...

Kiek laiko turi ilsėtis verslininkas?

Verslas

2012.09.13

Autorius: Juliana Miliut

Temos: .

Kiek laiko turi ilsėtis verslininkas?

Miegas – periodiška žmogaus sąlyginės ramybės būsena, kurios metu organizmas, iš dalies praradęs kontaktą su aplinka, aktyviai atkuria savo jėgas. images-n.blogspot.comn nuotr.

„Pusės valandos poilsis kasdien yra privalomas, išskyrus tuos atvejus, kai jūs ypač užsiėmę. Tada reikia visos valandos poilsio“, – teigė XVI amžiaus katalikų šventasis Francis de Salesas. Būtent šiais žodžiais savo patarimus, kiek laiko ir kaip turi ilsėtis verslininkas, pradeda gyvenimoguru.lt projektų vadovas Paulius Naujokas.

„Kūrybingumas, energingumas ir darbo našumas – tai naujojo tūkstantmečio klestinčio verslininko bruožai. Verslininkus, kaip ir kitų profesijų žmones, mes jau įpratome matyti skubančius nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro, kai vienas darbas veja kitą. To rezultatas – silpstanti žmogaus motyvacija ir energija, mažinanti efektyvumą ir didinanti neatliktų darbų arba nerealizuotų idėjų skaičių. Žinoma, žmogaus, o ypač verslininko, organizmas nelaukia geresnių laikų ir vis dažniau grasina netikėtomis ligomis, nepaaiškinamu irzlumu, padidėjusiomis emocijų amplitudėmis, nemiga ir kitais nepageidautinais šalutiniais veiksniais“, – dalijasi mintimis P. Naujokas.

Pirmasis paradoksas: gulkis su vištomis, o kelkis su gaidžiais

„Miegas – periodiška žmogaus sąlyginės ramybės būsena, kurios metu organizmas, iš dalies praradęs kontaktą su aplinka, aktyviai atkuria savo jėgas. Dažnai miegas sutrinka dėl aktyvios protinės veiklos, emocinės ir kitokios įtampos, pervargimo, dėl per didelio informacijos krūvio, kurie sukelia neurotinių sutrikimų. Daugiausia praktiškai patikrintų patarimų miegui suteikia ajurvedos mokslas, kuris rekomenduojamas visiems, kad nekankintų nemiga, o miegas būtų efektyvus“, – sako P. Naujokas.

„Prieš miegą atsipalaiduokite, venkite veiklos, kuri reikalauja dėmesio ir koncentracijos, nevalgykite sunkiai virškinamo maisto, nusiprauskite po šiltu dušu. Ir visai nesvarbu, kiek turite kapitalo, ar norite jo turėti, kiekvienam žmogui būtina pamiegoti bent 7–8 valandas per parą. Tačiau vienas svarbiausių dalykų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį, yra ėjimo miegoti laikas, kuris turėtų būti tarp 9–11 valandos vakaro. Išsiugdykite įprotį eiti visada miegoti tuo pat laiku. Pabudę iš miego nusiprauskite po dušu, nusišypsokite, imkitės energingai pačių kūrybingiausių darbų ir leiskite sau dieną pailsėti, kad ir jos pabaigoje vis dar būtumėte našus, laimingas ir lydimas sėkmės“, – ragina P. Naujokas.

Antrasis paradoksas: tam, kad daugiau atliktumėte, ilgiau pailsėkite

„Dienomis daug žmonių Vakarų Europoje ir Lietuvoje įsitaso lotoso poza ir 15–30 minučių užsiima meditacija arba taiko šavasanos, dar vadinamos numirėlio poza, metodiką. Meditaciją vieni priskiria pasivaikščiojimui miške ar prie jūros, kiti – tylai, treti – apmąstymams.“

„Meditacija verslininkui – tai proto higiena, kuri apvalo ir sutvarko mintis. Tiesiog leidžiame sau nusiraminti, sustoti, atsikvėpti ir atsipalaiduoti, todėl pagerėja koncentracija, darbo planavimas, atsiranda naujų įžvalgų, padidėja kūrybingumas. Vadinamoji šavasana gali padėti kiekvienam stresą išgyvenančiam žmogui. Ji ypač naudinga vadovaujamą darbą dirbančiam žmogui, kurį slegia didesnė nei kitus atsakomybė. Jogai sako, kad nėra geresnio būdo, kaip pašalinti dienos įtampą ir pailsėti. Šį pratimą gali praktikuoti visi, jam nereikia specialaus pasirengimo. Pavargai darbe – guliesi ant grindų, atsipalaiduoji, o po 20 minučių atsikeli pailsėjęs ir kupinas energijos“, – pataria ekspertas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.