...

Lietuvių startuolis varžosi dėl perspektyviausio Europos startuolio vardo

Verslas

2019.05.03

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , .

Lietuvių startuolis varžosi dėl perspektyviausio Europos startuolio vardo

Startuolio „Ziticity“ įkūrėjai Laimonas ir Vytautas Noreikos. Asmeninio albumo nuotr.

Gegužės 2–3 d. Barselonoje vyksta technologijų konferencija „EU-Startups Summit“. Jos metu perspektyviausi startuoliai iš Europos pristatys savo verslo idėjas, kurias vertins komisija iš didžiausių regiono investuotojų. Lietuvių logistikos startuolis „Ziticity“ pateko tarp 15 perspektyviausių Europoje ir pretenduoja į pagrindinį prizą – net 75 tūkst. eurų.

„Ziterių“ bendruomenė nuosekliai auga

Iš daugiau nei 950 startuolių, kurie teikė paraiškas, atrinkta 15 finalininkų. Tarp jų ir komanda iš Lietuvos. „Ziticity“ – lietuvių sukurta miesto logistikos platforma, kuri įgalina verslo įmones pasiūlyti savo klientams itin greitą prekių pristatymą. Platforma šiuo metu veikia Vilniuje bei Taline ir pristato prekes vidutiniškai per 42 minutes. Per artimiausius kelis mėnesius „Ziticity“ ketina savo paslaugas pradėti teikti ir viename iš Vakarų Europos didmiesčių. Kaip savo verslą pristato jo įkūrėjas, tai tapo ilgai laukta paslauga kai kurioms įmonėms, o startuolis veikia visų pamėgtu uberizacijos būdu ir priklauso dalinimosi ekonomika pagrįstų startuolių kategorijai.

„Tai yra vadinamoji uberizacija. Ji labai patogi tuo, kad suveda paslaugų teikėjus ir jaunus žmones, turinčius laiko ir noro jį prasmingai išnaudoti. Tai labai patrauklu ir vieniems, ir kitiems. Mes gauname žmonių, kurie nori dirbti, o jie savo ruožtu laisvu metu užsidirba papildomų pinigų. Tikrai buvo įmonių, kurios jau tarsi laukė mūsų, mat jų veikla tiesiogiai priklauso nuo gebėjimo greitai pristatyti prekes. Puikus pavyzdys būtų gėlininkai, kurie labai ilgai turėjo patys spręsti pristatymo problemą. Jie tai darydavo samdydami taksistus. Tačiau, būkime atviri, taksistai toli gražu ne visada sutinka užsiimti tokiu darbu, jų kainos gali būti nepastovios, pagaliau ir bendravimo kultūra nebūtinai aukšta. Todėl mūsų siūloma alternatyva buvo pasitikta labai teigiamai“, – pasakoja startuolio “Zitycity” bendraįkūrėjis Vytautas Noreika.

Jau anksčiau startuolis „Ziticity“ džiaugėsi savo pasiekimais. Dar šiais metais startuolis pateko į „Startup Wise Guys“ 12-ąją verslo akceleravimo programą ir pelnė investiciją iki 30 tūkst. eurų. Kiek vėliau Baltijos šalių startuolių ekosistemos renginyje „TechChill“ pelnė 50 tūkst. eurų investiciją.

Perspektyviausi Europos startuoliai

Drauge su lietuviais varžosi dar 14 startuolių iš visos Europos. Trumpai apžvelgiame, kas jie tokie.

AntiFragile (Rumunija) – sukurta programa, padedanti verslui kontroliuoti rizikas kiekviename tiekimo grandinės etape, pasitelkiant stebėjimą realiuoju laiku.

Cohosting (Ispanija) – tai svetingumo srities startuolis, paremtas Saas sprendimais ir skirtas siūlyti papildomas paslaugas tiems, kurie veikia per platformą „AirBnB“. Ši sistema automatizuoja tokias paslaugas kaip bagažo pasaugojimas, pervežimai, šaldytuvo pripildymas, automobilio nuoma ir net auklės vaikui iškvietimas.

Deliverart (Italija) – startuolis, kurio paslaugos skirtos mažiems ir vidutiniams maitinimo sektoriaus verslams. Idėja paremta debesijos principais ir padeda įstaigoms gauti bei lengviau koordinuoti maisto užsakymo į namus procesą ir įgyvendinimo eigą.

Farmdok (Austrija) – skaitmeninė priemonė, skirta žemės ūkio planavimui ir apskaitai. Sukurta mobilioji programėlė padeda valdyti žemės ūkį, siūlo priemones, padedančias ūkininkams valdyti įvairius įrašus, atlikti dokumentacijos darbus, sumažinti kasdienes išlaidas.

Flowlity (Prancūzija) – logistikos srities startuolis, padedantis gamintojams kontroliuoti gamybos procesus, išvengiant pernelyg didelės apimties ar per daug likusių atsargų kiekio. Startuolis išsiaiškino, kad per 2017 m. gamintojai prarado per 1,75 trln. JAV dolerių vien dėl pagamintos produkcijos perviršio ar per didelių atsargų kiekio, tad Paryžiuje įkurtas startuolis ėmėsi spręsti šią problemą.

Mietwise (Vokietija) – startuolis, palengvinantis nuomos procesus. Miunchene startavęs projektas padeda susidoroti su sutartimis, depozitais ir nuomos mokesčiais.

Neuroflux (Suomija) – sukurta sistema, paremta mašininiu mokymusi ir fiksuojanti užsikimšusius vamzdžius bei vandens nutekėjimą sistemoje. Remiamasi matavimais ir eliminuojamas rankinis žmogaus darbas. Sistema analizuoja ir numato galimas problemas realiuoju laiku, taip optimizuodama vandens tiekimo tinklus.

Polaroo (Ispanija) – startuolis, pasiūlęs vartotojams galimybę centralizuoti savo pasikartojančias išlaidas į bendrą mokėjimą kartą per mėnesį, taip sutaupant laiko bei pinigų. Vartotojas startuoliui sumoka fiksuotą mokestį, o šis apmoka vartotojo sąskaitas jo vardu, tad vartotojui daugiau nebereikia sukti galvos dėl pasikartojančių mokėjimų.

Percept Imagery (Jungtinė Karalystė) – startuolis, sukurtas debesijos pagrindu ir leidžiantis architektams bei statybos pramonei lengviau gauti daugiau sutarčių, sumažinti klaidų skaičių. Bet koks projektas, pasitelkus virtualiąją realybę, paverčiamas projekcija ir taip užtikrinamos mažesnės išlaidos vizualizavimo procesams.

Splittypay (Italija) – platforma, kurioje žmonės gali lengvai pasidalyti mokėjimus tarpusavyje, sumažindami painiavą, kai už vienas prekes mokėjo vieni, už kitas kiti ir reikia išsiaiškinti, kas kam ir kiek liko skolingas. Taip pat programėlė suteikia galimybę mokamą sumą iš karto padalinti ir apmokėti per skirtingas mokėjimo korteles.

TeiaCare (Italija) – tai pirmasis virtualus pagalbininkas slaugos srityje, galintis generuoti išmaniuosius perspėjimus apie pavojų, įgalinti priminimus ir teikti ataskaitas. Startuolio sistema, pasitelkdama analizę, gali nustatyti ankstyvus sveikatos pablogėjimo požymius bei užtikrinti ūminėmis ligomis sergančių žmonių prevencinę priežiūrą.

Tradler (Ispanija) – darbuotojų įgalinimo programinė įranga, atpažįstanti darbuotojus pagal jų pasiekimus. Ši sistema padidina darbuotojų įsitraukimą ir sukuria lojalumo sistemą, kuri užtikrina atitinkamą paskatą darbuotojui reikiamu metu.

Tribe (Vokietija) – Berlyne gimęs startuolis, suteikiantis dirbtiniam intelektui gyvybę – žmogaus veidą ir emocijas. Startuolio animuoti trimačiai avatarai gali veikti bet kurioje sistemoje: nuo virtualių prekybos asistentų iki žaidimų veikėjų.

Uhura (Jungtinė Karalystė) – dirbtinio intelekto startuolis, suprantantis sutartis taip, lyg tai atliktų realus asmuo. Dirbtinis intelektas supaprastina sutarčių analizės procesus ir taip paspartina visą veiklą.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.