...

Lietuvių startuolis – antras Europoje

Verslas

2018.06.21

Autorius: BZN start

Temos: , , .

Lietuvių startuolis – antras Europoje

„WellParko“ komanda. Asmeninio archyvo nuotr.

Lietuvių startuolis „WellParko“ laimėjo antrąją vietą Prahoje vykusiame Europos tvariosios energetikos konkurse „PowerUp!”. Tai yra pirmas lietuvių laimėjimas šiame konkurse, kuris vyksta jau ketvirtąjį kartą. „WellParko“ nusileido tik nugalėtojais tapusiems estams – „Zubax Robotix“ – pristačiusiems elektros variklių valdiklius ir pasiūliusiems sprendimą, kaip sutaupyti 10 proc. energijos aviacijos įrenginiuose.

Antrąją vietą užėmusi Lietuvos komanda „WellParko“ pasiūlė dirbtinio intelekto algoritmo sprendimą, leidžiantį gauti automobilių stovėjimo aikštelių informaciją realiuoju laiku ir taip sumažinti transporto spūsčių skaičių bei CO2 išmetimą. Jų pateikiami duomenys taip pat leidžia atsisakyti parkavimo mokėjimų tikrintojų, nes šį procesą jie automatizuoja pasitelkdami išmaniąsias technologijas. Lietuviai buvo apdovanoti 10 000 eurų prizu.

„Į Prahą vykome keldami sau maksimalų tikslą – laimėti prizinę vietą. Norėjome išbandyti savo siūlomo sprendimo jėgas Europos finale, taip pat pamatyti, kokius produktus kuria ir kokias paslaugas siūlo kitų šalių startuolių komandos. Laimėta antroji vieta mums yra didelis įvertinimas. Estų komanda, laimėjusi pirmąją vietą, tikrai buvo to verta. Tačiau mes esame ne mažiau laimingi galėdami atstovauti savo gimtajai šaliai ir būti pripažinti“, – savo įspūdžiais dalinasi Lietuvą atstovaujančios komandos „WellParko“ bendraįkūrėjas Gustas Germanavičius.

 

„Konkursas padeda startuoliams vystyti technologinius sprendimus, suteikdamas finansavimą ir paramą inovatyvios idėjoms bei jas kuriančioms komandoms.“

Pavek Kirienko.

 

Estų startuolis, „PowerUp!” konkurse laimėjęs pirmąją vietą, kuria technologiją, leidžiančią elektrinėms transporto priemonėms (ypač orlaiviams) keliauti ilgesnius atstumus sunaudojant mažiau baterijų energijos. Tai yra žingsnis link visiško visų transporto rūšių elektrifikavimo. „Zubax Robotix“ iš Estijos buvo apdovanoti 30 000 eurų vertės prizu ir galimybe prisijungti prie prestižinio švariųjų technologijų lyderio „InnoEnergy“ Highway® akseleratoriaus, padedančio idėjas paversti realiais rinkos produktais.

„Šis konkursas padeda startuoliams vystyti technologinius sprendimus, suteikdamas finansavimą ir paramą inovatyvios idėjoms bei jas kuriančioms komandoms. Taigi dalyvavome „PowerUp!” konkurse dėl jo išskirtinumo ir atsiveriančių galimybių. Laimėjimas mums yra didelė motyvuojanti staigmena. Mes žinojome, kad turime gerą idėją ir gerą potencialų produktą. Planuojame pasinaudoti laimėjimu ir investuoti į tolimesnio produkto plėtrą ir vystymą“, – teigė Pavek Kirienko, „Zubax Robotix“ techninių tyrimų vadovas.

Trečioji vieta ir 5 000 eurų piniginis prizas atiteko „Neuron Soundware” komandai iš Čekijos.

„Per septynerius metus nuo „InnoEnergy“ įkūrimo į inovatyvius ir technologiškai perspektyvius verslus investuota beveik 2 milijardai eurų. Šios paramos ir investicijų dėka rinkoje sėkmingai veikia 80 naujų produktų. Nugalėtojų komanda iš Estijos dabar taip pat turi šią unikalią galimybę“, – priduria Christo Balinow, „InnoEnergy Central Europe“ verslo plėtros vadovas, „PowerUp!” konkurso komisijos pirmininkas.

Europos finale Prahoje varžėsi 15 startuolių komandų iš 15 Europos valstybių. Jos savo idėjas pristatė komisijai, būsimiems investuotojams ir žiniasklaidos atstovams. Visos komandos jau yra regioninių finalų Bulgarijoje, Čekijos Respublikoje, Estijoje, Graikijoje, Kroatijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Rumunijoje, Serbijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Turkijoje, Ukrainoje ir Vengrijoje nugalėtojos. Iš viso konkurse dalyvavo 299 komandos iš 24 valstybių.

Antrus metus „PowerUp!” konkursą remiančios tarptautinės naftos ir dujų kompanijos „MOL Group“ atvirojo inovacijų padalinio vadovas Zsolt Winkler įvertindamas šių metų konkursą teigė: „Mus visada stebina inovatyvios ir šviežios idėjos iš viso regiono. Itin vertiname bendradarbiavimą ir mezgamus naujus ryšius su regiono startuoliais“.

„Suprantame, kad greitai tobulėjančios technologijos ir tvarūs verslo sprendimai diktuoja visų įmonių ateities kelią. Turėdami galimybę bendrauti su „PowerUp!” konkurso dalyviais, esame šalia pačių naujausių idėjų Europoje”, – pridūrė , Gul Erol „Enerjisa“ technologijų vadovė.

„Šiemet konkursas buvo kitoks. Jame varžėsi ne tik tvariosios energetikos startuoliai, tačiau ir verslo idėjos mobilumo, protingų ir taupių miestų srityse. Tai rodo, kad konkursas vystosi ir pereina į kitą etapą“, – teigė Michał Maćkowiak, „Rafako“ inovacijų padalinio vadovas.

Prahoje prieš konkurso finalą taip pat buvo surengti dviejų dienų mokymai startuoliams. Jų metu visi finalo dalyviai kartu su verslo ekspertais peržvelgė savo kuriamų verslų ir pristatomų idėjų modelius, tikrino jų praktines įgyvendinimo perspektyvas, gilino viešojo kalbėjimo ir idėjų pristatymo įgūdžius.

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.