...

Išrinktas inovatyviausias Europos tvariosios energetikos startuolis

Verslas

2017.12.03

Autorius: Rimantė Bieliauskaitė

Temos: , .

Išrinktas inovatyviausias Europos tvariosios energetikos startuolis

Renginio „PowerUp!“ akimirka Organizatorių nuotr.

Lapkričio 22 d. Budapešte, Vengrijoje, įvyko Europos tvariosios energetikos startuolių konkurso „PowerUp!“ finalas. Abejingų nepalikęs renginys subūrė ne tik inovatyvias įmones, begalę smalsuolių ir žiniasklaidos atstovų iš visos Europos, bet ir daugybę investuotojų, pasiryžusių diegti naujas, gamtai nekenksmingas inovacijas savo versluose.

„InnoEnergy“ organizuojamas konkursas šiais metais sulaukė net 158 paraiškų iš 24 valstybių, tačiau finalininkais buvo atrinkta tik 12 komandų, kurios pristatė pačias inovatyviausias naujienas Europoje. Džiugu, kad į finalinį dvyliktuką pateko ir Lietuva! Mūsų šaliai atstovavo startuolis „Oxygen“, siūlantis išmaniąją mažų patalpų aktyvaus vėdinimo sistemą.

Naudingi kontaktai ir galimi investuotojai

Didžiojo finalo metu Budapešte savo idėjas pristatė 12 startuolių – regioninių finalų, kurie vyko Vengrijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rumunijoje, Bulgarijoje, Kroatijoje ir Graikijoje, laimėtojai. Konkurso dalyviai varžėsi ne tik dėl įspūdingo dydžio piniginių prizų, bet ir galimybės prisijungti prie vienos geriausių platformų „InnoEnergy Highway“.

Jakubas Mileris, Vidurio Europos „InnoEnergy“ generalinis direktorius ir konkurso organizatorius, pasakojo: „InnoEnergy Highway“ – tai vieta, kurioje bus patikrintas jūsų verslo modelis ir suteikta visa galima pagalba. Mes stengiamės ne kištis, bet parodyti sprendimus ir atverti duris – suteikiame prieigą prie mūsų verslo ir akademinių partnerių visoje Europoje.“

Taigi dalyvavimas šiame konkurse atveria labai daug perspektyvų, suteikia naudingų kontaktų ir galimybę tiesiogiai kreiptis į galimus investuotojus. Generalinė „Rafako“ įmonės direktorė Agnieszka Wasilewska-Semail atkreipė dėmesį, kad konkurso lygis itin aukštas: „Didžiojo finalo startuolių lygį vertinu kaip labai aukštą ir kompetentingą. Pateiktų idėjų spektras buvo tikrai platus, tačiau svarbiausia, kad kiekviena jų prisideda prie aplinkos saugojimo ir gerinimo. Mano nuomone, tai svarbiausias šio konkurso išskirtinumas. Kaip „Rafako“ šiuo metu ieškome sprendimų dėl paskirstytosios energijos ir apykaitinės ekonomikos, taigi atidžiai pažvelgsime į šiandien pristatytas inovacijas ir esu įsitikinusi, kad su kai kuriais startuoliais užmegsime glaudesnį bendradarbiavimą.

Konkurso prizininkai

„PowerUp! 2017“ nugalėtojai – „HeatVentors“ komanda iš Vengrijos. Rita Farkas ir Zoltánas Andrássy pristatė novatorišką sprendimą, kaip saugoti šiluminę energiją su fazių keitimo medžiagomis. Teisėjus sužavėjo tai, kad jų siūloma technologija gali sutaupyti iki 90 proc. vietos ir net 20–40 proc. energijos, o investicijos atsipirktų jau per pirmuosius šešis mėnesius. Vengrų pasiūlyta inovacija gali būti labai plačiai pritaikoma: nuo giliųjų šildymo technologijų iki koncentruotų saulės šiluminių elektrinių. „HeatVentors“ buvo apdovanota 20 tūkst. eurų piniginiu prizu ir galimybe prisijungti prie prestižinės platformos „InnoEnergy Highway“, kuri jiems suteiks 150 tūkst. eurų investiciją verslui plėtoti. Komisijos pirmininko Łukaszo Świerczo teigimu, labai svarbu, kad laimėjusi komanda reaguoja į šiuo metu esantį vieną didžiausių energetikos sektoriaus poreikių – naujų, energiją taupančių ir gamtą saugančių sprendimų ieškojimą: „Energijos saugojimas tarsi Šventasis Gralis ir šioje srityje dabar matomi didžiausi iššūkiai ir laimėjimai.“

Antrąją vietą ir 10 tūkst. eurų piniginį prizą laimėjo startuolis FLASC iš Maltos. Prizininkai pristatė energijos kaupimo ir saugojimo įrenginį, kuris įdiegiamas į plaukiojančią platformą jūroje, o ateityje būtų diegiamas prie kiekvieno tvariosios energijos gaminimo įrenginio. Maltos atstovai sužavėjo ne tik komisiją bei auditoriją, bet ir patį konkurso organizatorių, kuris atskleidė, kad FLASC buvo jo favoritai šiame konkurse. J. Mileris atviravo, kad finalininkai iš Maltos jį nustebimo pristatymo originalumu, idėjos vertingumu ir visiškai nauju žvilgsiu bei požiūriu į esamą problemą – energijos išteklių kaupimą.

Trečiąją vietą užėmė ir 5 tūkst. eurų piniginį prizą laimėjo komanda iš Čekijos – „Via Alta“. Jie pristatė inovatyvią biokuro gamybos technologiją iš biologiškai skaidžių atliekų.

„MOL Group“ įsteigė ir papildomą apdovanojimą – „Wild Card“. Tai galimybė dalyvauti didžiausioje Europoje platformoje „InnoEnergy Highway“. Šį prizą laimėjo startuolis iš Slovėnijos „Mebius“, pasiūlęs naują technologiją, kaip efektyvinti vandenilio kuro elementų modelį. „MOL Group“ vadovas Zsoltas Winkleris konkurso metu dalijosi savo mintimis: „Mūsų ambicinga 2030 m. pertvarkymo strategija yra pagrįsta prielaida, kad technologijų pažanga kartu su aplinkos saugojimo sąmoningumu ir naujais vartotojų įpročiais iš esmės keičia visą naftos ir dujų pramonę. „MOL Group“ programoje matome atvirą ir kol kas neišnaudotą inovacijų kultūrą kaip tinkamą atsaką į iššūkius, o ekosistemą saugančių startuolių paleidimą vertiname kaip svarbų ir didelį žingsnį mūsų įmonėje. Džiaugiamės, kad esame pagrindinis „PowerUp!“ rėmėjas, ir matome, kad mūsų regione atsiranda tiek daug įkvepiančių idėjų.“

Įvairiapusė patirtis

Iš kitų konkursų „PowerUp!“ išsiskiria ne tik palankumu aplinkai, bet ir dviejų dienų mokymais (angl. Bootcamp), kurie organizuojami prieš didįjį finalą. Jų metu finalininkai gali patikrinti savo verslo modelius, kelti komandos kvalifikaciją ir savo įgūdžius tarsi perkelti į kitą lygį. Kiekvienas startuolis turi savo trenerius ir mentorius, tarp kurių tokie verslo ekspertai kaip Glebas Maltsevas (Estija), Rafałas Szczepanikas (Lenkija), Costas Troulosas (Graikija). Šių mokymų metu finalininkai buvo paruošti sklandžiai bei įtikinamai pristatyti savo idėją finalo metu ir galėjo semtis patirties iš savo instruktorių.

Z. Andrássy iš „HeatVentors“ džiaugiasi, kad turėjo galimybę dalyvauti mokymuose: „Bootcamp leido patikrinti verslo suvokimą – tai buvo itin vertinga patirtis. Mes didžiuojamės pergale ir šiandien, labiau nei kada nors anksčiau, tikime, kad galime ir padarysime daug.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.