Jei nestinga užsispyrimo, energijos ir noro, bet kokią idėją galima įgyvendinti
2012.10.24
Temos: Marketingas, Verslo pradžia.
Skatinti žmones pailsėti nuo įsiviešpatavusios gyvenime rutinos, suteikiant galimybę dažniau ir skaniau pavalgyti restoranuose, ir didinti klientų srautą aukšto lygio maitinimo įstaigose – tokį tikslą išsikėlė Andrius Miničius, projekto „Gurmano kortelė“ sumanytojas. „Tiesiog norėjau priminti žmonėms, kad gyvenime būtina rengti sau mažytes šventes“, – sako nuosavą veiklą plėtojantis verslininkas ir teigia neįsivaizduojantis savęs kaip samdomo darbuotojo.
Neseniai dienos šviesą išvydęs projektas 28-erių ambicingam kuršėniškiui nėra pirmoji pažintis su verslu. Jaunas verslininkas su broliu valdo modernią baldų gamybos įmonę, sėkmingai veikiančią ne tik Lietuvoje, bet ir Anglijoje. Būtent Albione ir gimė idėja įgyvendinti projektą, kuris suvienytų restoranų ir jų lankytojų interesus.
„Devynerius metus praleidau Anglijoje, kur rūpinausi ir tebesirūpinu mūsų su broliu įmonės verslo reikalais. Kadangi buvau atsakingas už pardavimą ir plėtrą, nuolatiniai susitikimai su partneriais ir klientais tapo neatsiejama gyvenimo ir darbo dalimi. Tad atsirado įprotis valgyti ne namie. Beje, šį įprotį skatino lojalumo programos restoranuose“, – dalijasi prisiminimais A. Miničius.
Grįžus į Lietuvą įprotis maitintis restoranuose ar kavinėse ne tik nedingo, bet ir paskatino verslų vaikiną pamėginti perkelti užsienio šalių patirtį į lietuvišką dirvą.
Pasak „Gurmano kortelės“ projekto sumanytojo, Lietuvoje veikiančios lojalumo programos orientuotos vien į restoranų ar kavinių lankytojus, kurie naudojasi tam tikromis procentinėmis nuolaidomis, bet nesuteikia jokios ekonominės naudos pačioms maitinimo įstaigoms.
„Norėjome, kad mūsų sugalvota lojalumo programa būtų naudinga abiem suinteresuotoms pusėms“, – sako jaunas verslininkas, unikalią Lietuvoje veiklą plėtojantis nuo šių metų rugpjūčio. Pagrindinis A. Miničiaus siekis – suburti kuo didesnį būrį šalies restoranų ir jų lankytojų, kurie naudodamiesi specialia kortele restoranuose galėtų valgyti dažniau, pigiau ir skaniau.
Tik įsibėgėjančio projekto autorius įsitikinęs, kad kortelės nauda jos turėtojams, kurių skaičius šiuo metu viršija 1 500, yra akivaizdi. Kortelės savininkas sriubą arba užkandį gaus nemokamai, o, pavyzdžiui, valgydami dviese pasirinktame restorane du patiekalus užsisakys už vieno kainą.
„Tokiu būdu pagyvėja žmonių domėjimasis įvairių restoranų virtuve, įvairėja jų laisvalaikis, kartu didėja restoranų klientų srautas, kuris buvo sumažėjęs krizės laikotarpiu“, – sako A. Miničius ir priduria, kad „Gurmano kortelės“ teikiamas galimybes įžvelgia vis daugiau verslininkų, besiverčiančių restoranų veikla.
Šiuo metu projekte dalyvauja 30 restoranų, o kortelės teikiamais pranašumais, be vilniečių, gali naudotis Kauno, Klaipėdos ir Palangos gyventojai. Verslininkas neslepia, kad projekto sėkmė priklausys tiek nuo geros rinkodaros, kuriai skiriamas ypač didelis dėmesys, tiek nuo restoranų savininkų, kurie patikės arba ne naujoviškos veiklos populiarumu.
„Bendraudamas su maitinimo įstaigų atstovais neretai pastebiu tam tikrą dvejojimą ir abejingumą“, – pabrėžia A. Miničius, bet priduria, kad norinčių prisidėti prie „Gurmano kortelės“ klubo yra kur kas daugiau negu dvejojančių. Verslininko teigimu, projekto populiarumui įtakos turi restoranų vadovų asmeninės rekomendacijos. Neretai vieno arba kito restorano vadovai prisideda prie plėtojamos veiklos tik pamatę, kad projekte dalyvauja verslo partneriai arba konkurentai.
„Tikiu, kad Lietuvoje galima sukurti net 10 tūkst. vartotojų tinklą. Augimo potencialas tikrai yra“, – sako projekto sumanytojas ir priduria, kad ateityje plėtrą lems, be kita ko, pačių maitinimo įstaigų skaičius. Lietuvoje, kaip žinoma, jų nėra itin daug, bet, pasak verslininko, augant maitinimo kultūrai, didėjant turistų srautui situacija turėtų keistis.
A. Miničius džiaugiasi, kad nauja veikla ne tik suteikia galimybę išbandyti jėgas kitame sektoriuje, bet ir dera prie jo charakterio bei temperamento. Nemėgstantis užsisėdėti namie vyras, mieliau besirenkantis draugų kompaniją nei laiką prie televizoriaus, viliasi, kad savo projektu skatins daugiau bendrauti, dažniau leisti laiką ne namie.
Verslininkas, turintis ilgametės darbo užsienyje patirties, pripažįsta, kad pradėti nuosavą veiklą Lietuvoje sunku, bet įmanoma.
„Žinoma, Anglijoje įkurti verslą yra kur kas paprasčiau, bet jei nestinga užsispyrimo, energijos ir noro, bet kokią idėją galima įgyvendinti. Svarbu įtikinti save, o vėliau ir kitus, kad tavo idėja yra gera, kad ją verta realizuoti“, – pabrėžia „Gurmano kortelės“ sumanytojas.
Verslininkas optimistiškai žvelgia į savo projekto ateitį: „Tikiu, kad mano sumanymas ilgainiui prigis ir išpopuliarės, nes Lietuvoje įžvelgiu nemažą potencialą.“
Ar taip atsitiks, pamatysime.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.