...

Sutelktinio skolinimo platforma, paremta sunkiosios technikos įkeitimu

Verslas

2020.10.27

Autorius:

Temos: , .

Sutelktinio skolinimo platforma, paremta sunkiosios technikos įkeitimu

Darius Verseckas, Domantas Šiupšinskas, Rytis Darginavičius, Laimonas Noreika Asmeninio albumo nuotr.

Gerai finansinių technologijų srityje pažįstamas Laimonas Noreika drauge su Ryčiu Darginavičiumi, Dariumi Versecku bei Domantu Šiupšinsku įkūrė sutelktinio skolinimo platformą „HeavyFinance“, skirtą smulkiajam ir vidutiniam verslui, ieškančiam finansinių sprendimų. 

Naujas požiūris

„HeavyFinance“ nusitaikė į siaurą finansavimo sritį. Kiekviena suteikiama paskola, į kurią verslininkai gali investuoti vos nuo 100 eurų, yra paremta sunkiosios technikos įkeitimu. Anot L. Noreikos, tai saugi ir investuotojams palanki priemonė, o gaunantiesiems paskolą – galimybė surinkti reikiamą pinigų sumą savo verslui.

„Mes suteikiame paskolas, kurioms yra įkeista sunkioji technika, tokia kaip traktoriai, kombainai, krautuvai ir pan. Taip pat investuotojams suteikiame galimybę investuoti į saugias ir reguliuojamas finansines priemones, kurių dar nebuvo rinkoje. Misija atverti naują turto klasę investuotojams yra sudėtinga. Tačiau pirmieji pora mėnesių nuo oficialaus pristatymo pateikė mums daugybę požymių, kad investuotojai mūsų naują paslaugą suvokia kaip saugią ir finansiškai perspektyvią“, – teigia platformos vadovas.

Pradžia nebuvo lengva

Pašnekovas patikina, kad meluotų sakydamas, jog verslo pradžia buvo itin lengva. Čia, kaip ir kiekviename versle, prireikė įdirbio, kritinio mąstymo ir susitelkimo.

„Startavome birželio 8 d. ir nuo tada jau turime beveik 1 mln. eurų, investuotų per mūsų platformą. Iššūkių startui kėlė įvairios sritys, pradedant komanda ir verslo strategija, baigiant programinės įrangos kūrimu, teisiniais iššūkiais. Tačiau manau, kad pagrindinis mūsų iššūkis buvo rasti geriausią metodiką skolininkų rizikai įvertinti. Turėdami tokią verslo specifiką, mes privalome pažvelgti į keletą konkrečių kintamųjų, kurie nėra svarbūs, pavyzdžiui, nekilnojamojo turto pirkėjų skolinimo platformoms“, – teigia pašnekovas.

Šiuo metu didžiausiu kylančiu sunkumu verslininkas įvardija balanso tarp pasiūlos ir paklausos paieškas: „Mes nuolat kalbamės su visomis šalimis, kaip mūsų produktas gali tapti patogesnis bei patrauklesnis ir investuotojams, ir skolininkams. Techninė platformos plėtra taip pat yra labai svarbi, užtikrinant sklandžią patirtį mūsų klientams.“

Dvejopa konkurencija

Pasak verslininkų, ši platforma, kaip ir daugelis kitų prekyviečių, konkuruoja dvejopai: iš investuotojų ir iš skolinimo pusės. 

„Investuotojų pusėje mes konkuruojame su visomis kitomis investavimo galimybėmis, kurias turi mažieji ir vidutiniai investuotojai, nesvarbu, ar jie investuoja į vertybinių popierių rinką, tarpusavio platformas ar kitas viešojo pirkimo platformas“, – teigia verslo bendraįkūrėjis.

Pašnekovas taip pat pastebi, kad investavimas dar nėra toks įprastas dalykas lietuviui. Nors tai tiesus kelias finansinės nepriklausomybės link, investuoja kol kas retas kuris mūsų šalies gyventojas. Pašnekovas įsitikinęs, kad „HeavyFinance“ gali atverti galimybes smulkiesiems investuotojams išbandyti investavimą, nepapuolant į aršios konkurencijos pinkles. 

Iš skolinimo pusės startuolis konkuruoja su kiekviena finansine institucija, suteikiančia paskolas verslui, tačiau šioje srityje turi nemenkų pranašumų.

„Skolindami mes konkuruojame su tradicinėmis finansų institucijomis, tokiomis kaip bankai ar kredito unijos. Kadangi tai įprasta daugelyje ES šalių, tradicinės įstaigos sutelkia dėmesį į didelius klientus, palikdami mažesnius klientus. Todėl procedūras atlikome taip, kad tiktų mažoms ir vidutinėms įmonėms. Mūsų pranašumas prieš tradicines finansų įstaigas yra greitis, individualizavimas ir specializuota rizikos vertinimo metodika“, – įsitikinęs L. Noreika.

Tipinis klientas

Paprašyti apibrėžti savo tikslinį vartotoją, verslo įkūrėjai pastebi, kad čia vėlgi viskas veikia dvejopai. 

„Siekiame pritraukti mažus ir vidutinius investuotojus, norinčius investuoti nuo 100 eurų. Svarbu paminėti, kad juridiniai asmenys taip pat gali investuoti per platformą „HeavyFinance“. Be to, mūsų platforma yra atvira bet kuriai geografinei vietai ir mes jau turime registruotų investuotojų iš kitų Europos šalių, JAV ir Azijos“, – džiaugiasi pašnekovas.

Tikslinis platformos vartotojas, norintis pasiskolinti pinigų, atrodytų maždaug taip: ūkininkas, kuris turi 70–200 ha dirbamos žemės ir kuriam reikia paskolos pasiruošti sezonui ar pasėliams. 

„Tačiau mes taip pat bendradarbiaujame su mažomis ir vidutinėmis įmonėmis miškininkystės, kasybos, kelių infrastruktūros ir kitose rinkose, kuriose kasdien naudojama sunkioji technika. Geografiškai kurį laiką tęsime darbą su Lietuvos įmonėmis, kol būsime pasirengę pritraukti skolininkų iš kitų šalių“, – atskleidžia verslininkas. 

Pelnas per dvejus metus

Kol kas startuolis finansuojamas asmeninėmis komandos lėšomis, tačiau verslininkai skuba pasidžiaugti, kad nuo pirmų startuolio gyvavimo dienų juos lydėjo sėkmė ir pajamos pradėjo augti. Taip buvo galima toliau investuoti į startuolio augimą, nenutrūkstamai tiekti finansinę įkrovą. Startuolio įkūrėjai planuoja, kad verslas turėtų pradėti nešti pelną maždaug po dvejų metų, tačiau, pozityviai žiūrėdami į ateitį, jie jau dabar veda derybas investicijoms pritraukti.

„Žvelgdami į ateitį, mes anksti vedame derybas su verslo angelais ir rizikos kapitalo fondais. Jie rodo didžiulį susidomėjimą mūsų įmone ir mes vertiname finansavimo etapo uždarymą kaip puikią galimybę plėstis į kitas šalis“, – atskleidžia pašnekovas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.