...

Neįprasti užsiėmimai išsilaisvinti iš proto kontrolės ir įsišaknijusių stereotipų

Verslas

2022.11.10

Autorius: Giedrė Kakstovienė

Temos: , .

Neįprasti užsiėmimai išsilaisvinti iš proto kontrolės ir įsišaknijusių stereotipų

Diana Mitrofanova Fukuda Asmeninio albumo nuotrauka

„Prieš 2 metus susidomėjau tantra, nes nuolat jutau kūno susikaustymą, nejautrą, orgazmo nepatyrimą. Supratusi, kad malonaus atsipalaidavimo man neleidžia patirti labai stipri proto kontrolė, nuėjau į tantrinių moterų užsiėmimą. Vos ne kas antra kalbėjo apie tą pačią problemą“, – atvirai sako Diana Mitrofanova Fukuda (30), vedanti neįprastus, dar mažai kam žinomus „Joga be drabužių“ užsiėmimus. Tai viena iš naujausių jogos rūšių, savotiškas atsitapatinimas nuo to su kuom save identifikuojame, nuo prisirišimo prie materialumo, nuo savo sukurto arba aplinkos primesto personažo.

„Joga be drabužių” – unikali sritis Lietuvoje, todėl konkurencijos nėra. Nors veiklą pradėjo plėtoti be papildomų investicijų, ja užsiimti prireikė gana daug drąsos ir pasišventimo. „Šiuo metu dirbu viena, tačiau turiu kolegą, gerą bičiulį, idėjos palaikytoją. Su pasimėgavimu gyvenu savo misijoje, vedu užsiėmimus mišriose grupėse, moterų ratus su praktikomis nuogai, darau tantrinius energijos balansavimo masažus, padedu žmonėms matuotis laisvę, sugrįžti į natūralumą, susigrąžinti tyrą džiaugsmą, vidinę galią – tiesiog, į viską žiūrėti paprasčiau ir daugiau žaisti“, – pagrindines veiklos kryptis vardija pašnekovė.

Gyvenimo pašaukimo paieškos už 10 000 km

Susidomėjimas saviugda, ypač koučingu, kilo gyvenant Japonijoje, į kurią Diana išvyko vedina meilės. Nors ir lankė japonų kalbos mokyklą, o vėliau įsidarbino kaip matininkė, geodezininkė, širdis kvietė pasukti kitu keliu. Grįžusi į Tėvynę, ji baigė ICC koučingo mokymus Alisa Management Laboratory, o neilgus trukus, gavusi Working Holiday Visa (ją gauna tik 100 lietuvių kartą per metus), su atvira širdimi pasiruošusi priimti naujus vėjus gyvenime, išvyko į Naująją Zelandiją.

„Pusantrų šioje šalyje praleistų metų įvardinčiau kaip metą, kuomet atradau savo misiją, nes savęs paieškų laikotarpiu sutikti mokytojai įtakojo lemtingus posūkius mano gyvenimo kelionėje. Viena iš jų buvo senyvo amžiaus anglė – mokyklos įkūrėja ir jogos be drabužių mokytoja. Jai susirgus, pravesti pamoką paprašė manęs. Sutrikau, ausyse skambėjo mintys „ne, ne, ne“, tačiau nepasidaviau baimei ir sutikau. Pirma pamoka buvo lyg vairavimo teisių laikymas: baisu, balsas drebėjo, buvau pasiruošusi daug užrašų, kaip ką daryti, ką sakyti“, – nepaprasta patirtimi dalijasi moteris ir tęsia, kad pravedė dar kelias individualias pamokas. Į Lietuvą ji jau grįžo kitokia: drąsi, jausminga, pasiruošusi tęsti naują veiklą, plačiai skleisti apie ją žinią, vystyti projektus.

Pozityvus požiūris

Pašnekovė džiaugiasi kiekvieną dieną didėjančiu atvirų praktikų palaikymu tiek iš užsiėmimus lankančiųjų, tiek ir iš dar nedrįstančių gyvai išbandyti. Nuoširdaus atsidavimo ir atviro darbo dėka žmonių pasitikėjimas, smalsumas išaugo, o keistai reaguojančių pasitaiko vos vienas kitas. „Žinoma, yra rašančių neigiamus komentarus internete, bet entuziazmas nuo to tikrai nesumažėja ir kritinio mąstymo dėka judame pirmyn. Nebuvo ir nėra nei akimirkos minčių šia veikla nebeužsiimti“, – užtikrintai taria D. M. Fukuda.

Pristatyti bei plėtoti „Jogos be drabužių“ idėją, pažinti klientų poreikius geriausiai jai sekasi bendraujant tiesiogiai su žmonėmis, ypač – sąmoningų festivalių metu: „Susirasti studiją, kuri priimtų vesti netradicines praktikas buvo nelengva užduotis. Muzikos ir meno festivalyje „Saulėtosios naktys“ susipažinau su menininkais, gavau kvietimą pademonstruoti savo veiklą ypatingoje Aktų salėje, kur ir pravedžiau pirmuosius užsiėmimus. Tai buvo vienintelė mus priėmusi studija Vilniuje“. Jogos praktikė pastebi, kad paskutiniu metu pradėjo daugėti projektų, kuriuose yra galimybė būti be drabužių: moterų rateliai, jogos užsiėmimai nudistų pliažuose, neholivudinių filmų žiūrėjimai, šeimos narių, bendraminčių pasibuvimas, poilsis gamtoje su gyvūnais ar be jų.

Sudėta išmintis knygose – tikrasis mokytojas

Pasak Dianos, įgyvendinant verslo planą daugiausiai žinių reikėjo kaip pereiti per savo baimes, išdrąsėti, būti lanksčiai, kūrybiškai kritinėse situacijose. Čia pasitarnavo perskaitytos saviugdos knygos: „Pažadinkite savyje milžiną” (A. Robbins), „Kodėl man niekas to nepapasakojo, kai man buvo 20” (T. Seeling). „Supratau, kad disciplina, reguliarumas yra labai svarbu, bet būtina mėgautis pačiu procesu. Disciplina – tai lyg rėmai, kur galima atsipalaidavus žaisti, kartu nepamirštant reguliarumo, pastovumo, ryžto“, – paaiškina ji ir pratęsia, kad jogos be drabužių praktika remiasi Advaitos ir Tantros filosofijomis, kur nėra sienų, atstumų tarp žmonių, o tik meilė.

„Patirti gyvenimą tiesiogiai taip kaip yra, be jokių projekcijų, įsitikinimų, idėjų, vertinimų, lyg vaiko akimis, kuris dar neturi „teisingo” gyvenimo apibrėžimų ir nežino, ką reiškia „AŠ”, kas yra gerai, kas blogai. Kai esame ant jogos kilimėlio nuogi su kitais žmonėmis mokinamės išlaikyti savo vidinę ašį nepaisant to, kas vyksta aplink mus. Tą patį galime panaudoti ir gyvenime, išlikti ramūs, atsipalaidavę ir lankstūs įvykių metu, kurių negalime sukontroliuoti“.

Drąsiai kalbėkite apie savo svajones

Fukuda pataria nebijoti apie savo svajonę, siekiamybę kalbėti kitiems žmonėms, nes tuos, kurie priartins prie trokštamo tikslo, supažindins su reikiamais asmenimis galite sutikti netikėčiausiose vietose ar situacijose. Galimybės yra visur, tik reikia mokėti jas pamatyti, būti joms atviriems. „Palaikykite ryšius su tais, kuriems jau pavyko padaryti, ką dabar bandote jūs. Motyvacija, vidinis pasitikėjimas „aš galiu“, stiprybė ir sėkmė veikloje padidėja bendraujant su bendraamžiais, kurie yra vos porą laiptelių labiau pažengę už jus“.

Jogos praktikė neabejoja, ateityje „Joga be drabužių“ projektas augs. 10-ies metų vizija – sukurti saugią sąmoningų žmonių bendruomenę, bendraminčių centrą, kuriame visi galėtų jaustis laisvai, natūraliai. Taip pat įsteigti ateities mokyklą ir dirbtuves, kur kiti jogos mokytojai bus apmokomi, kaip vesti ekstremaliai atvirus užsiėmimus be rūbų. „Įsivaizduojame erdvę gamtoje prie vandens telkinio, kur vaikštome nuogi po pievas, maudomės, pirtinamės, klausomės paskaitų, groja gyva muzika prie laužo, auga sodai, gaminame, susiburia šeimos, ilsimės visiškai laisvoje savęs išraiškos formoje“.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.