...

bzn start savaitė: vakarėlis, apdovanojimai bei pritrauktos investicijos

Verslas

2020.06.21

Autorius: bzn start

Temos: , .

bzn start savaitė: vakarėlis, apdovanojimai bei pritrauktos investicijos

Pexels.com nuotr.

Ši savaitė pasižymėjo įvertinimais: apdovanoti geriausi Fintech sektoriaus žaidėjai, startuolis „Cogastro“ didžiuojasi pritrauktomis investicijomis, o savaitei artėjant prie pabaigos didžiausias žinių centras jaunam verslui „bzn start“ sukvietė bendruomėnę į tradicinį verslo pažinčių vakarėlį.

Kas yra lyderiai?

Lietuvoje pirmą kartą apdovanoti fintech sektoriaus lyderiai, kurie pastaraisiais metais aktyviai prisidėjo prie šio sektoriaus plėtros ir sėkmės istorijų. 10 prestižinių apdovanojimų, kuriuos skyrė tarptautinė ekspertų komisija, įteikta virtualios finansinių technologijų konferencijos „Fintech Week Lithuania“ metu.

„Metų Lietuvos Fintech sektoriaus įgalintojas“ – Lietuvos bankas

„Metų Fintech lyderiais“ tapo:

  *   Liudas Kanapienis, kompanijos „Ondato“ įkūrėjas bei vadovas, sėkmingas verslininkas, pradėjęs vystyto fintech verslą dar 2016 m. kompanijoje „Paysera“. Liudas per šešerius metus užėmė įvairias vadovaujančias pozicijas fintech įmonėse, yra aktyvus fintech bendruomenės narys.

  *   Jekaterina Govina, Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktorė, įtraukta į Top100 Fintech įtakingiausių pasaulio moterų sąrašą, 2016–2019 m. aktyviai dalyvavo skatinant fintech sektoriaus plėtrą, vadovavo Lietuvos banko Inovacijų komitetui, koordinavo Lietuvos fintech strategiją. Šiuo metu darbą tęsia priežiūros srityje, kurioje taip pat sparčiai diegiami pažangiųjų technologijų sprendimai.

„Metų Fintech augimo istorija“ – kompanija „Finbee Verslui

„Fintech metų verslo vadovė“  – Viktorija Vanagė, kompanijos „Profitus“ įkūrėja ir valdybos narė

„Metų kompanija skaitmeninėje bankininkystėje ir mokėjimuose“ – kompanija „Revolut

„Metų kompanija paskolų, investicijų ir P2P srityje“ – kompanija „Neo Finance

„Metų Fintech startuolis“ – startuolis „iDenfy

„Metų Fintech pagalbos verslui idėja“ – kompanija „Bankera

„Metų Fintech inovatorius“ – kompanija „MANU Analytics

„Metų Fintech katalizatorius“ – kompanija „Ondato

Investicijos inovatyviam startuoliui

Lietuvių startuolis „Cogastro“, sukūręs pirmąją pasaulyje vabzdžių fermų stebėjimo irvaldymo programą, pritraukė 100 tūkst.eurų investiciją iš Koinvesticinio fondo ir privačių investuotojų. Nors šią programą jos kūrėjai oficialiai pradėjo platinti tik kovą, šiandien ja jau naudojasi vabzdžių augintojai Australijoje, Izraelyje, Belgijoje, Švedijoje ir Nigerijoje.

Mantės Šidlauskaitės ir Artūro Bartkevič sukurta kompiuterinė programa vabzdžių augintojams leidžia stebėti, valdyti ir priimti duomenų analize pagrįstus sprendimus, kurie padidina vabzdžių fermų našumą. Tokias IT programas naudoja ir tradiciniai gyvulių ūkiai, o štai vabzdžių augintojai iki šiol duomenis įvesdavo ir analizuodavo patys. Programos kūrėja įsitikinusi, kad vabzdžių fermos yra žmonijos ateitis – ir ne tik dėl to, kad pasaulyje vis dar yra 820 mln. badaujančių žmonių, bet ir dėl ribotų gamtos resursų.

„Vabzdžiai yra auginami dėl baltymų, kurie išgaunami tvaresniu būdu, nes jų užauginimui reikia mažiau žemės, vandens resursų, vabzdžiai išskiria gerokai mažiau anglies dvideginio. Visame pasaulyje vabzdžių fermų daugėja ir į jas investuojama šimtai milijonų eurų. Tai nauja, auganti rinka ir tik laiko klausimas, kada vabzdžių auginimas bus standartinė žemės ūkio rūšis“, – įsitikinusi M. Šidlauskaitė.

Iš Koinvesticinio fondo gautas lėšas įmonės kūrėjai ketina investuoti į produkto kūrimą ir naujų klientų paiešką. Į šį startuolį kartu su Konvesticiniu fondu investavo trys verslo angelai. Pasak Koinvesticinio fondo vadovės Viktorijos Vaitkevičienės, pasaulyje populiarėjant atsakingo vartojimo kultūrai, ši rinka turi didelį potencialą.

Tradicijos tęsiamos

Nutrauktas karantinas suteikė sąlygas tęsti ilgametę tradiciją – organizuoti Vilniaus širdyje siaučiantį verslo pažinčių vakarėlį „Network Party“. Čia susirinkę ekspertai, verslų savininkai, svajojantys apie nuosavą verslą turėjo neeilinę galimybę pasikonsultuoti, pasitarti bei gerai praleisti laiką bendraminčių apsuptyje.

Portalo „bzn start“ įkūrėja ir renginio organizatorė Živilė Glaveckaitė sako dar kartą įsitikinusi, kad neformalus, neįpareigojantis bendravimas iš tiesų pasiteisina – šiuose vakarėliuose dalyviai atviri, drąsiai kalba apie verslo problemas, klausia patarimų: „Čia vienoje vietoje susirenka įvairių sričių ekspertai, kiekvienas dalyvis gali pasirinkti, su kuriuo ekspertu nori pasitarti, išgirsti reikiamų įžvalgų, o po to tinkamai jas panaudoti verslo kūrimui ar augimui. Kaskart renginys sulaukia vis daugiau susidomėjimo, o šįkart jis buvo ypatingas dar ir tuo, kad po ilgo karantino laikotarpio pagaliau galėjome pasidžiaugti proga susitikti ir užmegzti naujus ar sutvirtinti senus kontaktus.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.