Susibūrė į komandą, kurios siekis – plėtoti mobilų sveikatinimą

Verslas

2022.02.03

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: , , .

Susibūrė į komandą, kurios siekis – plėtoti mobilų sveikatinimą

J. Rutkauskaitė, A. Daunoraitė ir D. Mičiulis Asmeninio albumo nuotrauka

Prieš porą metų Justinai Rutkauskaitei paskambinusi masažuotoja kolegė Agnė Daunoraitė pasiūlė susitikti ir aptarti kilusią idėją. „Sutikau, nes mėgstu naujus dalykus, ir gana greitai užkūrėme ugnį šiai veiklai“, – pasakoja „Urban Zen mobilus sveikatinimas“ atstovė, pradėjusi plėtoti mobilų sveikatinimą.

Su masažais – į biurus

Visoje Lietuvoje savo veiklą plėtoti sumaniusios specialistės patenkintos, kad tai patrauklus užsiėmimas.

„Turime entuziazmo sveikatinti darbuotojus, ilgas valandas dirbančius prie išmaniųjų įrenginių, taip pat kūrybinės iniciatyvos ir didelį norą ją vykdyti skirtingose vietose, skirtingu laiku ir net skirtingu formatu (kaip reguliarius vizitus, kaip motyvavimo priemonę, kaip staigmeną ir pan.)“, – dėsto moterys, subūrusios „Urban Zen mobilus sveikatinimas“ komandą.

Rūpinasi savimi ir kitais

Nors dirba skirtingos asmenybės, J. Rutkauskaitė tikina, kad darbuotojai turi aistros plėtoti mobilią sveikatinimo idėją visoje Lietuvoje. „Patys rūpinamės savo sveikatinimu, taip pat siekiame kitiems padėti tai daryti šiame skubančiame pasaulyje, – pasakoja specialistė ir paaiškina, kaip tai daro: – Mobilus sveikatinimas – tai 15 minučių (ar ilgiau, pagal susitarimą) trunkantis pečių juostos, nugaros, plaštakų bei galvos express masažas, atliekamas biure ir išbudinantis darbuotojų produktyvumą.“

Masažų technikų rinkinys

Pasak J. Rutkauskaitės, taikydami unikalių masažo technikų rinkinį, specialistai siekia per itin trumpą laiką suteikti poilsio akimirką, sukelti atpalaiduojamąjį poveikį ir leisti išsiveržti produktyvumui. Puikiausia tai, įsitikinusi moteris, kad ši paslauga atliekama be aliejų ir per drabužius – ant mobilios masažo kėdės, todėl masažą patogu atlikti darbo vietoje, konferencijoje, mokymuose ar bet kurioje kitoje erdvėje. Klientui niekur nereikia vykti – tik mėgautis.

Nauda ir darbdaviui

„Urban Zen mobilus sveikatinimas“ kūrėjų nuomone, taikant masažo terapiją, net tik pagerėja darbuotojų emocinė bei fizinė būklė, bet nemažai naudos gauna ir pats darbdavys. „Pasitelkus naują skatinimo formatą, darbuotojai dirba našiau, skatinamas lojalumas įmonei, formuojamas patrauklaus darbdavio įvaizdis, rūpinamasi darbuotojų sveikata, taigi darbuotojai serga rečiau. Tai modernus darbdavio požiūris“, – neabejoja verslininkės.

Galimybė kurti ir dirbti sau

Komandą sutelkusios sveikatinimo entuziastės sako, kad šios veiklos ėmėsi iš smalsumo, galimybės kurti, noro veikti sveikatinimo srityje, ryžto Lietuvoje pradėti ir išvystyti biuro masažą. Taip pat troškimo dirbti sau.

„Pati negalvojau, kaip viskas klostysis, o tiesiog labai norėjau ir prisijungiau prie masažuotojų kolegų. Tikėjau, kad mes galime tai įgyvendinti, nors ir su mažai pažįstama komanda. Nebaisu buvo ir tai, kad reikės skirti jėgų, laiko bei investicijų“, – savo apsisprendimą paaiškina pašnekovė.

Atlaikė užklupusius sunkumus

Pačioje sumanytos veiklos pradžioje „Urban Zen mobilus sveikatinimas“ steigėjos turėjo skirti labai daug laiko naujai paslaugai pristatyti, investuoti lėšų į jos reklamą, todėl buvo būtinas kitas pragyvenimo šaltinis.

Netikėtai užklupęs karantinas dar labiau viską apsunkino – nebuvo galima vykdyti mobilios ir kontaktinės veiklos. „Turėjome prisitaikyti prie visiškai netikėtų gyvenimo posūkių, nežinomybės ir rasti tikėjimo nepasiduoti kitiems rūpesčiams. Ne taip sparčiai, bet vis tiek bendravome, generavome, ką darysime, palaikėme ryšį. Vėliau užklupo skaudi ir vis dar iki šiol sunkiai suvokiama žinia apie staigią talentingos, veržlios komandos narės, organizatorės mirtį. Turėjome pristabdyti veiklą ir keisti komandą. Dabar taip pat mąstome, kad turime vėl kitaip ir naujai startuoti, plėtoti veiklą ir priimti iškilusius sunkumus. Visa tai – mūsų pamokos, bandymai, paklydimai ir atradimai“, – savo patirtis atskleidžia J. Rutkauskaitė.

Išlaidas atperka geros emocijos

Labiausiai pasiteisinęs būdas paskleisti žinią apie naują paslaugą, pasak mobilaus sveikatinimo pradininkės J. Rutkauskaitės, buvo parodomieji vizitai įmonėse bei tiksliniuose renginiuose: konferencijose, parodose, įmonių metiniuose renginiuose ir t. t. Jų metu žmonės galėjo pajusti paslaugos naudą, patikimumą ir reikalingumą.

Nors laiko ir finansinių išteklių šiai veiklai vykdyti tikrai reikėjo, tačiau, pasak pašnekovės: „Tai nėra milijonai, o kasdienės išlaidos ir būtinos priemonės veiklai. Turėjome daug juoko, smagaus laiko, tikėjimo, bendrų vertybių, tad viskas atsipirko emocine prasme.“ Kalbėdama apie verslą moteris tikina planuojanti tęsti veiklas, atsinaujinti ir judėti į priekį.

Pasiduokite pagundai pabandyti

To linkėtų „Urban Zen mobilus sveikatinimas“ komandos atstovė J. Rutkauskaitė.

„Pradėkite veiklą su tais, kurie tiki idėja, ir pasiduokite pagundai iš širdies pabandyti, o kilus nesklandumų ar kliūčių užkurkite vidinę motyvuojančią ugnį ir ryžtas vėl suliepsnos“, – skatina ji.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.