AppCamp 2013: Kokios idėjos šiemet susilaukė daugiausiai dėmesio?
2013.09.30
Temos: Startuolis.
App Camp – tai didžiausia mobiliųjų aplikacijų dirbtuvė Skandinavijos ir Baltijos šalų regione. Renginio dalyviai čia turi ambicingą tikslą – per dvi dienas sukurti dėmesio vertą aplikacijos prototipą ir per pusantros minutės jį pristatyti konkurso komisijai. App Camp veikia be jokių sienų ir suvaržymų. Aplikacijas galima kurti visoms mobiliųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių operacinėms sistemoms, jos gali pačių įvairiausių “žanrų”. Svarbiausiai tik viena – aplikacija geriausia tada, kai ji sprendžia kokią nors problemą. Tada jos šansai nugalėti gerokai padidėja. Savaitgalį vykysiame App Camp 2013 savo prototipus pristatė apie šešiasdešimt komandų. Jų idėjos buvo be galo įvairios. Galėjai pamatyti ir satyrinį politinį žaidimą ir aplikaciją, kuria norėta patobulinti Bendrojo pagalbos centro veiklą ar žadintuvas, kurio negalima išjungti jei neatsikeli.
Idėjų maratonas
Žinoma, gana ženkliai skyrėsi ir aplikacijų ištobulinimo lygis. Kai kurios komandos ant scenos žengė nuveikę kokius 15-20 proc. darbo ir iš esmės pristatė ne tiek patį produktą, kiek jo idėją. Tačiau buvo ir tokių, kurie publikai ir komisijai demonstravo jau beveik visiškai ištobulintas programas, kurioms iki pilno veikimo jau tetrūksta tik kelių žingsnių. Vis dėlto būtų didžiulė klaida nurašyti pirmuosius ir avansu žadėti sėkmę antriesiems. Komisijos nariai ne kartą pabrėžė – tai tik ilgo darbo pradžia. Aplikacijos kūrimas ir vystymas – tai maratonas. Labai gerai, jeigu jame pavyksta sėkmingai startuoti, bet ir net ir nepasisekus dar yra laiko pasitaisyti. Galbūt kuri nors idėja, kuri nebuvo apdovanota, susilauks dėmesio iš investuotojo ar tiesiog žmogaus galinčio padėti ją toliau vystyti. Todėl, ko gero, į pačias idėjas, ir reikėtų kreipti daugiausiai dėmesio. Kurios iš jų sulaukė geriausios publikos reakcijos? Kurios pasirodė daugiausiai žadančios?
Dar savo penktadienio pranešime Teemu Tapanila iš “AppCampus.fi” pastebėjo, jog gera aplikacija turėtų pasižymėti keturiomis svarbiomis savybėmis: išskirtinumu, galimybe pasiekti didžiulę publiką, įtikinamu monetizavimo planu ir rimta komanda. Ko gero, atsižvelgiant į panašius kriterijus derėtų vertinti ir šių metų App Camp dalyvius. Nemaža dalis jų bandė sukurti naujus mobiliuosius žaidimus. Ši vis auganti rinka akivaizdžiai žadina jaunųjų programuotojų vaizduotę. Iš žaidimų pirmiausiai derėtų išskirti “Festit”. Jame žaidėjas gautų galimybę tapti festivalio organizatoriumi, rūpintis pramogomis, tvarka ir t.t. Žaidimo prototipas per pristatymą puikiai veikė ir sulaukė nemenkų ovacijų iš publikos. Tas pats T. Tapanila prisipažino, jog tai buvo vienas jo favoritų ir teigė, kad padirbėjus šis žaidimas tikrai galėtų kažko pasiekti.
Įdomios idėjos sužavėjo renginio dalyvius
Būtina išskirti ir aplikacijas, kurios ateityje tikrai gali sulaukti sėkmės dėl savo funkcionalumo ir tiesiog įdomių idėjų. Pavyzdžiui “Go Go” aplikacija-žadintuvas, kuris išsijungia tik tada, kai telefonas nunešamas bent kelis metrus toliau, tikrai praverstų ne vienam sunkiai besikeliančiam. “Co-op Camera” pasiūlė galimybę labai lengvai ir patogiai dalintis savo nuotraukomis su draugais. “Gifrom” kviečia pasilinksminti su sena gera gif’ų technologija. Aplikacija leidžia labai paprastai sukurti savo gif’ą ir pasidalinti juo su visu pasauliu. “Rise of the Phoenix” pristatė technologiją, kuri leidžia į realų pasaulį prisikviesti „steampunk’iškus” dirižablius ir kitus fantastinius objektus, bei taip paįvairina tikrovę.
Get your ass off the sofa and START UP!
tokiu šūkiu pasitiko dalyvius T. Martūnas
Galų gale būtina paminėti ir tuos, kurie savo darbais bandė spręsti įvairias visuomenės problemas. Būtų visiškai suprantama, jeigu kelios iš tokių idėjų anksčiau ar vėliau taptų plačiai naudojamos. Pavyzdžiui “eTaxi” aplikacija siūlo patogiau kviesti taksi, o po to vertinti vairuotojų darbą ir taip prisidėti prie paslaugos tobulinimo. “Asap!” sieks išvaduoti pasaulį nuo banko eilių. Aplikacija leidžia norimą apsilankymo laiką pasirinkti tiesiog telefonu. “112” patobulina Bendrojo pagalbos centro veiklą. Su šia aplikacija pagalbą išsikviesti būtų daug paprasčiau, o skambintojo buvimo vieta užfiksuota daug efektyviau. “Fermata” pristatė instrumentų apsaugos nuo vagysčių idėją. Aplikacija tiesiog visada žino, kur yra instrumentas, ir jį vagystės atveju surasti būtų daug paprasčiau.
Taigi AppCamp 2013 baigėsi. Tačiau darbas konkurso dalyviams, ko gero, dar tik prasideda. Idėjų yra. Galimybių PRATURTĖTI (tai tapo kone konkurso moto) taip pat. Tačiau maratonas tik prasideda. Tik laikas parodys, kas bus tikrieji nugalėtojai. “Tikiuosi, kad 45 pristatyti mobiliųjų aplikacijų prototipai jau greitu metu taps pilnai veikiančiais produktais, o jų kūrėjai taps sėkmingais verslininkais.”, – su šypsena teigė „AppCamp” generalinis direktorius Tomas Martūnas (nuotraukoje)
Nugalėtojai:
GERIAUSIA APP CAMP 2013 SUKURTA APLIKACIJA – “Tennis pyramid”
“Tennis pyramid“ komanda pristatė aplikaciją teniso žaidėjams, kurie nori surasti tinkamiausią partnerį žaidimui. Šis projektas turi didžiulį potencialą ir plėtros galimybes globaliu mastu.
Komanda buvo apdovanota Apple iPhone 5, Samsung Galaxy Note 2, Nokia Lumia 1020, BZN start žurnalo metinėmis prenumeratomis ir Ajaz Ahmed knygomis “Velocity” iš British Council.
GERIAUSI WINDOWS PHONE APLIKACIJAS – “Co-Op camera”
“Co-Op camera” komanda pristatė debesų kompiuterija paremtą mobiliąją aplikaciją, kuri pagelbės žmonėms dalintis nuotraukomis iš bendrų veiklų.
Komanda buvo apdovanota 1000 eurų prizu iš AppCampus.fi, Nokia Lumia 925 prietaisais, Nokia MD garsiakalbių sistemomis, BZN start žurnalo metinėmis prenumeratomis, AdDuplex reklamos tinklo parodymai už 500$ ir Ajaz Ahmed knyga “Velocity” iš British Council.
GERIAUSIAS WINDOWS PHONE ŽAIDIMAS “Anarchy Aadvarks”
“Anarchy Aadvarks” komanda pristatė satyrinį žaidimą
Komanda buvo apdovanota Nokia Lumia 925 prietaisais, Nokia MD garsiakalbių sistemomis, BZN start žurnalo metinėmis prenumeratomis, AdDuplex reklamos tinklo parodymai už 500$ ir Ajaz Ahmed knyga “Velocity” iš British Council.
GERIAUSIAS WINDOWS 8 ŽAIDIMAS – “RaveIT”
“RaveIT” komanda pristatė festivalių vadovo žaidimą su realiais festivalių žemėlapiais ir nuolat augančiu lankytojų skaičiumi.
Komanda buvo apdovanota Miix 10 planšetiniu kompiuteriu, BZN start žurnalo metinėmis prenumeratomis, AdDuplex reklamos tinklo parodymai už 500$ ir Ajaz Ahmed knyga “Velocity” iš British Council.
GERIAUSIAS WINDOWS 8 EDUKACINIS ŽAIDIMAS – “Info Alėja”
“Info Alėja” komanda pristataė lietuvių kalbos mokomąjį žaidimą vaikams.
Komanda buvo apdovanota Acer Iconia W3 prietaisu, BZN start žurnalo metinėmis prenumeratomis, AdDuplex reklamos tinklo parodymai už 500$ ir Ajaz Ahmed knyga “Velocity” iš British Council.
GERIAUSI VIETINIO (LIETUVIŠKO) TURINIO WINDOWS PHONE ŽAIDIMAI – “Qwerty” and “Visuomeninės paslaugos”
“Qwerty” komanda pristatė Windows Phone aplikaciją Vilniaus dviračių nuomos savitarnos sistemai
“Visuomeninės paslaugos” komanda pristatė pristatė projektą, kuris surenka informaciją iš Vilniaus transporto kortelės.
Komandos buvo apdovanotos Nokia Lumia 925 prietaisais, Nokia MD garsiakalbių sistemomis, BZN start žurnalo metinėmis prenumeratomis, AdDuplex reklamos tinklo parodymai už 500$ ir Ajaz Ahmed knyga “Velocity” iš British Council.
DIDŽIAUSIAS TARPTAUTINIS POTENCIALAS: “Co-Op camera”, “Watchar” and “RaveIT”
“Watchar” komanda sukūrė papildytos relybės reklamos parduotuvę verslams.
“RaveIT” komanda taip pat buvo nominuota GERIAUSIAM WINDOWS 8 ŽAIDIMUI, o “Co-Op camera” gavo prizą už GERIAUSIA WINDOWS PHONE aplikaciją.
Komandoms buvo įteikti kvietimai į Silicon Valley Comes to the Baltics renginį lapkričio 9-10 dienomis. Šios Jos turės galimybę pristatyti savo idėjas 2000 žmonių auditoriją ir gauti atsiliepimą iš Silicio Slėnio ekspertų.
GREIPO.LT GERIAUSIO APLIKACIJOS DIZAINO APDOVANOJIMAS – “Gifram”
“Gifram” komanda pristatė intuityvią GIF kameros aplikaciją su dviem lengvais žingsniais.
Komanda buvo apdovanota ypatingais GREIPO.LT stilingo dizaino aksesuarais.
App Camp 2013
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.