...

Didžiųjų lyderių silpnybės

Verslas

2012.08.06

Autorius: Juliana Miliut

Temos: , .

Didžiųjų lyderių silpnybės

Ir stipriausieji gali būti pažeidžiami flickr.com nuotr.

Teks skaudžiai nusivilti, jeigu iki šiol manėte, kad didžiausių pasaulio korporacijų lyderiai pasižymi išskirtinai teigiamais charakterio ir elgesio bruožais. Net ir naftos magnatai ar finansų virtuozai turi silpnybių, kurios gali atnešti kompanijai krachą. Paradoksalu, bet tie patys įgūdžiai ir bruožai puikius verslininkus gali padaryti siaubingais vadovas. Iš arčiau pažvelkime į keturis didiesiems vadovams ir verslo pasaulio lyderiams būdingiausias silpnybes.

1. Išklausymas. Tiksliau – tik vaizdas, kad klausoma. Kone kiekvienas pastebime tokį vadovo elgesį šimtus kartų. Verslo lyderystė prasideda, kai žmogus pasižymi gero klausytojo bruožais: atidumu, smalsumu, susidomėjimu. Tačiau tuomet, kai ateina didžioji sėkmė ir visuotinis pripažinimas, dėl laiko stygiaus išgaruoja ir gero klaustytojo bruožai. Žinoma, viršininkas vis dar pritariamai linksi galva ir tinkamu metu iš lūpų išleidžia neaiškų garsą, vis dar kilnoja antakius ir raukšlėja kaktą, tačiau tiesa yra ta, kad šiems veiksmas jis skiria kur kas daugiau dėmesio nei tam, kas sakoma.

Rezultatas – lyderis vis labiau izoliuotas, mažiau informuotas ir vis daugiau priklausomas nuo pasenusių ir todėl nereikšmingų duomenų. Tai veda prie prastų sprendimų, paremtų senomis prielaidomis.

2. Daugiaprogramis režimas. Viena iš daugelio didžiųjų lyderių stipriųjų pusių yra gebėjimas susidoroti su darbo krūviu. Augant verslui didėja ir lyderio laiko bei išteklių poreikiai. Funkcionalumas vis labiau atima iš vadovo gebėjimą sutelkti dėmesį į vienos konkrečios problemos ar uždavinio sprendimą. Susitikimo metu atsakyti į kelis telefono skambučius, per posėdį pasirašyti šūsnį dokumentų ar greitai perskaityti dokumentus, į kuriuos reikia įsigilinti, tampa kasdienybe.

Dėl šių savybių ant kortos pastatoma ne tik priimamų sprendimų kokybė, bet ir patikimo vadovo reputacija.

3. Žaibiški sprendimai. Patirtis ir sprendimas yra du pagrindiniai įgūdžiai, kurių padėjo lyderiui dabar būti ten, kur yra. Toks vadovas greitai išanalizuoja ir perpranta duomenis, įvertina situaciją ir žaibiškai priima dažniausiai teisingą ir pelningą sprendimą. Tačiau plėtojant verslą informacijos kiekis auga kaip ant mielių, todėl pritaikyti anksčiau veikusį veiksmų modelį tampa neįmanoma. Paskubomis priimti sprendimai vis dažniau yra klaidingi, tačiau jums to niekas nepasakys, juk esate didysis lyderis. Skaudžias ir dažnai negrįžtamas klaidas bei pasėkmes teks pajusti ištuštėjus piniginei.

4. Manipuliacijos. Lyderiai (teisingai) didžiuojasi savo bendravimo įgūdžiais. Gebėjimas piešti viziją ir bendrauti motyvuojant padeda jiems suvokti, kad jie yra visa ko pagrindas. Tai taip pat vienas svarbiausių įgūdžių, kurie prisideda prie sėkmės.

Tačiau su pripažinimu užgriūva ir lavina papildomų darbų, todėl geri bendravimo ir kitų motyvavimo įgūdžiai transformavosi ne į ką kita, kaip į manipuliacijas. Jūs pradedate manipuliuoti kitais ir verčiate daryti tai, ką norite, be papildomų klausimų ir atsakymų.

Vis dėlto tai dar ne visas blogis. Ilgainiui pastebėsite, kad jus supantys žmonės vis dažniau daro tą patį. Organizacijos kultūra ima menkti, o cinizmas pakeičia autentiškumą. Blogiausia, kad tai vyksta lėtai, tačiau neišvengiamai, todėl laiku pastebėti šį virsmą ir ištaisyti klaidas tampa neįmanoma.

Informacija parengta remiantis www.inc.com šaltiniu

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.