...

Gelbsti į užsienio rinkas žengiantiems startuoliams

Verslas

2020.11.10

Autorius: Veronika Bielinytė

Temos: .

Gelbsti į užsienio rinkas žengiantiems startuoliams

Lawcalizer komanda Asmeninio albumo nuotr.

Pirmas žingsnis į užsienio rinkas dažniausiai tampa nelengvu iššūkiu startuoliams. Ko gero, sudėtingiausia dalis – įsigilinti į svečios šalies teisinę bazę ir prisitaikyti prie ten veikiančių įstatymų. Dažnai startuoliai samdo vietinę teisinę įmonę ir sumoka išties nemenkas sumas iš savo biudžeto. Šią problemą spręsti pasišovė teisininkų sukurtas startuolis „Lawcalizer“. 

Startuolio bendraįkūrėjis dr. Paulius Astromskis pasakoja, kad mintis apie „Lawcalizer“ gimė tuomet, kai teisinės firmos, kurioje dirba pašnekovas, klientui prireikė pagalbos plečiant savo verslą.

„Mūsų turimas finansinių technologijų srities klientas plėtėsi į užsienio šalis. Mes, turėdami jam padėti, gavome atlikti šimtus skambučių, parašyti laiškų ir t. t., kad rastume idealiai tinkamą teisės įmonę savo klientui. Taip supratome, kad ir kiti technologiniai verslai susiduria su panašiomis problemomis, o mes, kaip teisės įmonė, galime puikiai padėti, suvesdami juos su reikiamais teisininkais“, – pasakoja dr. P. Astromskis.

Tikslinis klientas – stipriai kontroliuojamuose sektoriuose

Šių metų pavasarį savo veiklą pradėjęs startuolis susidūrė su iššūkiais nuo pat pirmų dienų. Startavus pandemijos įkarštyje, paaiškėjo, kad viso pasaulio verslai sutrikę, negarantuoti dėl ateities perspektyvų, sustabdę savo plėtros planus ir laukiantys geresnių laikų. 

„Pritraukti klientų – kol kas didžiausias mūsų iššūkis. Rasti technologinių kompanijų, kurios siekia išplėsti savo veiklą užsienyje nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pradžių. Visgi darome tai, kas mūsų valioje: intensyviau reklamuojame savo kompaniją, rašome įrašus, kuriais siekiame pritraukti daugiau suinteresuotųjų dėmesio“, – atskleidžia pašnekovas.

Startuolio „Lawcalizer“ tikslinis vartotojas – itin stiprios reguliacijos zonose veikiantys startuoliai. Dažniausiai tai „FinTech“, „InsurTech“, P2P skolinimosi startuoliai. 

„Dauguma tokių startuolių nori išplėsti savo veiklą užsienyje, bet susiduria su teisinėmis problemomis. Mes, būdami teisininkais, tikime, kad pradėjus verslą tikslingiau dėmesį sutelkti į savo paslaugą ar produktą, bet ne visas lėšas ir jėgas atiduoti teisiniams klausimams. Kadangi dirbame su kitų šalių teisininkais, gerai juos pažįstame ir galime atrinkti klientui 3–4 labiausiai atitinkančius mūsų kliento poreikius“, – pasakoja dr. P. Astromskis.

Šiuo metu startuolis jau yra padėjęs savo klientams išsiplėsti į Airiją, Turkiją, Ispaniją, Lenkiją, Jungtinę Karalystę bei Jungtines Amerikos Valstijas. 

Konkurentų keletas, bet pranašumų daugiau

Anot pašnekovo, didžiausias konkurencinis pranašumas, palyginti su kitomis panašaus tipo kompanijomis, yra komandos patirtis. Visa startuolyje dirbanti komanda – patyrę teisininkai, todėl tiksliai žino, kokių paslaugų ir įmonių gali prireikti startuoliui kiekvienoje potencialioje rinkoje. 

„Mūsų konkurentai yra tokios firmos kaip „UpWork“, „Legal Services Link“, „HG.org“, tačiau jos dažniausiai yra duomenų bazės, turinčios platų advokatų kontorų pasirinkimą be jokio individualumo. Dėl to kartais klientas gali pasirinkti itin brangias paslaugas teikiančias didžiules advokatų kontoras. Kalbant apie mūsų modelį, mes pasirenkame advokatų kontoras, kurios yra mažesnės, labiau orientuojasi į konkrečias užduotis ir kur kas greičiau juda šiame sparčiai besivystančiame pasaulyje. Advokatų kontoras renkamės individualiai, kad būtume tikri dėl jų kompetencijos, darbo etikos, greičio ir kt.“, – palygina dr. P. Astromskis.

Tikslas – plėtra

Kol kas startuolis veikia savais ištekliais, neturi pritraukęs papildomų investicijų, o didžiausias tikslas – plėstis užsienio rinkose.

„Mūsų ambicingiausias tikslas yra išplėsti „Lawcalizer“ tinklą, kad jis pasiektų bet kurį pasaulio kampelį, kad bet kuri plėtros siekianti technologijų įmonė žinotų, jog per trumpą laiką gali rasti savo teisės partnerius, negaišdama brangaus laiko ir sutaupydama teisinių išlaidų, vengdama didžiulių tarptautinių teisės kompanijų“, – planais dalinasi pašnekovas.

Parengta pagal StartupLithuania.lt informaciją.

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.