...

Neuromokslų startuoliui „Cambridge Phenotyping“ skirta 610 tūkst. eur investicija

Verslas

2022.05.16

Autorius: bzn start

Temos: , , , .

Neuromokslų startuoliui „Cambridge Phenotyping“ skirta 610 tūkst. eur investicija

Julija Krupič ir Marius Bauža Asmeninio albumo nuotrauka

Lietuvos mokslininkų Julijos Krupič ir Mariaus Baužos įkurta įmonė „Cambridge Phenotyping“ kuria dirbtinio intelekto technologiją „Smart Kage“. Ji skirta padėti mokslininkams stebėti ir analizuoti graužikų elgesį atliekant tyrimus. Šis novatoriškas sprendimas patraukė investuotojų dėmesį: rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“ kartu su 4 verslo angelais ir akceleravimo fondu „70V“ skyrė bendrovei 610 000 EUR investiciją, kad ši technologija būtų pristatyta rinkai.

Kembridžo universiteto mokslininkai sukūrė technologiją „Smart Kage“, palengvinančią medicinos laboratorijų darbą. Taip pat leidžiančią tyrėjams sutelkti dėmesį į sprendimų paiešką, siekiant išanalizuoti ligos eigą, jos progresavimą ir gydymo metodus.

„Modeliuodami ir tirdami ligas tyrimams pirmiausia naudojame graužikus, tačiau duomenų stebėjimas ir analizė, rezultatų pritaikymas dirbant su pacientais turėjo trūkumų. Autonominis 50 cm aukščio, pločio ir ilgio kubas, kurį pavadinome „Smart Kage“, atrodo kaip įprastas laboratorinių gyvūnų narvas, tačiau į jį patalpinus graužiką, tyrėjui pačiam praktiškai nieko nereikia daryti – kube įmontuoti jutikliai, stebėjimo kamera, fiksuojanti gyvūno elgesį, ir dirbtinis intelektas, leidžiantis nustatyti elgesio pokyčius“, – sako neuromokslų mokslų daktarė ir „Cambridge Phenotyping“ įkūrėja Julija Krupič.

Išmanioji kregždė analizuoja gyvūno elgesį 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę – tokio mėginio duomenų laboratorijos dar niekada neturėjo.

„Julija ir Marius įrodė, kad geriausi sprendimai gimsta sprendžiant problemas – jie sukūrė technologiją, pašalinančią kliūtis, su kuriomis susidurdavo įprastiniame darbe. Produktas inovatyvus ir paprastas – kūrėjams pavyko sukurti prietaisą, apjungiantį išmaniąsias technologijas, lengvai naudojamas bet kurioje pasaulio laboratorijoje. Tikime, kad komandai pavyks sėkmingai įsitvirtinti rinkoje“, – sako į startuolį investavusio rizikos kapitalo fondo „CoInvest Capital“ investicijų vadovas Paulius Uziela.

Kuria mobiliąją programėlę

„Šiuo metu technologija yra prototipo stadijoje, todėl pritrauktos investicijos padės mums toliau ją tobulinti ir paruošti masinei gamybai. Mums pavyko iš sudėtingos lygties išbraukti žmogų, ir nors pats „Smart Kage“ atrodo kaip įprastas narvelis, jo išdėstymas ir įmontuotos techninės detalės yra naujiena medicininių tyrimų rinkoje“, – sako neurologas ir vienas iš „Cambridge Phenotyping“ įkūrėjų Marius Bauža.

Remdamasis laboratorijoje naudojamo „Smart Kage“ narvelio rezultatais „Cambridge Phenotyping“ kuria ir žmogaus mobiliąją programėlę, padėsiančią nustatyti su žmogaus epizodine atmintimi susijusius sutrikimus. Įmonė jau išbandė šią programėlę Lietuvoje.

Sprendimai skirti tam, kad mokslininkai galėtų geriau ir greičiau analizuoti su žmogaus atmintimi susijusius sutrikimus, kad ligas nustatyti anksčiau. Pagrindiniai „Smart Kage“ naudotojai ateityje turėtų būti universitetai ir medicinos laboratorijos, tiriančios hipokampą – smegenų žievės sritį, atsakingą už epizodinę atmintį, mokymąsi ir orientaciją erdvėje.

Investicijos į „Cambridge Phenotyping“ buvo atliktos pagal Europos regioninės plėtros fondo finansuojamą finansinę priemonę „Koinvesticinis fondas II“. Ši priemonė yra viena iš trijų „CoInvest Capital“ įgyvendinamų priemonių.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.