...

bzn start savaitė: nuo tarptautinių apdovanojimų iki tyrimų

Verslas

2020.05.10

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , , , .

bzn start savaitė: nuo tarptautinių apdovanojimų iki tyrimų

Asociatyvinė nuotr. Pexels.com nuotr.

Prasidėjusi antroji gegužės savaitė pažymėta džiugiomis naujienomis. Startuoliai pranešė sulaukę sėkmės presitižiniuose apdovanojimuose, verslai vis labiau įsivažiuoja į įprasto darbo rimtą. 

Pelnytas įvertinimas

Dar savaitės pradžioje sulaukėme žinių iš prestižinio „A’Design Awards” konkurso, kuriame buvo pastebėtas, inovatyvus lietuvių sukurtas išskirtinis trintuvo MILLO dizainas bei lietuviškas elektrinis autobusas „Dancer”.

„A‘Design Award“ yra vieni garsiausių dizaino apdovanojimų pasaulyje. Jo nugalėtojus renka pati prestiškiausia Tarptautinės dizaino akademijos (IDA) sudaryta komisija, kurioje yra per du šimtus autoritetingų įvairių sričių dizaino profesionalų, akademinės bendruomenės narių ir žurnalistų.

MILLO dizainas buitinių prietaisų kategorijoje pelnė auksinį apdovanojimą, kuris skiriamas vos 2% visų laimėtojų. Lietuvių projektui skiriamas dėmesys atliepia pasaulines tendencijas – per pastaruosius metus MILLO sulaukė ne vieno įvertinimo. Trintuvui buvo skirti prestižiniai Inovacijos apdovanojimai Sietlo „Smart Kitchen Summit” ir Berlyno IFA parodose. Iki šiol startuolis pritraukė apie 1,5 mln. eurų investicijų.

Tuo tarpu „Dancer” autobusas, taip pat pelnęs auksinį įvertinimą, buvo pastebėtas, kaip itin inovatyvus, mat yra lengviausias elektrinis autobusas rinkoje, pagamintas iš perdirbto PET plastiko, bet kartu aprūpintas visais svarbiausiais šiuolaikinės transporto priemonės atributais. 

Prestižinis „Forbes“ sąrašas pasipildė dar vienu lietuviu

Karantino triukšme kiek prigesusi buvo dar viena džiugi žinia – paskelbtas prestižinio leidinio „Forbes“ sąrašas „30 under 30“, į kurį patenka perspektyviausi Europos jaunimo kategorijos verslininkai, vadovai. 

Šiemet šiame sąraše pastebėtas ir paminėtas lietuvis, įmonės „CitBee“ vadovas, Lukas Yla, patekęs į technologinį proveržį skatinančių verslininkų dešimtuką. 

„Forbes“ sąrašas sudaromas nuo 2015 metų ir verta pasidžiaugti, jog iki šiol jame puikuojasi jau septyni jaunieji Lietuvos verslininkai: Karolis Misiūnas, Daumantas Dvilinskas, Laurynas Jokubaitis, Justas Pikelis, alesis Novik, Andrius Šutas bei šiemet prie šios kompanijos prisijungęs Lukas Yla. 

Paaiškėjo ko trūksta lietuviams

Pasikeitusios gyvenimo sąlygos ne tik priverčia galvoti, ką ir kaip daryti toliau, bet ir inspiruoja įdomių tyrimų. Vienas jų, „YIT Lietuva“ užsakymu atlikta reprezentatyvi trijų didžiųjų Lietuvos miestų gyventojų apklausa, kuri parodė, ko namie labiausiai trūksta mūsų tautiečiams. 

„Savo namais patenkinti 69 proc. apklaustųjų, tačiau mažiausiai jais džiaugiasi žmonės iki 34 metų amžiaus – 15 proc. jų teigė, kad per karantiną pasitenkinimas gyvenamąja vieta smuko, tiek pat jų planuoja ieškoti naujo erdvesnio būsto“, – sako „YIT Lietuva“ NT marketingo ir pardavimų skyriaus vadovė Jurga Vilkenė. 

Komentuodama tyrimo rezultatus, ji taip pat pastebi, jog daugeliui transformavus savo gyvenamas patalpas į dabo vietas pasirodė ir daugiau trūkumų.

 „Apklausa rodo, kad svetainėje karantino metu dirba daugiau kaip trečdalis 25–54 amžiaus grupės žmonių. Tarp visų apklaustųjų labiausiai išsiskiria jauniausi (18–24 m.) apklaustieji – trečdalis respondentų dirba neišeidami iš savo miegamojo. Galima daryti prielaidą, kad darbo vietos pasirinkimas taip pat susijęs su būsto pobūdžiu – jaunesni žmonės gyvena kompaktiškuose butuose, todėl galimybių turėti atskirą darbo vietą nėra. Net 41 proc. 18–24 m. amžiaus žmonių teigė, kad patogios darbo vietos trūkumas – didžiausias karantino metu pastebėtas namų minusas. Taip pat penktadalio 25–34 m. amžiaus apklaustųjų netenkina vaizdas pro langą, o tiek pat žmonių visose amžiaus grupėse negali reginiu mėgautis balkonuose, kiemuose ar terasose“, – sako J. Vilkenė.

Geros žinios valstybinio turto nuomininkams

Savaitės viduryje gerų žinių sulaukė ir tie, kurie nuomojasi Valstybės nekilnojamąjį turtą. Nuspręsta  dėl COVID-19  krizės sunkumų patiriančioms įmonėms sumažinti nuomos mokestį ir tai reikš, jog NT nuomininkai karantino metu ir du mėnesius po jo galės mokėti 20 procentų nuomos kainos. 

Anot Finansų ministro Viliaus Šapokos, taip sudaromas solidarumo principas, mat iki šiol nuomos subsidija galiojo tik komercinių patalpų nuomininkams. 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.