilo jokių abejonių ar svarstymo. Reikėjo tiesiog imti ir daryti. Tad lengvai radome patalpas ir greitai jas įsirengėme. Šis procesas truko vos savaitę. Degėme noru, svajonėmis, tad viskas įvyko natūraliai“, – studijos kūrimą prisimena D. Klimavičius.

„Sunkiausia buvo suburti profesionalią komandą. Manau, kad tai yra vienas svarbiausių dalykų versle. Tad jos narius reikia rinktis atsakingai, o norinčiųjų visuomet bus“, – įsitikinęs „Positive Tattoo“ įkūrėjas.

Paklaustas apie pasirinktą pavadinimą, pašnekovas šypteli: „Susiformavę stereotipai nuolat mane provokuodavo juos laužyti. Taip pat kaip tatuiruotėse pavaizduoti pikti liūtai, kraujas, skeletai ir pabaisos. Nusprendžiau eiti priešingu keliu – pozityviuoju, kur daugiau paslapties, subtilumo ir kitokio estetikos suvokimo. Linkint žmogui harmonijos ir pozityvumo, to, ko dabar labai trūksta mūsų visuomenėje, norint jaustis laimingam. Taigi taip atsirado „Positive Tattoo“ pavadinimas.“

Tatuiruočių salono įkūrėjas užsiminė, kad „Positive Tattoo“ patalpose ilgainiui atsiras ir meno galerija. „Mano kūrybos erdvė yra labai plati. Esu skulptorius, tapytojas, piešiu smėliu, fotografuoju, montuoju vaizdo įrašus, dirbu su grafinėmis programomis, piešiu portretus. Tad studijos patalpose planuoju įrengti meno galeriją, kurioje bus eksponuojami įvairūs meno kūriniai“, – pasakoja D. Klimavičius.

Tatuiruočių niša turi daug perspektyvų

Pasak pašnekovo, tatuiruočių niša yra perspektyvi. Kuo toliau, tuo daugiau žmonių nusprendžia savo kūną papuošti vienokia ar kitokia tatuiruote. O kiti šiuo tikslu atkeliauja net iš užsienio.

„Išlieka tik dinamiškiausios ir sugebančios prisitaikyti meno rūšys. Tatuiruotės mane patraukė tuo, kad tai gana nauja ir perspektyvi meno rūšis. Ji dinamiška, nuolat besikeičianti. Čia daug laisvos erdvės, kur galima save išreikšti. Manau, ji pranašesnė už kitas meno rūšis tuo, kad čia stebėtojas tampa dalyviu. Tatuiruotės daro labai stiprų poveikį žmogui“, – tikina „Positive Tattoo“ įkūrėjas.

Pašnekovo teigimu, tatuiruočių kūrėjų bendruomenės vis labiau auga. Renginių, kuriuose būtų galima išbandyti save kaip kūrėją, taip pat nestinga. „Pastarieji laimėjimai buvo konvencijoje „Memel Tattoo“. Čia mano kurti darbai įvertinti dviem prizinėmis vietomis – sidabru ir bronza. Atsižvelgiant į tai, kad visai neseniai pradėjau dirbti tatuiruočių srityje, priėmiau tai kaip puikų paskatinimą judėti pirmyn drąsesniais žingsniais. Nuolat sulaukiu pasiūlymų ir kvietimų iš tarptautinių tatuiruočių kūrėjų bendruomenių, kuriose vyksta intensyvus gyvenimas. Artimiausiu metu su komanda planuojame vykti į Vokietijoje vyksiančią konvenciją“, – dalijasi D. Klimavičius.

Pašnekovas ragina pildyti svajones, nes kitaip jos ir liks svajonėmis. Svarbiausia būti sąžiningam ir ištikimam sau. Reikia klausyti savo intuicijos. Juk pats žmogus viską žino geriausiai, tik reikia į save įsiklausyti. Tuomet sėkmė tiesiog neišvengiama.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.