Asmenybės išskirtinumą kuria tvari mada
2022.09.14
Temos: Marketingas, Pardavimai, Verslo pradžia.
Dažnas žino to vieno vienintelio drabužio įsimylėjimo jausmą, o jei ant jo atsiranda neišplaunama dėmė belieka kelias į šiukšliadėžę arba gamtą saugantis tvarus spendimas – dekoracija piešiniu, siuvinėjimas ir dar daug aukštosios mados sprendimų iš nebenaudojamų skiaučių, atraižų, senų drabužių. Tvarią madą kuria Saulė Ilgūnaitė ir jos veikla „Art touched for you“ .
Saulė Ilgūnaitė pradėjo siuvinėti šešerių metų, kai jos dėdė iš Amerikos atsiuntė pirmąjį jos siuvinėjimo rinkinį: „Ten buvo nupieštos musmirės, aš jas išsiuvinėjau, o mano tėvai išsiuntė tą darbelį dėdei. Po dvidešimt penkerių metų nuvykusi pas dėdę, pamačiau, kad mano musmirytės dar vis kaba gražiai įrėmintos virtuvėje“, – prisimena pašnekovė.
Jos pomėgį rankdarbiams nuolat skatino dėdė, vis atsiųsdamas nuostabių siuvinėjimo rinkinių, tuo metu Lietuvoje tokių nebuvo. Saulė siuvinėjo viską: staltiesėles, staltieses ir net tik. Ketvirtoje klasėje išmokusi megzti siuvinėjo jau šiek tiek rečiau, bet pomėgis rankdarbiams ją lydėjo visada: „Tai yra mano kraujyje, vis mokiausi kažko naujo ir pritaikydavau savo darbuose“, – pasakoja kūrėja.
Aukšto meistriškumo siuvinėjimo kursai
Po daug metų aistrą siuvinėjimui pažadino Facbooke platformoje pamatytas įrašas, kuriame jauna moteris dalinosi, džiaugėsi savo išsiuvinėtu paveikslu. Saulei tapo labai smalsu kas šio ypatingo paveikslo kūrėja, todėl pradėjo ieškoti informacijos ir sužinojo, kad tai aukšto meistriškumo siuvinėtoja, mokytoja ir verslininkė Valerija Fic: „Ji manyje ir vėl pabudino rankdarbių mėgėjos aistrą, susigundžiau ir nuėjau į Liunevilio vąšeliu siuvinėjimo pamoką“, – prisimena pašnekovė.
Darbas karantino metu farmacijos srityje paveikė sveikatą
Saulė baigusi farmacijos mokslus, ilgus metus dirbo farmacijos kompanijose. Karantino metu darbo sąlygos keitėsi kardinaliai, reikėjo išmokti prisitaikyti, tuos pačius darbus atlikti iš namų: „Klientai taip pat dirbo padidinto streso būsenoje, komunikacija stipriai apsunkinta. Turėjau lipti per savo vertybes, kad darbe įvykdyčiau iškeltus tikslus. Visa tai pakenkė sveikatai, jaučiausi prislėgta, pasimetusi“, – prisimena moteris. Kol galiausiai 2020 m. spalio mėnesį neteko darbo.
Netekusi darbo S. Ilgūnaitė svarstė ką norėtų veikti toliau, bet aiškiai suvokė, jog į tą pačią sritį dirbti grįžti jau tikrai nenorėtų. Metus laiko leido sau nedirbti, atgauti jėgas, dvasios ramybę, moteris ėmė daugiau siuvinėti, mokytis naujų technikų, tobulinti darbus: „O tai labai sutapo su kūrybiniu procesu, nes siuvinėjimas lyg meditacija“, – pasakoja pašnekovė. Jos mokytoja Valerija Fic skatino galvoti, kad siuvinėjimas, tapyba, dekorų kūrimas galėtų tapti Saulės nauja kūrybine veikla.
Išskirtinis drabužių dekoravimas
Moteris siuvinėjo, kūrė rankdarbius visą gyvenimą, tad visi tai laikė jos hobiu, niekas nežiūrėjo į tai rimtai, nesitikėjo, jog tai galėtų virsti verslu. Nors palaikytojų, išskyrus jos mokytoją, daugiau neatsirado, bet Saulė vis dažniau svarstė apie išskirtinio dekoro kūrybą ant drabužių, aksesuarų: „Man nepatinka vartotojiška mada, kai perkamas daiktas sezonui ar net išmetamas drabužis po pirmo skalbimo. Žaviuosi tvaria mada, kai rūbas nešiojamas su meile ir pagarba, jo kokybė leidžia drabužį dėvėti ilgai, perleisti kitai kartai“, – sako kūrėja.
Išskirtinio dekoro kūrėja pastebi, kad nebūtina drabužį išmesti jei dėmė nebeišsiplauna. Tai ištaisoma piešiniu, siuvinėjimu, drabužis tampa dar labiau individualiu, artimu jį nešiojančiam asmeniui, pabrėžia jo asmenybės išskirtinumą: „Mano siuviniais ir tapyba dekoruoti rūbai turi ilgalaikę vertę. Tai vertinantys, nors ir pavieniai asmenys, ieško ir nori turėti išskirtinį rūbą“, – pasakoja amatininkė
Kartais dekoruoti rūbai nurengiami tiesiog nuo pačios kūrėjos
Savo kūryba Saulė pradėjo dalintis socialiniuose tinkluose, neilgai trukus sulaukė pirmo užsakymo: „Prisimenu kaip drebėjo rankos, kai siuvinėjau pirmąjį džemperį, tai buvo dovana Kalėdoms ir turėjau skubiai išsiuvinėti“, – prisimena moteris – „Esu baigusi siuvimo kursus, tai pamažu ir pradėjau siūti, kurti, dekoruoti, ieškoti klientų bei darbų realizavimo vietų“.
Kartais jos dekoruoti rūbai nurengiami tiesiog nuo pačios kūrėjos, su šypsena prisimena vieną iš įsimintiniausių jos pardavimų: „Verslo ryšių ir rekomendacijų organizacijos „BNI Lietuva“ susitikime Kaune viena verslininkė dūrė pirštu į mano dėvimą liemenę ir pasakė, kad ji nori tokios. Liemenė buvo džinsinė, ant nugaros išsiuvinėtu „crazy“ piešiniu. Pardaviau ją be didelių pastangų“, – džiaugiasi susidomėjimu kūrėja.
Prekės populiarinimas kontaktų renginiuose
Prekės pardavimas Saulei sukelia sunkumų: „Aš esu amatininkė, padaryti man lengva ir malonu, tačiau visas pardavimo procesas komplikuotas“, – pasakoja Saulė. Verslininkė mano, kad kol kas nemoka teisingai pristatyti savo kūrybos, nežino socialinių tinklų subtilybių. Tačiau nenuleidžia rankų, išbando daug kelių: „Metus laiko dalyvavau verslo ryšių ir rekomendacijų organizacijos „BNI Lietuva“ veikloje. Radau užsakovų, verslų susijusių su mano veikla, su kuriais kooperuojamės, padedame vieni kitiems. Taip pat dalyvavau „Kvapų naktyje“ Kauno botanikos sode“, – pasakoja moteris.
Nors ir susiduriu su sunkumais, vis tiek iriuosi pirmyn
Saulė mano, jog išeitis visada yra – reikia imti ir daryti: „Netikinčių sėkme visada bus, nes jie tie, kurie nieko nedaro. Tiesiog darykite tai kas patinka. Mylima veikla duoda tiek daug įkvėpimo, atsipalaidavimo, gerų emocijų ir tuomet laimės receptų nereikia toli ieškoti“, – pataria kūrėja.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.