...

Du lietuviški startuoliai pradeda kelią į sėkmę

Verslas

2015.09.04

Autorius: BZN start

Temos: .

Du lietuviški startuoliai pradeda kelią į sėkmę

„Startup Highway“ bendraįkūrėjis - Darius Žakaitis. Asmeninio archyvo nuotr.

Verslo akseleravimo fondas „Startup Highway“ praėjusią savaitę sėkmingai užbaigė šių metų investicinį raundą, pasirašydamas sutartis su dviem lietuviškais startuoliais – „BeScouted“ ir „InPeak“.

Verslo akseleratoriaus „Startup Highway“ investicijų portfelio vadovas Martynas Matekonis teigia, kad šiemet sulaukta stulbinamo aplikacijų investicijoms skaičiaus. Pasak M. Matekonio, tai geras ženklas. „Startuolių ekosistema auga, pateikiamos idėjos labiau išgrynintos, o startuolių vystytojai ateina su vis didesniu žinių ir kompetencijų bagažu. Būtent dėl šių priežasčių mums yra lengviau patikėti idėjomis ir suteikti pradinę investiciją.”

„Projektai, į kuriuos šiemet investavome jau pradiniame etape, turi aiškiai suformuotą verslo logiką, o ne tik idėją ar svajonę“

D. Žakaitis

Startup Highway“ rinkodaros vadovas Rokas Medonis mano, kad startuolių vystytojai nusimetė rožinius akinius: „Projektai, į kuriuos šiemet investavome jau pradiniame etape, turi aiškiai suformuotą verslo logiką, o ne tik idėją ar svajonę. „BeScouted“ yra unikali platforma, kurioje vartotojai galės ne tik jungtis į bendruomenę, bet ir patys užsidirbti. Tokio tipo produktai, kurie paprastiems vartotojams suteikia galimybę dirbti ir gauti atlygį, pasižymi dideliu potencialu sulaukti sėkmės. Svarbiausia, kad jie būtų pristatyti rinkai tinkamu laiku ir teisinga komunikacija.”

Antroji šių metų „Startup Highway“ investicija yra „InPeak“ – sveikatos ir sportinių rezultatų stebėjimo bei analizės programa atletams. „Startup Highway“ bendraįkūrėjis Darius Žakaitis mano, kad profesionalaus ir mėgėjiško sporto sektorių idėjos yra daug žadančios. “Rinkoje atsirado labai daug išmaniųjų įrenginių, kurie fiksuoja sportininkų aktyvumą. Tačiau kyla klausimas: ką su tais surinktais duomenimis daryti ir kaip juos paversti geresniais atletų rezultatais? „InPeak“ mums pasirodė įdomus, nes programa skirta profesionaliam sportui, tačiau lengvai adaptuojama ir mėgėjams. Be to, projekto vystytojai yra labai patyrę ir sukūrę ne vieną sėkmingą startuolį”, – sako D. Žakaitis.

„BeScouted“: matai poreikį, kuri sprendimą

„BeScouted“ idėjos autorius, Deividas Leilionas, savo produktą pradėjo kurti matydamas poreikį spręsti fotografų, modelių, retušuotojų, visažistų ir kitų vizualiniės komunikacijos žmonių industrijos problemą. „Reikalingų žmonių ir talentų galima ieškoti portaluose pagal jų veiklos pobūdį, tačiau tai labai daug laiko reikalaujantis procesas. Pirma, turi rasti žmones, kurie tinka konkrečiam projektui, tada kiekvienam rašyti ir klausti, ar jį domintų konkreti idėja, ar jis tą dieną neužsiėmęs ir panašiai. Tai užima tikrai daug laiko. Kiti talentų ieško per draugus arba socialinius tinklus, o ką daryti, kai esi saloje, kurioje pažįsti 20 žmonių?“

D. Leilionui gimė idėja sukurti paieškos įrankį, kuris leistų rasti reikiamus žmones bendram projektui greitai ir paprastai. Grįžęs į Lietuvą jis pradėjo ieškoti bendraminčių bei domėtis investicijų pritraukimo galimybėmis. „Gauta investiciją leis toliau vystyti „BeScouted“ projektą ir po šešių mėnesių vartotojams pristatysime unikalų spendimą, leisiantį rasti komandos narius bendriems fotografijos projektams vos per kelias akimirkas“.

„InPeak“ – praplės atletų pasiekimų ribas

Vienas iš kompanijos „InPeak“ įkūrėjų yra buvęs profesionalus sportininkas Dovydas Čepelė. Jam kartu su verslo partneriu Robertu Mažeikiu priklauso medicinos konsultacijų klinika, kurioje jie ne vienerius metus dirba su profesionaliais atletais. „Sukūrėme metodiką, kuri leidžia optimizuoti atleto rezultatus per rungtynes ir čempionatus, stebint sportininkų motyvaciją, psichologinį nusiteikimą treniruotis, varžybų rezultatus, miego ir poilsio kokybę, apetitą ir daugelį kitų rodiklių. Natūralu, kad norėjome savo sukurtą metodiką paversti technologija ir produktu, pasiekiamu globaliai“, – pasakoja D. Čepelė.

Sporto medicinos specialistai papasakojo savo idėją trečiajam „InPeak“ kūrėjui Mindaugui Kriščiūnui ir netrukus vyrai jau turėjo aiškią išmanios sporto analizės platformos viziją. „Norime susieti atletų subjektyvios savijautos, psichologinės būsenos duomenis su dėvimųjų sporto technologijų bei sveikatos patikrinimų duomenimis. Tokia analizė leidžia sporto medicinos gydytojams identifikuoti atletų fizinius sutrikimus anksčiau nei jie pasireiškia traumomis ar pervargimu. Su tokia informacija treneriai gali efektyviau planuoti treniruotes, kad atletai pasiektų maksimalią sportinę būklę varžyboms“, – sako M. Kriščiūnas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.