...

Naujas startuolis padės verslui optimizuoti išlaidas už elektrą

Verslas

2023.07.03

Autorius:

Temos: , .

Naujas startuolis padės verslui optimizuoti išlaidas už elektrą

„Exigere Responsum“ įkūrėjas ir vadovas Karolis Kiguolis // Asmeninio albumo nuotr.

Tarptautinis energetikos ekspertas Karolis Kiguolis kartu su partneriu įsteigė startuolį „Exigere Responsum“, leisiantį įmonėms papildomai uždirbti iš elektros energijos balansavimo paslaugos, sumažinti CO2 emisiją ir svariai prisidėti prie valstybės energetinio saugumo užtikrinimo. Artimiausi planai – lyderio pozicija Lietuvos, Lenkijos ir Graikijos rinkose, o per ateinančius 7 metus tapti didžiausiu telkimo agregatoriumi – startuoliu Europoje.

Paslauga aktuali siekiantiems efektyvumo

Nuo 2020 m. nepriklausomiems telkėjams Lietuvoje galima dalyvauti balansavimo pajėgumų rinkoje. Panašią praktiką jau seniai taiko daugelis vakarų šalių. Užsienio patirtis rodo, kad įmonėms dalyvaujant energijos balansavime nauda jaučiama ne tik verslui, bet ir valstybei.

„Esame nepriklausomi elektros energijos paklausos telkėjai. Mūsų siūloma paslauga bus naudinga tiek verslui, atsinaujinančios energetikos plėtotojams, tiek valstybei. Pavyzdžiui, bendradarbiaujant su verslu valstybei padėsime subalansuoti elektros energijos paklausą su pasiūla nenaudojant iškastinio kuro generatoriaus. Taip pat padėsime spręsti elektros tinklo saugumo problemas, o verslai galės optimizuoti išlaidas už elektrą daugiau nei 40 proc. ir sumažinti CO2 emisiją“, – teigia „Exigere Responsum“ įkūrėjas ir vadovas Karolis Kiguolis.

„Exigere Responsum“ paslauga bus ypač naudinga gamyba ar prekyba užsiimančioms įmonėms, prekybos centrams, vandenvalos įmonėms kaupiklių/baterijų savininkams bei bendrovėms, turinčioms šaldymo sandėlius. „Exigere Responsum“ skaičiavimais, 1 MW lankstumo per 5 metus bendrovėms galės papildomai uždirbti iki 4 mln. Eur pajamų.

Sprendžia energijos balansavimą

Tinkle esant elektros stygiui, įmonės, dalyvaujančios energijos balansavime, neženkliai sumažina savo energijos vartojimą, o esant energijos pertekliui – padidina. Energetikos ekspertų vertinimu, dėl to įmonių verslo procesai nė kiek nenukenčia, o vartotojai nejaučia laikinų pokyčių. Įprastai įmonėse energijos balansavimas vyksta apie 5 kartus per dieną ir vidutiniškai trunka apie 40 min.

Pasak „Exigere Responsum“ įkūrėjo, dėl sparčiai augančios žaliosios energetikos, energijos balansavimo svarba tik stiprės. Kadangi tiek saulės elektrinės, tiek vėjo jėgainės ir vandenilis į elektros tinklą teikia energiją nepastoviu režimu. Todėl valstybės vis dažniau ieško būdų, kaip spręsti elektros tinklo saugumo problemas.

„Exigere Responsum“ teiks paslaugas elektros energijos balansavimo, išmaniųjų kaupiklių bei jų valdymo klausimais.

Startuolio komandos lyderis su išskirtine patirtimi

Startuolio įkūrėjas Karolis Kiguolis yra vienas iš labiausiai patyrusių balansavimo rinkos ekspertų Lietuvoje ir vakarų šalyse. Energetikos klausimais jis dažnai konsultuoja įvairių šalių energetikos ir susisiekimo ministerijos atstovus, įžvalgomis dalijasi didžiausiose energetikos konferencijose. K. Kiguolis yra vienintelis Baltijos šalių atstovas asociacijoje „SmartEn“, kuri bendradarbiauja su Europos Komisija, formuojant energijos balansavimo rinką Europoje.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.