...

Reta prabanga: nesivaiko investuotojų, o sėkmingai dirba savo tempu

Verslas

2015.01.20

Autorius: Gintaras Gimžauskas

Temos: , .

Reta prabanga: nesivaiko investuotojų, o sėkmingai dirba savo tempu

Donatas Benaitis - el. interneto ir televizijos paslaugų palyginimo sistemos „Degudegu.lt“ vienas iš įkūrėjų. Asmeninio archyvo nuotr.

Frankas Zappa kadaise yra pasakęs, kad visa gera muzika jau sukurta. Anot popkultūros dievaičiu tapusio rokerio, tai padarė žmonės, dėvėję perukus. Tačiau muzikos rinka gyvuoja toliau, nors ir įgavusi naujų, kartais netikėtų formų. Panašiai ir versle – nors viskas, atrodo, jau sugalvota, vis atsiranda tų, kurie pamato dar vieną galimybę ir, ilgai nesvarstę, stengiasi ją išnaudoti. Tai pasakytina ir apie naujo projekto „Degudegu.lt“ kūrėjus – Donatą Benaitį (25) ir Arminą Ubartą (25). Prieš metus jie pradėjo plėtoti el. interneto ir televizijos paslaugų palyginimo sistemą.

Dėl savo idėjos metė darbus

Dėl didelio užimtumo susitikti ir papasakoti apie savo veiklą galėjo tik vienas iš verslo partnerių – D. Benaitis. Tai suprantama, nes kol kas didžiąją įmonės darbų dalį bičiuliai, pažįstami nuo pat mokyklos laikų, atlieka patys. Naštą palengvina tik viena darbuotoja, tvarkanti su pardavimu susijusius reikalus. „Ją pasamdėme rugsėjį, kai pamatėme, kad vieni jau tikrai nesusitvarkysime“, – patikslina pašnekovas.

Didėjantis darbų krūvis – ženklas, kad projekto plėtra krypsta tinkama linkme. Kitaip, atrodo, ir būti negalėtų. Juk dėl „Degudegu.lt“ jo kūrėjai net metė savo darbus. Tiesa, prieš tai kantriai ruošėsi tokiam žingsniui.

Investuotoją, matyt, dažniau renkasi tie, kam nesiseka sukurti verslo modelio, kuris neštų pajamas. O mes metams į priekį esame numatę aiškų, laiku vykstantį projekto augimą, tad viskas, ko dabar reikia, – tiesiog įdėti pakankamai darbo ir pastangų.

D. Benaitis

„Šio sprendimo idėjos užuomazgos mūsų galvose gimė praėjusių metų sausį. Jas įgyvendinti ėmėmės iškart. Iš pradžių tai darėme laisvu nuo darbo metu. Tai buvo kompromisas, leidžiantis vykdyti užsibrėžtus planus, finansuoti verslo plėtrą ir kaupti lėšas, kurios leistų pusę metų gyventi negaunant jokių pajamų“, – sako D. Benaitis.

Jo teigimu, sukauptos santaupos buvo įdarbintos praėjusių metų liepą, kai vaikinai sutartinai metė turėtus darbus ir skyrė visą dėmesį pradėtam projektui. Tiesa, iš pradžių jie tikėjosi tai padaryti dar gegužę, bet ne viskas vyko, kaip suplanuota, todėl terminą teko kiek pavėlinti.

Nori augti organiškai

Dabar „Degudegu.lt“ yra veikiantis ir pajamas nešantis projektas. Jis sėkmingai išlaiko tris jo vykdymu besirūpinančius žmones. Kaip pavyko to pasiekti? Anot pašnekovo, prie to daug prisidėjo verslo modelis, kuris, nors ir neypatinga naujovė, veikia puikiai.

„Mes esame tarpininkai, kurie žmonėms padeda surasti ir išsirinkti pageidaujamą paslaugą. Kol kas mūsų klientai gali rinktis ir pirkti interneto, televizijos bei draudimo paslaugas. Ateityje ketiname plėsti pasirinkimo galimybes ir pridėsime mobiliojo ryšio paslaugas“, – vardija jaunasis verslininkas.

Tai, kad jo su draugu įkurta įmonė žemaitišku pavadinimu „Diekou“ (dėkoju – aut. past.) geba kurti pajamas ir nėra priklausoma nuo investuotojų malonės, suteikia tvirtą pagrindą. Jis partneriams leidžia „Degudegu.lt“ projektą pakreipti natūralaus augimo keliu.

„Investuotojas, žinoma, būtų gera paspirtis, bet tai nėra mūsų tikslas. Jį, matyt, dažniau renkasi tie, kam nesiseka sukurti verslo modelio, kuris neštų pajamas. O mes metams į priekį esame numatę aiškų, laiku vykstantį projekto augimą, tad viskas, ko dabar reikia, – tiesiog įdėti pakankamai darbo ir pastangų“, – aiškina D. Benaitis.

Pakeliui į sėkmę – tobulėjimas

O dirba vaikinai tiek, kiek reikia, nors Vilniuje esančiame jų biure darbo valandos yra normuotos – atitinka valstybės nustatytus kriterijus. Vis dėlto užvėrus biuro duris vaikinų darbas nesibaigia. Jis persikelia ir į asmeninį gyvenimą.

„Man labai patinka tai, ką darau, todėl šia sritimi domiuosi nuolatos. Skaitau, klausau, žodžiu, tobulėju. O tai labiausiai ir džiugina, nes nuolatos augi, pleti žinių bagažą bei kaupi patirtį“, – dėsto pašnekovas.

Tai, kad iš Telšių kilę vaikinai pasirinko tikrai perspektyvią verslo nišą ir ne veltui deda daug pastangų, rodo ir pasaulinė praktika. 2014 m. gruodį Jungtinėje Karalystėje buvo parduota prieš aštuonerius metus įkurta panašaus pobūdžio platforma „Gocompare.com“. Jos įkūrėja, šį projektą pradėjusi prie savo virtuvės stalo, dabar džiaugiasi gerokai papilnėsiančia banko sąskaita – joje turėtų atsirasti daugiau nei 57 mln. eurų.

Tiesa, D. Benaitis ir A. Ubartas apie tokias sumas dar nesvajoja. Na, jeigu ir svajoja, tai tik paslapčiom, niekam nesakydami. Kol kas jie susitelkę į darbus, kuriuos reikia padaryti dabar, kad vėliau galima būtų džiaugtis rezultatais.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.