...

Sėkmingai startavęs J. Pikelis įsitikinęs: „Nori verslo – mokykis savarankiškumo“

Verslas

2014.06.23

Autorius: Karolina Kondratjevaitė

Temos: , , .

Sėkmingai startavęs J. Pikelis įsitikinęs: „Nori verslo – mokykis savarankiškumo“

„Stebink.lt“ įkūręs vilnietis J. Pikelis Asmeninio albumo nuotr.

Anot J. Pikelio (23 m.), pagrindinės jo sėkmės priežastys – nuolatinis saviraiškos poreikis ir landumas. Būtent šios savybės jam padėjo susikurti tai, ką turi dabar. Originalią internetinę asmeninių vaizdo įrašų (kuriuose išskirtinį sveikinimą išgirsite tiesiai iš Lietuvos įžymybių lūpų) parduotuvę „Stebink.lt“ įkūręs vilnietis savo sprendimo nesigaili, „Keltis septintą valandą ryto man patinka labiau, nei septintą valandą ryto eiti į darbą“, – užtikrina J. Pikelis, įsibėgėjęs kaip didžėjus bei dėl savo idėjos atsisakęs labai dosnaus direktoriaus krėslo.

Pirmas ėjimas būnant 15-os

J. Pikelio kelionė iki šios saulėtos pokalbiui paskirtos popietės – verta pasakojimo. Ne vien dėl įdomaus ir vingiuoto kelio ar dienos šviesą išvydusios šaunios idėjos, bet ir dėl įkvepiančios žinutės, kurią gavau klausydamasi šio pasakojimo, o būtent: daryk tai, dėl ko dega tavo akys.

„Esu savarankiškas žmogus, pinigų iš tėvų nesu ėmęs nuo penkiolikos metų“, – pasakojimą pradeda verslininkas. „Kokiu būdu?“ J. Pikelis šypteli sakydamas, kad tinkamu laiku sėkmingai įdarbino savo gabumus ir pomėgius: „Mokykloje labai domėjausi sportu. Taigi pasitelkęs savo verslumą ir landumą įsidarbinau Baltijos televizijoje sporto komentatoriumi. Dėl puikių anglų kalbos žinių šalia šios veiklos ėmiau versti angliškas televizijos laidas į lietuvių kalbą. Taip dirbau pustrečių metų“,– sako jis.

Dar mokykloje žinojau, kad ateityje turėsiu savą verslą. Visuomet norėjosi palikti savo pėdsaką, ką nors sukurti. Saviraiška man – labai svarbu.

J. Pikelis

„Televiziją pakeitė renginių organizavimas,– pasakojimą tęsia pašnekovas.– Ši sritis mane labai sužavėjo, be to, puikiai sekėsi. Renginiai buvo labai įvairūs: nuo mažesnių iki daugiatūkstantines minias sutraukiančių. Tiesa, tuo pat metu dirbau didžėjumi.“. J. Pikelis atskleidė šioje virtuvėje praleidęs dar penkerius metus: „Tuomet mane pastebėjo „Stiklių“ savininkai Romas Zakarevičius bei Aleksandras Ciupijus ir pakvietė vadovauti savo naujam barui, kuris vadinasi „Glory“.

„Pradžioje nebuvo jokios koncepcijos. Viskas, ką turėjome, buvo patalpos. Taigi sugalvojau pavadinimą, apgalvojau, kas galėtų būti šio baro tikslinė auditorija. Nuo nulio sugalvota koncepcija pasiteisino. Baras sulaukė pripažinimo, pasisekimo ir šiandien yra vienas prabangiausių barų Vilniaus mieste. Tai leido suprasti, kad turiu gerų vadybos sugebėjimų, o patirtis ir pažintys, kurias įgijau organizuodamas renginius, taip pat labai naudingos. Taigi susitaupęs tiek pinigų, kad galėčiau be streso mesti visus darbus, pradėjau verslą“,– sako J. Pikelis.

Įgyvendinta svajonė

„Dar mokykloje žinojau, kad ateityje turėsiu savą verslą. Visuomet norėjosi palikti savo pėdsaką, ką nors sukurti. Saviraiška man – labai svarbu. Laisvę suprantu kitaip nei tiesiog darbą be viršininko. Kai užsiimi verslu, viršininku tampa kiekvienas tavo klientas, taigi jų kur kas daugiau,– šypsosi pašnekovas. – Visuomet žavėjausi tokiais verslininkais kaip I. Laursas ar A. Avulis, kurie nebijo pasakoti apie save ir noriai dalijasi patirtimi. Mane labai žavi jauno verslo kultūra.“

Paklaustas, kaip atsirado „Stebink.lt“, J. Pikelis pasidalija trumpa istorija: „Dirbdamas didžėjumi nuolatos gaudavau prašymų ką nors pasveikinti. Tokių prašymų vis daugėjo, o aš susimąsčiau: „Jei gaunu tiek prašymų, tai kiek gauna žmonės, kurie yra plačiai žinomi visuomenėje?“ Ieškodamas atsakymo paskambinau keletui draugų, kurie yra garsūs žmonės, ir paklausiau. Kaip ir tikėjausi, tokių prašymų – daug. Tada ir pamaniau: „Kodėl gi ne? Kodėl gi nepasinaudoti šia niša?“

„Taigi prieš penkis mėnesius, surinkęs žvaigždes, pradėjau veiklą. Ar sėkmingai? Užsakymų tikrai netrūksta – vos spėjame suktis. Dalyvavome ISM „Founders School“ programoje, kurioje iš 100 dalyvavusių idėjų „Stebink.lt“ tapo ta, kuri gavo 10 000 litų finansavimą ir patalpas ISM inovatorių bazėje“, – laimėjimais pasidžiaugia pašnekovas ir papasakoja apie šioje erdvėje kilusį sprendimą verslo klientams:

– Ši technologija per „Stebink.lt“ suteikia galimybę verslui reklamuoti savo produktus, t.y. žinomi žmonės perduos reklaminę žinutę kreipdami esi į jų (verslo klientų) klientus“,–

paaiškina J. Pikelis.

Originali dovana arba inovatyvi sveikinimų koncerto forma

Anot verslininko, surinkti prie idėjos prisidėsiančių žvaigždžių būrį nebuvo lengva: „Šie žmonės gyvenime turi daug pasirinkimų. Jie gauna daug pasiūlymų. Man padėjo tai, kad su nemaža dalimi šių žmonių buvau pažįstamas iš arčiau. Ir nors iš pradžių šis pasiūlymas jiems atrodė it jų paslauga man, manau, sugebėjau juos įtikinti, jog šio projekto nauda – abipusė. Be to, pati idėja graži, turi ir socialinę misiją. Kai kurių žvaigždžių uždirbti pinigai keliauja labdarai“,– pasakoja J. Pikelis.

Prakalbus apie sveikinimų kainas, J. Pikelis tikina, kad jos priklauso nuo žmogaus užimtumo ir žinomumo: „Tačiau visos žvaigždės, kurios yra „Stebink.lt“, mėgsta bendrauti su savo gerbėjais.“

Nereikia manyti, kad „Stebink.lt“ skirtas išskirtinai gimtadienio sveikinimams. „Tai gali būti įvairios žinios. Pavyzdžiui, vienas vaikinukas paprašė, kad viena iš mūsų žvaigždžių paprašytų jo viršininko didesnės algos. Smagiausia, kad algą pakėlė,– pasakoja pašnekovas.– Sveikinimus savo darbuotojams neretai siunčia ir įmonės.“

„Kaip tai veikia? Jūs atsiunčiate asmeninę žinutę, mes ją perduodame pasirinktai žvaigždei, o ši perduoda jūsų linkėjimus adresatui. Kiekvienam užsakymui susukame po penkis filmukus ir išrenkame tą, kuris mums atrodo geriausias“,– pasakoja J. Pikelis ir patikina, kad visi projekte dalyvaujantys žymūs žmonės į šį darbą žiūri itin atsakingai.

Lipdomos naujos idėjos

Šis projektas J. Pikeliui – dar ne svajonių išsipildymas. Vaikinas teigia jau turintis kelias idėjas, o ir „Stebink.lt“ galbūt netrukus bus sėkmingai parduotas.

„Juk vanduo negali stovėti, jis tampa pavojingas. Taip ir verslas. Viena gera idėja turi tapti akstinu kitai. Jau pradėjau kurti planus bent penkeriems metams į priekį. Ir tam labai pagelbėjo „Stebink.lt“ sėkmė – ir sau, ir kitiems įrodžiau, kad atsisakydamas ministrų dydžio algos, kurią būčiau gavęs toliau dirbdamas baro vadovu, nesuklydau, kad galiu daugiau“,– teigia verslininkas.

Koks bus kitas verslo žingsnis, J. Pikelis dar neatskleidžia, tačiau patikina, kad ir naujas produktas bus susijęs su pramogų pasauliu. „Šią sritį pažįstu labai gerai, tačiau nenoriu joje tiesiogiai dalyvauti. Noriu jai sukurti papildomos vertės kaip ir su „Stebink.lt“,– pasitikėjimo dėl ateities nestokoja vienas ryškesnių jaunųjų verslininkų.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.