...

„Nuotakos biblija“ – startuolis Lietuvos vestuvių versle

Verslas

2015.01.28

Autorius: Rūta Varneckaitė

Temos: .

„Nuotakos biblija“ – startuolis Lietuvos vestuvių versle

Simona Krasauskienė - portalo www.apievestuves.lt įkūrėja. Ilja Sivakov nuotr.

Gerbiamieji vyrai, nuo šiol dovanodami sužadėtuvių žiedą turite unikalią galimybę apsisaugoti nuo grėsmės išvysti savo mylimąją, įsijautusią į nuotakos siaubūnės vaidmenį! Juk dažnai romantišką nuotaiką išsklaido mintys apie milžinišką atsakomybę tinkamai surengti vestuvių šventę. Portalo www.apievestuves.lt įkūrėja Simona Krasauskienė (29) tvirtina, kad pasirengimas vedyboms gali būti malonus ir netgi tapti dar vienu įsimintinu būsimos šeimos gyvenimo etapu. Tai įmanoma, jei sužadėtiniai turi organizacinių gebėjimų ir aiškias gaires, nuo ko pradėti, ką daryti, ko geriau atsisakyti. Aštuonerių metų patirtis bendraujant su jaunavedžiais išgrynino opiausius klausimus tiek šventę planuojantiesiems asmeniškai, tiek šią misiją atiduodantiesiems į profesionalų rankas. Pati savo vestuves prieš dvejus metus per vieną dieną suplanavusi komunikacijos specialistė S. Krasauskienė kartu su komanda įgyvendino vieną svajonių – išleido universalų vadovėlį jaunavedžiams.

„Nuotakos biblija“

„Kaip portalo apie vestuves vyriausioji redaktorė, kiekvieną dieną gaunu daug laiškų su skaitytojų klausimais. Ilgainiui pastebėjau, kad klausimai kartojasi, ir nusprendžiau parengti sąrašą dalykų, kuriuos pravartu žinoti visiems būsimiems jaunavedžiams. Vestuvės nėra tik puota, tai rimta ceremonija ir teisinio statuso pasikeitimas. Pavardės keitimo subtilybės, painūs atvejai, kai santuoka sudaroma su užsienio valstybės piliečiu ar norima tuoktis kitoje šalyje, vedybų sutartys“, – kylančius neaiškumus pradeda vardyti knygos autorė.

Nuotakų krizės prasideda tada, kai pasimetama informacijos gausoje.

S. Krasauskienė

„Nuotakos biblija“ skirta ne tik pasiryžusiesiems šventę planuoti asmeniškai, bet ir tiems, kurie kreipiasi į profesionalus. Net jei jūsų vestuves planuoja labiausiai patyrusi planuotojų komanda, jums vis tiek reikia viską žinoti nuo pagrindų. Vienintelė Lietuvoje tokio pobūdžio knyga yra lyg metodinė medžiaga su patarimais, padėsiančiais protingai apskaičiuoti iškilmėms skirtą biudžetą, joje taip pat išvardijami reikalingi dokumentai, atskleidžiamos esminės etiketo gairės svečiams, pateikiamos įdomios alternatyvos nusistovėjusiems įpročiams ir gausu idėjų, kaip tuoktuvių dieną paversti viena ypatingiausių gyvenime“, – pasiteiravus, ar knyga nėra it vienadienė reklaminė brošiūra, glaustą turinį pateikia portalo apie vestuves vyriausioji redaktorė.

Knyga sukurta vos per tris mėnesius

„Lietuvai tai visiška naujiena, – pabrėžia S. Krasauskienė ir atskleidžia, kokie debesys temdo giedrą jaunavedžių dangų, kai reikia imtis vestuvių planavimo: – Nuotakų krizės prasideda tada, kai pasimetama informacijos gausoje. Per laiką išskyriau paieškos etapus: pirmiausia būsima nuotaka atkakliai naudojasi „Google“. Dažnai apima nerimas, nes nėra eiliškumo, konkrečių nurodymų. Kainos labai skirtingos, užsienio portalai pažeria idėjų, bet ar jos įgyvendinamos Lietuvoje? Tūkstantis klausimų gula ant gležnų sužadėtinių pečių. Tuomet dauguma kreipiasi patarimų į draugus. Tačiau ir čia nuomonės skiriasi, poreikiai dar įvairesni. Trečias etapas – interneto forumuose kylančios diskusijos, skelbiamos temos, bet jei laikas brangus, o užmojai dideli, darosi dar sudėtingiau. Pagaliau daugelis ryžtasi specialiai jaunavedžiams rengiamoms konsultacijoms.

„Knygai reikalingą informaciją kompiuteryje kaupiau jau seniai, tačiau galutinis sprendimas ją išleisti subrendo po atostogų grįžus ir el. pašte pamačius klausimų laviną“, – apie ryžtą išleisti knygą pasakoja autorė. Pašnekovė atskleidžia, kad šių metų kovo pradžioje kūrinys pasirodys knygynuose, tačiau anksčiausiai „Nuotakos biblija“ pasieks tas merginas, kurios knygą užsisako iš anksto leidinio svetainėje www.nuotakosbiblija.lt. Skubų knygos parengimą per tris mėnesius ji vadina apgalvotu rinkodaros sprendimu – siekiama „Nuotakos bibliją“ pristatyti šiųmetėje vestuvių parodoje bei knygų mugėje.

Įdomūs faktai

Kartais, net prieš pusmetį numačius vestuvių dieną, susiduriama su problema, kad norimų teikėjų paslaugos jau užsakytos.

Patikimiausias tas paslaugų teikėjas, kuris jau dalyvavo bent 50 vestuvių.

Dažniausiai vestuvių planavimo krizė būsimus jaunavedžius ištinka, gavus per daug informacijos ir neįvertinus savo organizacinių gebėjimų.

Idėjos, kuriomis žavisi pulkas būsimų nuotakų internete, nebūtinai yra pritaikomos praktiškai.

Nuotakos vestuvių rytą neretai pamiršta papusryčiauti ir išgerti vandens, todėl karštą vasaros dieną jos gali nualpti ar skųstis sveikatos sutrikimais.

Vidutiniškai 30–40 svečių vestuvėms Lietuvos didmiestyje surengti reikalingas 10–15 tūkst. eurų biudžetas.

Originalią dizainerio kurtą nuotakos suknelę įsigyti galima už 1–1,5 tūkst. eurų.

Dabar vis populiarėja antrinių suknelių rinka, kai vestuves atšokusios damos savo sukneles perleidžia būsimoms nuotakoms.

Nuo piršlybų iki santuokos sudarymo datos vidutiniškai paliekama 12 mėnesių.

Ryškiausios vedybų planavimo bangos prasideda sausio ir rugsėjo mėnesiais.

S. Krasauskienės teigimu, anksčiau vyrai buvo tylieji kardinolai, tik pritariamai linksėję dėl nuotakos priimtų sprendimų. Tačiau pastarųjų metų praktika rodo, kad vis dažniau vestuvių planavimo organizaciniais klausimais rūpinasi ir būsimi jaunikiai.

Vestuvių planuotojų atsisakę sužadėtiniai gali kreiptis į vestuvių koordinatorių (asmenį, prisiimantį atsakomybę už sklandžią renginio eigą).

Lietuviai vis dažniau nusprendžia tuoktis kitoje šalyje, todėl atsirado vestuvių užsienyje planuotojų paklausa.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.