...

Nesiseka versle? Pradėkite sportuoti!

Verslas

2018.04.22

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: .

Nesiseka versle? Pradėkite sportuoti!

Ignas Liutkus su komanda. asmeninio albumo nuotr.

Atšilus orams vis dažniau norisi būti lauke, aktyviau leisti laisvalaikį. Aktyvus gyvenimo būdas ir ištvermės ugdymas gali teigiamai veikti verslo rezultatus, dažnai kartoja garsiausi pasaulio verslininkai. Apie tai, kokia stipri sporto ir verslo pasiekimų sinergija, pasakoja išmanių technologijų įmonės „Deeper“ pardavimų Kanados rinkai vadybininkas Ignas Liutkus, pasiruošęs dalyvauti pasaulyje žinomose ir vertinamose varžybose „IronMan“.

Gimė iš konkurencijos

„IronMan“ – triatlono varžybos, kurioms reikia daug ištvermės. I. Liutkus pasakoja kiek kuriozišką varžybų kilmės istoriją, paremtą tarpusavio konkurencija: „Varžybų idėja kilo Havajuose, kai tarp bėgimo ir plaukimo šalininkų užvirė diskusija, kurie yra stipriau fiziškai pasiruošę. Todėl buvo sugalvota sujungti tris sporto rungtis, vykstančias Havajuose: Havajų maratoną (42,195 km), Oahu dviračių lenktynes (180 km) ir Vaikiki paplūdimio plaukimą (3,8 km). Pirmosios varžybos įvyko 1978 metais. Taip buvo nustatytas standartinis „IronMan“ atstumas – 140,6 mylių, vėliau atsirado ir pusės „IronMan“ varžybos – 70,3 mylių. Ne tik dėl būtino fizinio pasiruošimo, bet ir dėl didžiulio psichologinio krūvio šios varžybos laikomos vienu didžiausių vienos dienos iššūkių, galimų sporto pasaulyje, o šias varžybas įveikęs žmogus gauna teisę save vadinti geležiniu žmogumi.“

Apie varžybas pašnekovas sakosi sužinojęs prieš aštuonerius metus, kai gyvendamas Kanarų salose turėjo galimybę susitikti ir treniruotis su daugkartiniais „geležiniais žmonėmis“ ir suprato, kad ilgai dirbant šį tikslą įmanoma pasiekti.

Gerina asmeninę būklę

Anot I. Liutkaus, pasiruošimas tokio tipo varžyboms priverčia žmogų susitelkti, daugiau dėmesio skirti savikontrolei, o tai naudingos savybės bet kuriame versle. Pašnekovas pabrėžia, kad, pradėjęs dirbti viename pažangiausių Lietuvos startuolių, jis susipažino su daugybe savo srities profesionalų, kurių dauguma yra aktyvaus laisvalaikio bei sporto fanatikai. Pasak jo, tikslų siekimas sporte yra labai panašus į tikslų siekimą versle, todėl kasdienis tobulėjimas skatina nenuleisti rankų ir rinktis naujus iššūkius.

„IronMan“ varžybos trunka daugiau nei 14 valandų, o maksimalus leistinas finišo laikas yra 17 valandų. Profesionalūs sportininkai, žinoma, sugeba finišuoti greičiau. Bet kokiu atveju tai yra neįtikėtina apkrova ir stresas kūnui. Sugebėti išlaikyti koncentraciją ir atsispirti pagundai sustoti prireikia labai daug fizinių ir psichologinių jėgų. Taigi vien įtemptas pasiruošimas iki varžybų jau yra nemažas iššūkis. Įprastai žmonės, įveikę „IronMan“ iššūkį, išsiskiria labai didelėmis valios pastangomis ir ryžtu. Esu tikras, kad valią žmogus gali ugdyti ir stiprinti, o geresnį savęs išbandymą nei šios varžybos turbūt būtų sunku rasti. Bet kuris verslininkas, nusprendęs pasiruošti „IronMan“ iššūkiui, neabejotinai sustiprės ir kaip asmenybė. Be to, valios ugdymas skatinamas ne tik varžybų metu, bet ir iki jų pasiruošimo. Manau, kad žmonės, sugebantys įveikti sunkiausius iššūkius sporte, daug lengviau įveikia stresą bei sunkumus versle ir gyvenime“, – atskleidžia I. Liutkus.

Padeda atsikratyti neigiamų minčių

Verslininko kelionė į sėkmės olimpą dažniausiai būna duobėta ir net patys garsiausi bei daug pasiekę verslo vilkai pripažįsta, kad pradžioje juos užplūsdavo dvejonės dėl savo pasirinkimo, verslo kelio, kartais kildavo pagundų viską mesti. Varžyboms „IronMan“ pasiruošęs I. Liutkus drąsiai gali teigti, kad, išmokęs suvaldyti savo mintis ir dvejones sudėtingose sporto varžybose, kur kas lengviau priimi iššūkius ir sprendimus asmeniniame gyvenime ar versle. Tai skatina nepasiduoti ir įrodo, kad viskas yra įmanoma.

„Varžybų ir pasiruošimo metu aplanko begalė minčių ir dvejonių, kam viso šito reikia ir kodėl aš šiuo metu save taip kankinu. Nuolatinė maksimali koncentracija ir atkaklus tikslo siekimas, manau, yra svarbiausia patirtis, kurią galima pritaikyti ir versle. Egzistuoja didžiulė tiesioginė koreliacija tarp sporto ir verslo. Dalis žmonių teigia, kad sportas naudingas tuo, kad suteikia energijos, padeda jaustis geriau. Tačiau aš jaučiu ne tik šią naudą, mano nuomone, daug svarbesnė yra sporto įtaka asmenybės tobulėjimui. Ilgiau sportuojantys žmonės tampa labiau užtikrinti siekdami užsibrėžto tikslo, turi didesnę valią, jie nėra linkę lengvai pasiduoti. Taip pat sportas padeda išsikrauti ir pamatyti situaciją iš kitos pusės, tai tampa lyg ir meditacijos forma. Vienareikšmiškai tarp sporto ir verslo yra didžiulė teigiama sinergija“, – neabejoja pašnekovas.

Džiaugtis sunkumais

Jėgas tarptautinėse varžybose išbandysiantis vyras pradedantiesiems verslininkams linki ne tik rimčiau pažvelgti į galimybę sportuoti, bet ir suvokti, kad kiekvienas iššūkis ar sunkumas yra įveikiamas, o už jo slypi taip ilgai laukta sėkmė ir pripažinimas.

„Gal nuskambės kiek ironiškai, bet sportininkai dažnai sako, kad jei viskas sekasi gerai ir nejauti sunkumo, tuomet turėtum sunerimti, nes taip ilgai nesitęs. Tad, jei šiuo metu yra sunku, turėtumėte džiaugtis, nes sunkumas praeis ir paskui ateis pergalė. Tą patį posakį galėtume pritaikyti ir versle, tad palinkėčiau išmokti džiaugtis ir sunkumais, nes jie reikalingi siekiant didelių tikslų ir pergalių. Žinoma, palinkėčiau kada nors pasiryžti didesniam sporto iššūkiui ir įrodyti sau, kad jūs taip pat esate pakankamai stiprūs jį įveikti“, – linki I. Liutkus.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.