...

Originalios lietuvių idėjos sužavėjo kinus

Verslas

2019.06.21

Autorius: BZN Start

Temos: , .

Originalios lietuvių idėjos sužavėjo kinus

Originalios lietuvių idėjos sužavėjo kinus Iš asmeninio albumo

Kur yra Lietuva? Toli gražu ne kiekvienas kinas, apsilankęs tarptautinėje kultūrinių industrijų parodoje ICIF Šenženo mieste, žinojo atsakymą į šį klausimą. Bet daugybės jų dėmesį patraukė lietuvių kūrėjų darbai. Apie tai pasakojo ir įtakingi televizijos kanalai, ir pagrindiniai interneto portalai.

Labai skirtingos technikos

„Vykdama į Kiniją daug nesitikėjau. Atrodė, kuo gali būti įdomus tokioje milžiniškoje šalyje. Pasirodo, gali. Įpusėjus parodai jau nebeturėjau ką pasiūlyti — išpirko viską. Buvo įdomu gyvai pajusti kinų santykį su antriniu dizainu, požiūriu į perdirbimą, aplinkosaugą“, — įspūdžiais dalinosi atnaujinto džinso studijos „Denim Diaries“ įkūrėja Milda Paukštė.

Parodoje ji pristatė aksesuarus, prijuostes, pirkinių krepšius bei paveikslus, sukurtus iš nebereikalingų džinsų.

Niujorke gyvenanti menininkė Diana Zabielaitė eksponavo subtilius akvarele ir tušu sukurtus darbus, įkvėptus magiško gamtos ir muzikos garsų pasaulio. Lankytojus lyg magnetas traukė D. Zabielaitės sumanymas gyvai pademonstruoti savo kūrybos procesą ir meno kūriniu paversti vieną iš ekspozicijos sienų.

„Azijoje lankiausi pirmą kartą, tad šiek tiek jaudinausi, kaip išsiversiu be kinų kalbos žinių, ar nepatirsiu kultūrinio šoko. O nutiko priešingai — likau įkvėpta ir sužavėta kinų svetingumo. Sulaukiau įvairių pasiūlymų bendradarbiauti, dalyvauti kitose parodose.

Susipažinau ir su parodos dalyviais iš kitų Rytų bei Vidurio Europos šalių — jų stendai buvo įsikūrę kaimynystėje“, — pasakojo Lietuvoje gimusi ir pastaruosius šešiolika metų JAV gyvenanti menininkė.

Savo kūrybą Lietuvos stende šiemet taip pat pristatė menininkas Vitalis Čepkauskas, vyriškų aksesuarų namai „Dom Bow Ties“, dizaino įmonės „Bandom“, „LED reklama“ ir Baltijos labdaros fondas, remiantis regionuose vystomą gamybą iš ekologiškos vilnos bei kitas žaliosios ekonomikos idėjas.

Kinijoje ypač laukiami ir gintaro gaminiai, tad atokvėpio parodos metu mažai turėjo su šia žaliava dirbančių Lietuvos įmonių „Moose Amber“ bei „Aromika“ atstovai.

Vertinamas pastovumas

ICIF yra didžiausia Kinijos kūrybinių ir kultūrinių industrijų paroda, globojama Kinijos vyriausybės. Parodoje dalyvavo daugiau nei 100 pasaulio šalių atstovai. Specialiosios ekonominės zonos statusą turintis Šenženo miestas garsėja kaip Rytų Silicio slėnis, ten sukoncentruota Kinijos elektronikos pramonė ir įsikūrę daugelis stambių technologinių parkų.

Penkioliktus metus iš eilės vykstančioje parodoje Lietuvos delegacija — dizaino, meno, kūrybinių ir kultūrinių industrijų įmonės bei kūrėjai — dalyvauja nuo 2013-ųjų.

„Kinai ypač vertina pastovumą, patikimumą, asmeninį pasišventimą ir nuoširdumą. Būtent gebėjimas palaikyti šiltus, draugiškus santykius su ICIF vadovybe ir organizacine komanda suteikia galimybę kasmet užtikrinti Lietuvos atstovams ypatingas, labai palankias sąlygas dalyvauti šioje parodoje“, — džiaugėsi Lietuvos nacionalinį stendą kasmet organizuojančios viešosios įstaigos „Ante Litteram“ vadovas ir delegacijos kuratorius Aivaras Žilvinskas, bendradarbiaujantis ir su Lietuvos komercijos atašė Kinijoje Arūnu Karlonu.

Originalios lietuvių idėjos sužavėjo kinus

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.