...

Kineziterapeutės praktika valstybinėje ligoninėje paskatino pakeisti darbo pobūdį

Verslas

2016.06.14

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: .

Kineziterapeutės praktika valstybinėje ligoninėje paskatino pakeisti darbo pobūdį

Profesionalios kineziterapijos studijos „Aktyvus judėjimas“ vadovė - Jurgita Eitavičiūtė. Asmeninio albumo nuotr.

Vilnietė kineziterapeutė Jurgita Eitavičiūtė (26) savo verslo idėją glaudžiai sieja su praktika ligoninėje. Nors džiugino bendravimas su kolegomis ir dėl reabilitacijos stiprėjantys pacientai, tačiau, pasak jos, pamažu atėjo supratimas, kad to negana. Šiek tiek daugiau nei prieš pusę metų sostinėje įkurtos profesionalios kineziterapijos studijos „Aktyvus judėjimas“ vadovė ir įkūrėja sako: „Mums, kineziterapeutams, reikia įdėti dar labai daug pastangų tobulinant šią sritį ne tik kaip atskirą ir nepriklausomą mokslą, bet ir gilinant holistinį požiūrį į žmogaus gydymą bei sveikatinimą.“

Dideli darbo krūviai paverčia mašina

J. Eitavičiūtės giliu įsitikinimu, kineziterapeutas privalo nuolatos tobulintis, perimti informaciją ir gerąją praktiką iš viso pasaulio, turėti galimybę bendrauti su geriausiais pasaulio praktikais, dalyvauti konferencijose ir praktiniuose mokymuose, tuo labiau kad reabilitacija, o kartu ir kineziterapija mūsų šalyje yra dar tokia nauja sritis, palyginti su kitomis užsienio šalimis. Visapusį tobulėjimą, pašnekovės nuomone, turėtų skatinti ir remti darbdavys. Deja, dideli darbo ligoninėje krūviai ir tempai labiau primena konvejerį, o ne tikrą gydymą. Tai patyrusi dirbdama valstybinėje ligoninėje mergina sako, kad pažvelgusi į tai, ką daro, atidžiau, iš trečiojo asmens perspektyvos, apsisprendė pakeisti darbo pobūdį. „Visuomet vadovavausi individualumo principu. Mes juk esame skirtingi, todėl ir gydymas turi būti kiekvienam individualiai pritaikomas. Noras kiekvienam žmogui skirti pakankamai dėmesio bei laiko, visiškai pritaikant turimas žinias ir galimybes, paskatino pradėti privačią praktiką ir įkurti kineziterapijos studiją“, – pasakoja geresnių laikų nelaukusi pašnekovė.

Po studijų niekas nelaukia

Vilniaus universitete baigusi pirmosios ir antrosios pakopos kineziterapijos studijas bei įgijusi kineziterapijos magistro laipsnį, J. Eitavičiūtė jau buvo sukaupusi įvairiapusės darbinės praktikos, nes ne visi darbai buvo susiję su studijuojama specialybe. „Noras užsidirbti ir susipažinti su įvairaus tipo žmonėmis neleido nusistovėti vienoje vietoje. Pirmą kartą oficialiai įsidarbinau tik pradėjusi studijuoti. Dienomis vykdavau į paskaitas, o popiet uždarbiavau Vilniaus turizmo ir informacijos centre. Teko daug bendrauti su į Vilnių atvykusiais turistais, tai praplėtė mano akiratį, išmokė perteikti informaciją koncentruotai ir aiškiai, be to, buvo puiki terpė lavinti užsienio kalbų įgūdžius, – įgyta patirtimi patenkinta verslo įkūrėja. – Kai tik atsirado galimybė savo studijų žinias pritaikyti praktiškai, aktyviai pradėjau ieškoti darbo, susijusio su specialybe. Čia teko susidurti su gyvenimo praktika, kad jauno, dar studijų nebaigusio studento įmonės tikrai nelaukia išskėstomis rankomis. Teko nueiti ilgą kelią, prireikė daug ištvermės ir kantrybės, kol galiausiai pavyko įsidarbinti vienoje iš valstybinių ligoninių.“ Tuo metu jaunai specialistei tai atrodė pati geriausia vieta, siekiant visiškai realizuoti save ir bandant įsitvirtinti.

Dėkinga artimiesiems ir tiems, kas patikėjo idėja

Ne taip seniai pradėjusi savo nuosavą veiklą, J. Eitavičiūtė sako, kad prireikė kelių mėnesių, kol reali idėja buvo įkūnyta ir įgavo materialų pavidalą.

 

„Dabar suprantu, koks svarbus yra artimųjų vaidmuo, kai bandai patikėti savo idėjomis.“

J. Eitavičiūtė

 

„Dabar suprantu, koks svarbus yra artimųjų vaidmuo, kai bandai patikėti savo idėjomis. Jie nė vienai minutei neleido sustoti ar suabejoti savimi, – mergina dabar jau gali nuoširdžiai padėkoti už palaikymą. – Viena sunkesnių akimirkų buvo ta, kai teko ieškoti siūlomoms paslaugoms patalpų. Teko susidurti su skaudžia realybe, kad, turėdamas ne patį didžiausią biudžetą ieškomoms patalpoms, negali kelti didelių reikalavimų ar konkuruoti su didesniais verslininkais. Tačiau nenuleidau rankų ir iki paskutinės minutės tikėjau, kad gyvenime nėra nieko neįmanoma. Tereikia kantriai išlaukti savo galimybės ir sėkmės. Ir ji atėjo. Šiuo metu galime pasidžiaugti tobulai suplanuotu patalpų dydžiu ir vieta. Jose galime šimtu procentų išpildyti turėtus lūkesčius ir suteikti norimą paslaugų kokybę kiekvienam klientui.

Judėjimas – gyvenimo dalis

Kineziterapeutė J. Eitavičiūtė sako, kad jos verslo idėja susijusi su žmogaus judėjimu ir galimybe jaustis sveikesniam bei energingesniam kiekvieną dieną: „Teikiame ne tik individualias kineziterapijos paslaugas kenčiantiesiems įvairius skausmus ar turintiesiems judėjimo disfunkciją, bet taip pat organizuojame sveikatingumo grupes. Pastarosios naudingos tiek dirbantiems sėdimą darbą asmenims, tiek įtemptai sportuojantiems ir norintiems tai daryti teisingai bei taisyklingai. Todėl kineziterapijos studijos pavadinimas „Aktyvus judėjimas“ reiškia tai, ko mes siekiame. Norime, kad judėjimas būtų kiekvieno iš mūsų gyvenimo dalimi, kad šia idėja dalytumės su kitais ir perduotume savo vaikams.“

Iššūkiai taip pat skatina judėti

Versli pašnekovė ir savo srities profesionalė nuoširdžiai patenkinta savo sprendimu pradėti ir plėtoti verslą, tačiau ir sunkumų neneigia. Tačiau, sako ji, „kiekvieną neigiamą dalyką stengiuosi priimti kaip dar vieną iššūkį, o jų jau daugybė įveikta. Tai padeda neužsibūti negatyve ir judėti toliau. Sau pasakiau, kad sunkumų yra ir bus, todėl nebesistebiu, tai gyvenimo dalis. Kiekviena diena atneša vis didesnį postūmį judėti toliau ir nesustoti.“ J. Eitavičiūtė atkreipia dėmesį, kad šiuolaikinis žmogus, ypač jaunesnioji karta, daugiau turi pasitikėjimo naujomis gydymo galimybėmis. „Deja, dar reikia ne vienų metų, kol atsiras didesnių sveikatos sistemos pokyčių, kai daugiau dėmesio bus pradėta skirti sveikatinimo sričiai ir žmogaus sveikatos aukščiausiam lygiui palaikyti. Nors Lietuvoje kineziterapija kol kas nėra taip plačiai išplėtota paslauga, tačiau vis daugiau žmonių patiki savo sveikatą į ne medikamentais gydančio specialisto rankas“, – didelės baimės ar stipraus konkurencijos spaudimo pašnekovė sako kol kas nejuntanti.

Pauzės šiame pasaulyje nėra

Kineziterapijos studijos vadovė tikina, kad, siekiant užtikrinti aukštą paslaugų kokybę, prireikė ir didesnių investicijų į priemones bei techniką. „Manau, kad klientas kaipmat pastebi, jeigu įsigyjant pagrindines priemones taupoma, todėl iš karto pasiūlėme naujausias ir itin aukštos kokybės, pasaulyje pripažintas darbo priemones. Taip pat suprantame, kad daugiausia lemia profesinis specialisto pasirengimas, o geros darbo priemonės tik padeda jam atsiskleisti. Apie atsipirkimą galvojame tik ilgalaikėje perspektyvoje, todėl tik didinsime investicijas į specialistus ir priemones, kad atėjęs žmogus gautų pačias geriausias paslaugas“, – ateities ketinimus atskleidžia verslo įkūrėja.

Kiekvienam versliam žmogui ji linki priimti didžiausią iššūkį ir savo žodžius paversti kūnu, nes „palauk“ šiame pasaulyje nėra.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.