...

Per dvi paras gimęs projektas: pozityvumo pliūpsnis negatyvios informacijos sraute

Verslas

2020.03.25

Autorius: Emilija Zareminaitė

Temos: , , .

Per dvi paras gimęs projektas: pozityvumo pliūpsnis negatyvios informacijos sraute

Miglė Kapliukaitė Asmeninio albumo nuotr.

Vos per kelias valandas kilusi spontaniška idėja, operatyvus bendraminčių susibūrimas ir per dvi paras gimęs projektas, kuris jau išvydo dienos šviesą. Ir visa tai nuotoliniu būdu. Maža to, būtent šiomis dienomis, kai Lietuva ir visas pasaulis išgyvena neeilinę krizę – kovą su koronavirusu. Kas tai? Interneto svetainė – pozityvių žinių portalas „MesVieningi.lt“.

„Idėja vystyti pozityvių žinių portalą komandai kilo hakatono „HackTheCrisis“ metu, susidūrus su begale negatyvios informacijos žiniasklaidoje ir visuomenėje. Tikime, kad, skleisdami daugiau gerų emocijų, galime sumažinti riziką ar net išspręsti dalį potencialių socialinių problemų, su kuriomis jau susidūrė anksčiau COVID-19 virusą pajutusios šalys: augantis depresijos atvejų skaičius, smurtas artimoje aplinkoje, polinkis į alkoholizmą, emocinės sveikatos sutrikimai ar kt.“, – pasakoja „MesVieningi.lt“ projekto lyderis, mokytojas, lektorius Rokas Rožickas.

Projektą įgyvendinusią komandą sudaro keturi entuziastai, kurie, kaip patys sako, visuomet ieško neįprastų sprendimų ir lengviausio kelio sunkioms užduotims išspręsti. Jauniausiai komandos narei vos 17 metų – ji Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos moksleivė Miglė Kapliukaitė, taip pat jos mokytojas Rokas Rožickas (29), VGTU magistrantūros studentas Motiejus Baliukonis (23) ir IT dėstytojas Naglis Mockevičius (30). Kartu ši komanda dalyvavo jau ne viename hakatone.

„Apie „HackTheCrisis“ sužinojome tik penktadienį – likus vos kelioms valandoms iki jo pradžios, todėl iš anksto pasiruošti idėjos ir jos sprendimo neturėjome jokių galimybių. Spontaniškai kilo mintis, kad visi esame pavargę nuo gausybės negatyvios informacijos ir keliamos panikos tiek žiniasklaidos priemonėse, tiek pačios visuomenės. Taip kilo mintis ieškoti pozityvių naujienų, susijusių su koronavirusu. Kartu pamatėme, kiek daug gerų darbų padeda kovoti su šia krize, ir nusprendėme, kad tai verta ypatingo dėmesio. Nemažai laiko skyrę pačiai idėjai išgryninti, pasiskirstėme darbus ir vienas kitam padėdami nuotoliniu būdu kibome į darbus. Galime tik pasidžiaugti, kad per mažiau nei dvi paras pavyko sukurti realiai funkcionuojantį produktą“, – rezultatais džiaugiasi pašnekovas.

Daugiausia laiko – turiniui atrinkti

Dabar pagrindinis komandos darbas yra tobulinti svetainę bei rūpintis jos turiniu. „Gavome daug naudingų patarimų iš hakatono mentorių, tad stengiamės kuo daugiau jų įgyvendinti. Esant ypač dideliam naujienų apie koronavirusą srautui, susiduriame su problema, kad reikia daug laiko sugaišti filtruojant turinį, kurį keliame rankiniu būdu. Ieškoti automatizavimo sprendimo gana sunku, nes nėra aiškių skiriamųjų bruožų, kas yra pozityvu ir gera, o kas tėra dar viena naujiena (dažnai net nepasakanti nieko naujo) apie COVID-19 virusą“, – pasakoja mokytojas.

Informaciją interneto svetainei komanda ne tik renka pati, bet ir suteikia galimybę žmonėms siūlyti geras iniciatyvas.

Atslūgus koronaviruso temai, projektas tęsis

Šiuo metu, kaip sako projekto sumanytojai, girtis lankytojų gausa dar gerokai anksti. „Tikimės, kad palaipsniui iš lūpų į lūpas, tiksliau, iš „Facebook“ sienos į „Facebook“ sieną žinia apie mūsų pozityvią idėją sklis ir vis daugiau žmonių į visą šitą chaosą pažiūrės kiek kitomis akimis“, – savo viziją atskleidžia projekto komandos nariai, pripažįstantys, kad dabar labiausiai trūksta resursų projekto sklaidai.

Paklaustas, kaip šis projektas rutuliosis po to, kai koronaviruso tema liks užmaršty, R. Rožickas sako tikintis, kad interneto svetainės tiesioginis poreikis bus kuo trumpesnis ir žmonės galės grįžti į savo kasdienį gyvenimą, o „MesVieningi.lt“ persiorientuos nuo koronaviruso temos ir tęs informacijos sklaidą apie kitus gerus darbus bei teigiamas emocijas keliančias naujienas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.