...

Lazerinis skustuvas privers pamiršti peiliukus

Verslas

2015.10.23

Autorius: Veronika Bielinytė

Temos: , .

Lazerinis skustuvas privers pamiršti peiliukus

Lazerinis skustuvas privers pamiršti peiliukus. Asmeninio archyvo nuotr.

Sukurti idėją, galinčią sukelti tikrą perversmą, labai sudėtinga, bet įmanoma. Visi žinome Švediją kaip „Skype“, „Spotify“, „Ikea“, „Electrolux“ ar kitų garsių prekių ženklų gimtinę. Šįkart inovatyvi idėja, tikėtina, iš esmės pakeisianti XXI a. skutimosi priemones, taip pat priklauso Švedijai.

Idėja per 27 dienas sulaukė daugiau nei 4 mln. JAV dolerių

Du švedai Morganas Gustavssonas ir Paulas Binunas sukūrė skustuvą, kuris vietoj tradicinių aštrių peiliukų lazerio spinduliais šalins plaukus, nepažeisdamas ir nedirgindamas odos. Lazerinį skustuvą jie pavadino „Skarp“. Švedų kalboje šis žodis reiškia „aštrus“. Savo idėją „Skarp“ kūrėjai pristatė „Kickstarter“ platformoje ir apsibrėžė 160 tūkst. JAV dolerių sumą, kuri leistų jiems įgyvendinti savo idėją. Jie sulaukė neįtikėtinos sėkmės – 20 631 rėmėjo ir net 4 004 922 JAV dolerių per 27 dienas! Tai parodė, kad idėja ne tik verta dėmesio, bet ir iškelia svarbią problemą, kurios sprendimo vartotojai itin laukia. „Kickstarter“ sustabdė jų rėmimą, nes jis viršijo bet kokias ribas paremti šiai idėjai ir tikslui pasiekti.

Naujas išradimas padės pakeisti peiliukus šviesos technologija

Vienas iš kūrėjų M. Gustavssonas 1989 m. išrado intensyviai pulsuojančią šviesą (angl. Intense Pulsed Light, IPL), kuri iki šiol populiari šalinant plaukus ar gydant kitas dermatologines problemas. 2013 m. prie jo prisijungęs P. Binunas padėjo plėtoti lazerinio skustuvo idėją.

Su šiuo lazeriniu skustuvu plaukeliai tiesiog nukris, nepalikdami jokių žymių. Skutant nereikės nei vandens, nei putų. Kūrėjai teigia atradę chromoforo dalelytes, esančias visų žmonių plaukų molekulėse, neatsižvelgiant į amžių, lytį ar rasę. Kitaip nei tradicinis plaukus šalinantis lazeris, šis skustuvas sušildo plaukus ir idealiai veikia tamsius plaukus ant šviesios odos.

Šis išradimas ne tik sukels revoliuciją, bet ir gerokai prisidės prie ekologijos problemų sprendimų, kai nereikės išmesti vienkartinių peiliukų, kurie sunkiai perdirbami. Vien tik JAV per metus sunaudojama per 2 mlrd. peiliukų.

Lazerinis skustuvas turėtų pasirodyti 2016 m. kovą. Planuojama kaina gali siekti 159 JAV dolerius.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.