...

Nuo inžinerijos Ukrainoje į technologijų rinkodarą Lietuvoje

Verslas

2018.06.07

Autorius: Juliana Miliut

Temos: , , .

Nuo inžinerijos Ukrainoje į technologijų rinkodarą Lietuvoje

Valerija Chemerys Asmeninio albumo nuotr.

Valerija Chemerys (26), gimusi poeto ir dailininko Taraso Ševčenkos, kurio vardu pavadinta viena iš Vilniaus gatvių, gimtinėje – Ukrainoje. Būdama vos 17 metų paliko tėvus ir persikėlė į sostinę – Kijevą, kur įgijo inžinerijos magistro laipsnį, o jau netrukus atvyko į Lietuvą. Šiuo metu yra ne tik platformos „Einpix“ komandos narė, bet ir „Women Go Tech“ (liet. „Moterys žengia į technologijas“) mentorystės programos dalyvė.

„Ukrainoje mes pateikiame parašymus universitetams būdami gana ankstyvo amžiaus – 16 metų, todėl dažniausiai sprendimą dėl tavo ateities priima ne kas kitas, o tėvai. Jau studijuodama supratau, kad inžinerija – ne ta profesija, kuriai norėčiau skirti visą savo gyvenimą. Kita vertus, techninis išsilavinimas padeda žmogaus mąstymui tapti labiau sistemingam ir aiškiam. Mano pirmasis darbas buvo susijęs su rinkodara ir verslu, tad darbo patirtis padėjo suprasti, kuri sritis man patraukliausia.“

Nors ir ne dėl lietuvių kilmės (aut. past. Valerijos mama yra lietuvė), bet dar studijuodama universitete Valerija pradėjo dirbti lietuvių įmonėje, įsikūrusioje Kijeve. Tuo metu ir įvyko jos pažintis su lietuvių mentalitetu bei pirmieji vizitai į Lietuvą. 2015 m. pradėjusi studijuoti doktorantūrą Vilniaus Gedimino technikos universitete pakeitė ir gyvenamąją vietą – persikraustė iš Ukrainos į Lietuvą.

„Einpix“ – vienas paveiksliukas vienai problemai

„Žodis „Einpix“ susideda iš dviejų dalių: „ein“ (vok. „vienas“) ir „pix“ arba „pixel“ – „paveiksliukas“. Pagrindinė pavadinimo mintis – vienas paveiksliukas vienai problemai (vok. ein Bild für ein Problem)“, – atskleidžia V. Chemerys.

„Einpix“ įkūrėjai turi sukaupę informacinių technologijų ir pastatų ūkio valdymo patirtis. Identifikavę aptarnavimo išvykoje ir pastatų ūkio valdymo problemas, jie sujungė savo patirtį ir sukūrė programinę įrangą. Šiuo metu komandą sudaro šeši asmenys – kiekvienas komandos narys turi savo pareigas. Ir kiekvienas iš jų yra patyręs savo srities specialistas. Valerija yra atsakinga už rinkodaros sritį.

„Einpix“ yra vizualinių užduočių fiksavimo, stebėjimo ir valdymo sprendimas. Programinė įranga priklauso aptarnavimo išvykoje, pastatų ūkio valdymo sektoriui. Veikimo principas yra toks: vartotojas nufotografuoja vizualinį defektą, prideda komentarą ir paskiria atsakingą asmenį išspręsti specifinę užduotį. Mobilioji versija skirta kasdienėms veikloms, o darbalaukiui skirta versija generuoja ataskaitas. „Einpix“ padeda įmonėms stebėti užduočių atlikimo progresą ir įvertinti vadybininkų ar paslaugų teikėjų darbo efektyvumą, analizuojant jų atsakymus, greitį ir atlikimą, taip pat supaprastina visą komunikaciją. Klientų būrį sudaro: valymo ir statybų paslaugų teikėjai, gamintojai, prekybininkai, logistai, taisyklos, montuotojai ir kt. – tos sritys, kurioms reikia kokybės kontrolės.

„Strateginiai „Einpix“ tikslai yra sukurti produktą, kuris bus dar naudingesnis vartotojui: „Remdamiesi atsiliepimais, mes sudarėme sąrašą funkcijų, kurios bus įdiegtos greta esamos versijos. Taigi artimiausioje ateityje „Einpix“ patobulės techniškai“, – neslepia Valerija.

Moterys žengia į technologijas

„Women Go Tech“ (liet. „Moterys žengia į technologijas“) – pirmoji mentorystės programa Lietuvoje, skirta studentėms ir profesinį kelią pradėjusioms moterims, kurias domina karjera technologijų sektoriuje. Joje dalyvauja ir Valerija: „Mano mentorė yra Kristina Valaitytė, DELFI rinkodaros vadovė. Susitinkame kartą per mėnesį ir šiam susitikimui aš labai rimtai ruošiuosi. Susitikimo metu mes peržiūrime ir įvertiname mano pradinių tikslų progresą, darbą, kurį atlikau per pastarąjį laikotarpį, ir suformuojame tolesnes užduotis. Moterys, kurios dalyvauja programoje, yra bendramintės ir palaiko viena kitą“, – atskleidžia pašnekovė.

Paklausta, ką reiškia būti moterimi technologijų srityje, Valerija mano, kad mūsų laikais, skirtumas tarp moterų ir vyrų technologijų srityje nyksta: tegul profesiniai laimėjimai kalba patys. Technologijų sritis jai asocijuojasi su technologijų inovacijomis, nuolatiniu mokymusi ir dalykų esmės supratimu.

Valerija atvirauja: „Kas dėl mano asmeninių profesinių ateities planų, aš nuolat kaupiu žinias ir tobulinu rinkodaros srities įgūdžius. Tai kiek sudėtingiau, kai neturi atitinkamo išsilavinimo. Todėl, siekdama susisteminti žinias ir išsiugdyti rinkodarininko požiūrį, mano mentorė Kristina rekomendavo studijuoti rinkodaros kursą „Limoje“ (aut. past. Lietuvos marketingo asociacija). Taip pat 2019 m. aš apsiginsiu savo disertaciją ir įgysiu daktaro laipsnį technologijų srityje.“

„Geriau atlikta, nei tobula“

„Mano gyvenimo kredo yra „Tiesiog veik“. Dar prieš kurį laiką bijojau ar delsiau pradėti naujus dalykus, nes norėjau viską atlikti tobulai. Amerikiečiai sako: „Geriau atlikta, nei tobula“. Aš išmokau vengti paralyžiuojančių minčių, tokių kaip: „Aš nesu pakankamai gera vienam ar kitam dalykui“, „Dabar yra netinkamas laikas“, „Aš neturiu tam laiko“ ir pan. Jeigu manai esantis nepakankamai geras – imkis papildomų mokslų toje srityje. Neturi laiko tam tikrai veiklai – planuok savo dieną ir įtrauk ją į dienotvarkę (galbūt išbraukdamas ne tokią svarbią?). Pats pagrindinis dalykas – pradėti, o motyvacija ateis dirbant. Žingsnis po žingsnio, kad ir 15–30 min. per dieną – nuolatinis judėjimas link savo tikslų“, – priduria V. Chemerys.

Dovana skaitytojams

Suprasdama, koks svarbus verslų bendradarbiavimas, pašnekovė nutarė pradžiuginti jauno verslo portalo „BZN Start“ skaitytojus. V. Chemerys dovanoja 15 % nuolaidą antram naudojimosi „Einpix“ programine įranga mėnesiui (pirmasis mėnesis bandomasis – nemokamas). Tereikia susisiekti su „Einpix“ komanda ir paminėti „BZN Start“.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.