...

Pasitelkdami globalią sistemą, siekia įvertinti miestų dinamiką

Verslas

2018.05.28

Autorius: Kristina Augustinaitė

Temos: , .

Pasitelkdami globalią sistemą, siekia įvertinti miestų dinamiką

Giedrius Sirevičius. Asmeninio albumo nuotr.

Galimybė ne tik sužinoti, kur ir kodėl susidaro transporto ar minių spūstys, kuriuo maršrutu į darbą keliauja daugiausia potencialių klientų, kaip pasikeistų situacija mieste iškilus naujam verslo centrui, bet ir gebėjimas į tai reaguoti esamuoju laiku sulaukė nemažo susidomėjimo ir tapo startuolio „Icybit“ pamatu. Šiuo metu „Icybit“ komandą sudaro jauni ir talentingi studentai, išvien dirbantys kartu su patyrusiais programų sistemų inžinieriais.

 

Globalios sistemos kūrimo iššūkiai

Pasak vieno iš „Icybit“ įkūrėjų Giedriaus Sirevičiaus (25), sumanymas sukurti šį startuolį kilo tuomet, kai kartu su bendraįkūrėju Simonu Stepanovu jie ėmė darbuotis su visos žmonių populiacijos elgsenos analizės uždaviniu. Šiam tikslui dar tebestudijuodami jaunuoliai sukūrė geoerdvinių duomenų klasterizavimo variklį, gebantį realiuoju laiku efektyviai apdoroti didžiulius duomenų srautus, sugeneruojamus išmaniųjų „IoT“ įrenginių, mobiliųjų operatorių bei programėlių tinkluose, ir nustatyti mieste esančių žmonių susibūrimo vietas.

Pašnekovo teigimu, šis verslas ypatingas tuo, kad, projektuojant tokio pajėgumo globalią sistemą, technologiniu bei socialiniu požiūriu tenka nusigauti iki pakraščio to, kas šiuo metu yra sukurta ar žinoma. Tam dažnai prireikia ne tik itin novatoriškų technologinių sprendimų, kuriamų analizuojant pirmaujančių pasaulio bendrovių ir institutų atliekamus tyrimus, bet ir gilaus etinių bei socialinių aspektų suvokimo, įvertinant vartotojų saugumo, privatumo bei kitus esminius klausimus kiekviename žingsnyje.

Didėjantis palaikymas

 

„Mano manymu, būtina išlikti lanksčiam ir sugebėti prisitaikyti, tačiau taip pat labai svarbu sutelkti jėgas į vieną dalyką, jį kuo skubiau patvirtinti ar atmesti ir judėti į priekį.“

G. Sirevičius.

 

„Visuomet buvo bandoma įsivaizduoti, kiek skirtingų pritaikymo būdų turėtų tokia sistema, bet kartu pabrėžiama, kaip nelengva būtų įgyvendinti tokią idėją. Tačiau mes tuo niekada ir neabejojome“, – tikina G. Sirevičius.

Tai suprasdami ir tikėdami idėjos reikšmingumu, jaunieji verslininkai tvirtai žengia į priekį. Būtent dėl šios priežasties, bėgant laikui ir tobulėjant kuriamai sistemai, „Icybit“ komanda sulaukia vis didesnio palaikymo bei susidomėjimo. Natūralu, kad daugeliu atvejų, dar besivystant jauno verslo idėjai ankstyvoje stadijoje, nebūna tiksliai žinoma, kuris verslo modelis pasitvirtins ir bus optimalus. Dėl šios priežasties neretai bandoma daryti daug skirtingų dalykų vienu metu, tikintis išspręsti šią problemą. „Mano manymu, būtina išlikti lanksčiam ir sugebėti prisitaikyti, tačiau taip pat labai svarbu sutelkti jėgas į vieną dalyką, jį kuo skubiau patvirtinti ar atmesti ir judėti į priekį“, – įžvalgomis dalijasi pašnekovas.

Daugėja novatoriškų sprendimų

Pasak „Icybit“ sumanytojo, nagrinėjant globalias ekonomines bei technologines tendencijas, išryškėja daugmaž aiški kryptis, kur link judama ir kurios įmonės siekia ten nukeliauti sparčiausiai, todėl natūraliai tenka vienaip ar kitaip susidurti su konkurencija. „Lietuvoje situacija taip pat keičiasi, džiugu matyti besikuriant vis daugiau jaunų, novatoriškų verslų“, – teigia G. Sirevičius.

Pasak pašnekovo, šiame etape verslas finansuojamas iš savų lėšų, todėl atidžiai koordinuojant investicijas stengiamasi užtikrinti kuo didesnę grąžą jau dabar, tikintis šias investicijas dar labiau padidinti. Baigdamas pokalbį, „Icybit“ sumanytojas startuoliams linko nebijoti ambicingų idėjų ir nesivaikyti madų, o atradus tikrąją savo sritį dėti visas pastangas sumanymui įgyvendinti.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.