...

Pateko tarp geriausių Europoje tvariosios energetikos startuolių

Verslas

2017.12.26

Autorius: Rimantė Bieliauskaitė

Temos: .

Pateko tarp geriausių Europoje tvariosios energetikos startuolių

Žilvinas Salialionis. Asmeninio albumo nuotr.

Kaunietis Žilvinas Salialionis (41) sugriovė mitą, kad rekuperatoriai skirti tik namams ar didelėms patalpoms. Verslininkas sukūrė aktyvaus vėdinimo sistemą „Oxygen“, skirtą mažoms patalpoms, ir įrodė, kad sistema gali veikti gyvenamuosiuose nedideliuose butuose. Negana to, startuolis „Oxygen“ pateko tarp 12 geriausių Europoje ir buvo pakviestas dalyvauti konkurso „PowerUp!“ finale Budapešte.

Komanda labai svarbi

Ž. Salialionis, kalbėdamas apie „Oxygen“ sėkmę, atskleidžia, kad šiame darbe labai svarbu turėti gerą komandą. Šiuo metu su startuoliu dirba ne tik jis pats, bet ir keturi Kauno technologijos universiteto studentai. „Pasirinkau darbą su studentais, nes norėjau žmonių, su kuriais galėtume kartu augti, mokytis ir eksperimentuoti. O studentai būtent tokie: jie turi daug teorinių žinių, tačiau praktiškai mes visi kiekvieną dieną tobulėjame“, – sako įkūrėjas ir atvirauja, kad didelę pagalbą jiems suteikia investuotojas.

Orientuojasi į žmones

Ne paslaptis, kad rinkoje yra gana gausus rekuperatorių pasirinkimas, tačiau „Oxygen“ orientuojasi į galutinį vartotoją. Ši vėdinimo sistema labai maža, plokščia, estetiškos išvaizdos ir montuojama vonioje prie lubų, taigi neužims papildomos vietos ir taps tarsi nematoma, bet atliks didelį ir svarbų darbą.

 

„Dirbome ir tobulinome produktą tol, kol jis atitiko mano asmeninę norimą kokybę.“

Ž. Salialionis.

 

Ž. Salialionis pasakoja, kad patogus ir kuo paprastesnis valdymas buvo vienas iš startuolio išsikeltų tikslų: „Norime, kad žmonėms būtų itin paprasta ir patogu naudotis sistema, kitaip tariant, kad sistema palengvintų kasdienybę ir užtikrintų gaivų bei švarų orą namuose.“ Pašnekovas įsitikinęs, kad bene svarbiausia sukurti gerą patirtį vartotojui, tik tada jis teigiamai atsilieps apie produktą ir rekomenduos jį savo draugams bei artimiesiems. Tam, kad sukurtų tokią unikalią sistemą, reikėjo daug darbo, užsispyrimo ir žinių. Pasak „Oxygen“ įkūrėjo, kiekvienas produktas turi būti toks, kad pats, kaip vartotojas, norėtum jį įsigyti ir naudoti: „Dirbome ir tobulinome produktą tol, kol jis atitiko mano asmeninę norimą kokybę.“

Analogo niekur nėra

Kalbėdamas apie konkurenciją, Ž. Salialionis pastebi, kad Lietuvoje ji gana didelė, nes rinka maža, o pasiūlos gana daug. Tačiau verslininkas džiaugiasi, nes mano, kad būtent konkurentai neleidžia užmigti ir skatina tobulėti toliau. „Oxygen“ buvo sukurtas reaguojant į pastarųjų metų pasikeitusius statybos reglamentus. Pagal dabartinius reikalavimus, kiekvienas aukštos klasės namas (A+ ir A++) turi įrengti aktyvaus vėdinimo sistemą kiekviename gyvenamajame plote. Taigi, reaguodamas į šį pakeitimą ir ištyręs rinką, startuolio įkūrėjas pastebėjo poreikį inovatyviam bei naujam rekuperatoriui. Verslininkas teigia, kad šiai sistemai analogo nėra ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, taigi konkurencija ne tokia didelė, kai sukuri unikalų produktą.

Kiekviena diena kaip iššūkis

Ž. Salialionis atskleidžia, kad, pradėjus savo verslą ir išėjus iš asmeninės komforto zonos, reikia priimti labai daug iššūkių ir pasikeitimų. Verslininkas juokauja, kad dirbant su startuoliu jam kiekviena diena tarsi naujas išbandymas: „Planus turi keisti kiekvieną dieną, nes niekas nevyksta taip, kaip tikiesi, yra labai daug dalykų, kurie priklauso ne nuo tavęs.“ „Oxygen“ sistemos įkūrėjas atvirauja, kad sunkiausia buvo rasti gamintojus, kurie galėtų pagaminti patį produktą, nes šios sistemos dalys labai mažos. Taip pat verslininkas pabrėžia, kad privalu nebijoti darbo, imtis iniciatyvos pačiam ir negailėti savęs. Už tokias pamokas jis dėkingas savo seneliui, kuris išmokė nebijoti įrankių ir imtis darbo pačiam.

Planuose – gamybinė įmonė

Šiuo metu „Oxygen“ laikomas startuoliu, tačiau gali pasidžiaugti, kad jau turi stambų užsakymą, ir ateities planų neapriboja vien tik Lietuva, sieks tapti didele, galbūt net pasauline gamybos įmone. Sistemos dėmesys buvo nukreiptas į vartotoją, tačiau atsižvelgta ir į kitas grandis. Ž. Salialionis pasakoja, kad pirminis jų klientas – statytojas, kuriam labai svarbi prietaiso kaina. Kitas svarbus aspektas – sistema privalo būti montuojama itin paprastai, kad nesukeltų papildomų problemų montuotojui. Ir pagaliau ji privalo būti patogi ir funkcionali vartotojui. Taigi „Oxygen“ rado puikų sprendimą ir pirminiam pirkėjui siūlo įsigyti labai paprastai montuojamą pagrindinį vėdinimo sistemos modelį, o vartotojas pagal savo poreikius galės įsigyti papildymus ir sistemos patobulinimus, su kuriais gaus daugiau sistemos funkcijų.

Europinio lygio konkursas atvėrė naujų galimybių

Ž. Salialionis džiaugiasi galėjęs pristatyti savo produktą tvariosios energetikos startuolių Europos konkurso „PowerUp! by InnoEnergy“ finale. Tai laimėjimas ne tik patiems startuolio kūrėjams, bet ir visai Lietuvai, kuri buvo pripažinta kaip inovatyvi šalis, galinti lygiomis jėgomis konkuruoti su visa Europa. Verslininkas pasakoja, kad konkurso metu įgytos žinios ir patirtis yra neįkainojamos: „Mes puikiai žinojome, kaip pagaminti savo produktą, tačiau nemokėjome jo pristatyti. Per dvi dienas trukusius mokymus turėjome neeilinę galimybę bendrauti ir konsultuotis su šešiais mentoriais, kurie yra savo sričių profesionalai ir itin sėkmingi verslininkai Europos mastu.“ Mokymų metu visi startuoliai buvo paruošti viešajam kalbėjimui ir konsultuojami, kaip pristatyti savo startuolį vos per keturias minutes. Ž. Salialionis atskleidžia, kad konkurso metu buvo pradėtas kontaktas su kitais dalyviais ir „InnoEnergy“, o tai ateityje gali išaugti į bendradarbiavimą versle.

Ž. Salialionio linkėjimas jums: „Imkite ir darykite. Svarbiausia išdrįsti, o tada tikrai atsiras galimybių. Susiraskite inkubatorių, kuris jums padės augti ir tobulėti.“

„Oxygen“

370-1513888526-296927.jpg 370-1513888526-135964.jpg 370-1513888526-774939.jpg 370-1513888526-666930.jpg 370-1513888526-883268.jpg 370-1513888526-412264.jpg 370-1513888526-301276.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.