...

Arūnas Balvočius: „Pirmyn! Padaryk geriau už visus kitus“

Verslas

2014.11.24

Autorius: Rūta Varneckaitė

Temos: .

Arūnas Balvočius: „Pirmyn! Padaryk geriau už visus kitus“

Arūnas Balvočius - E-protai įkūrėjas. BFL/Ingos Juodytės nuotr.

Arūnas Balvočius (42) – veikli asmenybė dar nuo mokyklos laikų: tuometėje Vilniaus 40-ojoje vidurinėje mokykloje (dab. „Minties“ gimnazija) jis išsiskyrė sporto renginių organizavimu, o vakarais, žinoma, pasirūpindavo ir šokių aikštele. Kupinas gyvenimiško polėkio jaunuolis nesitaikstė su komunistinės santvarkos priespauda. Tad dar 1988 m. su kitais entuziastais Gedimino pilies bokšte iškėlė Lietuvos trispalvę, o po kruvinųjų Sausio 13-osios įvykių, aršiai gynęs Tėvynę, A. Balvočius netgi atsidūrė ligoninėje. „Kovojome už sistemą, kurioje galėtume patys spręsti, kaip norime sutvarkyti savo gyvenimą“, – pasakoja verslininkas, nuėjęs ilgą karjeros kelią, kol pagaliau atrado pomėgio ir pajamų derinį. Noras organizuoti renginius bei nuolatinis intelekto ugdymas vyrą atvedė į dar vieną mūšio lauką – šį kartą protmūšį. Ir ne bet kokį! „Šiuolaikinį pasaulį užvaldančios technologijos prasiskverbė tiek, kad dabar protmūšį galime žaisti net ir savo telefone“, – apie prieš dvejus metus gimusį projektą „eProtai.lt“ dalijasi pašnekovas.

„eProtai.lt“

„Viskas prasidėjo tada, kai ėmiausi įmonėms rengti šventinius vakarus, dalykinius renginius. Kai vis tekdavo galvoti, kokia programa nustebinti dalyvius šį kartą. Taip prasidėjo protmūšių era. Vėliau tokio pobūdžio renginiai persikėlė ir į kavines, kur žmonės noriai leisdavo vakarus atsakinėdami į klausimus, kuriems reikia žinių, kūrybiškumo ir įžvalgumo. Pats rengdavau užduotis, prisidėdavo ir kiti entuziastai. Ir sykį pamąsčiau, o kaip būtų gerai, jei uoliausi rungtyniautojai turėtų galimybę laisvalaikiu treniruoti savo proto aštrumą. Kokia puiki galimybė nepraleisti protmūšio turnyro tam, kuris šiandien negalėjo atvykti. Juk telefonas visada yra greta. Taip bet kurioje vietoje galime įminti keletą mįslių keturgyslių.

Vis dėlto dirbti sistemoje, paklusti taisyklėms įmanoma ir paranku tol, kol jos tave moko ir ugdo. Kai pastebi, kad varžomas tavo kūrybiškumas, o patirties ir noro jau pakanka savo projektams plėtoti, reikia nedvejoti žengti pirmyn.

A. Balvočius

„ePprotai“ – projektas, suvienijęs svarbius dalykus: patriotizmą, pašaukimą, finansines paskatas

Kol kas dar tik „Android“ sistemai skirtą programą per pirmąjį mėnesį nuo pristatymo atsisiuntė net 20 tūkst. vartotojų (šiuo metu iš viso atsisiuntė 45 tūkst. vartotojų). Tokį žaibišką programėlės išplitimą idėjos autorius aiškina tuo, kad šalyje labai populiarūs protmūšiai, o panašios mobiliosios programėlės net pasauliniu mastu negali pasiūlyti tokių įvairių klausimų pateikimo variantų ir yra gerokai primityvesnės. Programa kas mėnesį atnaujinama keliais šimtais naujų klausimų. Idėjų, priverčiančių galvą pasukti net pačius išmaniausius vartotojus, „eProtai.lt“ įkūrėjas semiasi iš aplinkos: „Pamatai daiktą, pasidomi jo išradimu, istorija. Išgirsti įdomų faktą, paskaitai apie jį ir randi įdomių dalykų. Tai paskata man nuolat tobulėti ir labai įvairiai vis iš naujo atrasti pasaulį“, – džiaugiasi pašnekovas.

Kiek galima?!

„Pats esu azartiškas žmogus ne tik protmūšiuose, bet ir gyvenime. Manau, kad viską, ką darome, turime daryti su ugnele.“ Baigęs mokyklą A. Balvočius įgijo profesinį elektromonterio išsilavinimą, vėliau studijavo Vilniaus Gedimino technikos universitete. „Žinių turėjau, užsidegimą irgi, tačiau, pasikeitus valstybės politinei santvarkai, reikėjo ieškoti, kuo nauju užsiimti. Tuo laiku vakarietišką dvasią Lietuvai nešanti Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla (VU TVM) man pasirodė tinkama pradžia naujiems vėjams sugauti. Ko gero, labiausiai įkvėpė tų laikų dėstytojai, kurie buvo geriausi savo sričių specialistai Lietuvoje. Žinoma, joks universitetas verslumo išmokyti negali, bet sudėlioti taškus ant „i“, kaip šiuolaikiškai išplėtoti savo idėjas, tikrai padeda“, – apie kryptingą norą pasukti verslo keliu prisimena A. Balvočius. Tačiau tai padarė ne iš karto, nes beveik keturiolika metų dirbo bankuose ir inkasacijos paslaugas teikiančioje įmonėje, kol vieną dieną ištarė lemtingą klausimą: „Kiek galima?!“ Būtent gavęs VU TVM bakalauro diplomą, A. Balvočius pastebėjo, kad išsilavinimas, atvėręs vartus tolesnei karjerai banke, iš tiesų pralaužė visai kitus ledus. O būtent paskatino kurti savo verslą. „Vis dėlto dirbti sistemoje, paklusti taisyklėms įmanoma ir paranku tol, kol jos tave moko ir ugdo. Kai pastebi, kad varžomas tavo kūrybiškumas, o patirties ir noro jau pakanka savo projektams plėtoti, reikia nedvejoti žengti pirmyn“, – tikina pašnekovas.

Suskaičiuoju iki trijų ir priimu sprendimą

„Kaip gerai brandintas vynas, taip ir verslininkas turi subręsti. Reikia pagalvoti iš esmės: ar tavo projekte daugiau pranašumų, o gal trūkumų? Svarbu atrasti savąją aritmetiką, kuri suskaičiuotų daugiau pranašumų. Juk tai ir yra verslininko išskirtinis bruožas. Jis iš nieko padaro kažką – iš plytgalio pastato imperiją. Tam tereikia žinoti, kad teks skirti visą savo laiką, visus savo materialius bei dvasinius išteklius. Kai atsakai į klausimą, ar esi pasirengęs? Pirmyn!“ – ragina A. Balvočius.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.