...

Ignas Budvytis: programuoti pabandžiau šešerių

Verslas

2013.05.29

Autorius: Karolina Kondratjevaitė

Temos: .

Ignas Budvytis: programuoti pabandžiau šešerių

Ignas Budvytis Asmeninio albumo nuotr.

Kaip ir dera, pokalbis su informacines technologijas puikiai išmanančiu Ignu Budvyčiu (26 m.) vyksta pasitelkus kompiuterį – susirašinėjant elektroniniais laiškais. Šiais metais doktorantūros studijas kompiuterinės regos srityje Kembridže baigęs jaunas ambicingas vyras ir vienas iš „Cambrigde Interactive Video Solutions“ (CIVS) įkūrėjų netuščiažodžiauja. „CIVS tikslas – tapti vaizdo duomenų analizės lyderiu pasaulyje“, – sako jis.

Lemtinga pažintis

„Pirmą kartą su kompiuteriu susidūriau būdamas penkerių“, – prisimena pašnekovas ir pažymi, kad tuo laikotarpiu tokia galimybė buvo itin reta.

„Nors programuoti pabandžiau būdamas šešerių, rimtai pradėjau tik dešimties. Neišdildomą įspūdį padarė tiek patys kompiuteriai, tiek jų suteikiamos galimybės“, – pažinties su informacinėmis technologijoms prisiminimais dalijasi I. Budvytis, visuomet jautęs tėčio palaikymą.

Studijos Kembridže – vienas geriausių sprendimų

„Pasirinkimą studijuoti Kembridžo universitete lėmė įgimtas noras įveikti iššūkius ir galimybė studijuoti viename geriausių pasaulio universitetų, – savo sprendimą motyvuoja I. Budvytis. – Šiame universitete baigiau kompiuterinių mokslų bakalaurą. Sprendimas studijuoti Kembridže buvo gerai apgalvotas, tačiau spontaniškas – jį priėmiau, kai paskambino Kembridže besirengiantis studijuoti draugas.“

Neįkainojama patirtis

Nors verslas domino nuo vaikystės, iš arti patyrinėti verslo virtuvę I. Budvytis gavo progą studijų metais, tapęs Cambridge University Technology and Enterprise Club (CUTEC) finansų direktoriumi ir viceprezidentu finansavimo klausimais.

„CUTEC užsiima organizavimu renginių, vienijančių jaunus verslininkus, studentus, investuotojus bei technologijų kompanijų atstovus. Tai viena sėkmingiausių studentų organizacijų pasaulyje. Mano vadovavimo metais CUTEC surinko didžiausią biudžetą savo istorijoje ir surengė vieną geriausių konferencijų, kurios pagrindinis pranešėjas buvo George‘as Whitesidesas, „Virgin Galactic“ vadovas, – pasakoja I. Budvytis ir priduria, kad patirtis, sukaupta CUTEC, buvo didelis postūmis ir pasitikėjimo šaltinis prieš nusprendžiant imtis aukštųjų technologijų verslo.

Verslas gimė laboratorijoje

„Idėja įkurti CIVS kilo iš asmeninio poreikio ir įžvalgų, atsiradusių atliekant tyrimus doktorantūroje, todėl ryžtis ją įgyvendinti buvo paprasta. Sprendimą palengvino ir tai, kad verslą pradėjau su žmonėmis, su kuriais dirbau pastaruosius ketverius metus“, – pasakoja I. Budvytis.

„Tikėjimą sėkme skatina tyrimai, atliekami mūsų laboratorijoje, – sako pašnekovas ir kaip pavyzdžius pamini „Zappar“, „Metail“ bei plačiai pasaulyje nuskambėjusį emocionalios virtualios asmenybės (angl. avatar) kūrimą: – Nepasinaudoti galimybe dirbti su žmonėmis, turinčiais tokią vertingą patirtį, būtų neišmintinga.“

Kas yra CIVS?

„Mes kuriame ir parduodame įvairius vaizdo analizės sprendimus tiek plačiajai publikai, tiek verslo ar mokslo organizacijomis, – savo veiklą apibūdina I. Budvytis. – Vienas iš produktų pavyzdžių yra „Aktyvusis video“ (angl. clickable video). Idėja paprasta: mūsų sukurta vaizdo objektų žymėjimo technologija įgalina vartotoją padaryti norimus objektus paspaudžiamus. Ši funkcija leidžia kurti pridėtinę vertę vaizdo duomenims, pateikiant papildomą informaciją, susijusią su dominančiu objektu (pvz., filmo aktoriaus biografija), arba perkeliant vartotoją tiesiai į e. komercijos (pvz., „Amazon“) puslapį, parduodantį būtent tokius objektus, kokie matomi vaizdo medžiagoje.“

„Mūsų komandos stiprybė – tyrimai, todėl konkrečių projektų sprendimus plėtojame tik iki prototipų lygio, norėdami pademonstruoti savo technologijos pritaikomumą, siekdami licencijuoti ją suinteresuotoms šalims, sprendžiančioms konkrečias problemas“, – savo verslo modelį paaiškina I. Budvytis, besitikintis, kad pirmuosius licencijavimo sandorius pavyks baigti per artimiausius 3–6 mėnesius.

Išanalizuokite, įvertinkite, ryžkitės

„Palinkėčiau objektyviai įvertinti savo idėjos monetarinę, edukacinę ir kitas naudas bei palyginti su ne tokiomis rizikingomis alternatyvomis. Jei įvertinus itin didelę riziką vertė, sukurta įgyvendinat idėją, yra didesnė nei kitų alternatyvų, drąsiai ženkite verslumo keliu“, – pataria I. Budvytis.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.