...

Noriu legaliai užsiimti multimedijos verslu, kokie reikalingi leidimai, licenzijos?

Žinių bazė

2013.02.02

Noriu Jūsų patarimo . Su keliais draugais norime teikti medijų paslaugas – video, foto, redagavimas, 3D , 2D grafika ar būti “freelancer’iais” internete ir panašiai. Taip pat esant reikalui įdarbinti žmogų, labiau išmanantį vieną ar kitą sritį. Kokie reikalingi leidimai, kokia tinkama verslo ar mokesčių forma? Kaip su programinės įrangos licenzijomis ?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Publikavimo data: 2013-02-02 22:17

Atsižvelgiant į trumpai apibūdintą planuojamą vykdyti veiklą, manome, kad individuali veikla būtų tinkamas Jūsų verslo formos pasirinkimas, nes: –        tai...

Publikavimo data: 2013-02-02 22:17

Atsižvelgiant į trumpai apibūdintą planuojamą vykdyti veiklą, manome, kad individuali veikla būtų tinkamas Jūsų verslo formos pasirinkimas, nes:

–        tai yra patogus būdas pradėti verslą nesteigiant įmonės, nes pakanka užsiregistruoti mokesčių inspekcijoje, kad vykdote veiklą ir gauti pažymą, o nusprendus nutraukti veiklą pakanka raštu informuoti VMI, kad jos nebevykdote;
–        tai paprasčiausias būdas užsiimti verslu, kadangi nereikia steigti įmonės, o norint nutraukti veiklą – jos likviduoti;
–        taikoma supaprastinta buhalterinė apskaita;
–        nėra minimalaus įstatinio kapitalo;
–        minimalūs įregistravimo kaštai;
–        įsigytas veikloje vykdytas turtas lieka asmeniui nuosavybės teise.

Esminiai šios veiklos vykdymo trūkumas yra atsakomybė savo (ar šeimos) turtu už prisiimtus įsipareigojimus.

Informuojame, kad individualią veiklą galima vykdyti arba su individualios veiklos pažyma, arba su verslo liudijimu. Esminis skirtumas tarp šių dviejų būdų yra tas, kad įsigijus verslo liudijimą reikia iš anksto sumokėti fiksuoto dydžio pajamų mokestį (nepriklausomai nuo to kiek pajamų uždirbote) ir galima verstis tik griežtai nustatytomis veiklos rūšimis. Tuo tarpu vykdant veiklą pagal pažymą – pajamų mokestį reikia sumokėti pasibaigus metams nuo faktiškai gautų pajamų.

Siūlome, prieš pradedant vykdyti Jūsų aprašytą veiklą, kreiptis į apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos teritorinį skyrių su prašymu įregistruoti Mokesčių mokėtojų registre ir tuo pagrindu vykdyti individualią veiklą turint individualios veiklos vykdymo pažymą.

Kilus poreikiui įdarbinti kitus fizinius asmenis, individualios veiklos vykdytojas gali samdyti darbuotojus sudarydamas su jais darbo sutartis. Atkreiptinas dėmesys, kad tokiu atveju, už darbuotoją Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai, privalėsite iš savo lėšų mokėti privalomuosius mokesčius, apskaičiuotus nuo darbuotojui priskaičiuoto mėnesinio darbo užmokesčio sumos.

Informuojame, kad kompiuterių programos, vadovaujantis Pasaulinė intelektinės nuosavybės organizacijos Autorių teisių sutartimi, yra saugomos lygiai taip pat, kaip ir literatūros kūriniai. Todėl kompiuterių programų naudojimas be savininko sutikimo yra draudžiamas. Taip pat yra draudžiamas ir kitų autorių teisių kūrinių naudojimas be autoriaus sutikimo.

Žinant programinės įrangos licenzijų kainų dydį, atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad ES Teisingumo teismas dar šią vasarą priėmė ilgai lauktą prejudicinį sprendimą byloje, kurioje nutarė, kad teisėtai įsigytos kompiuterių programų licencijos gali būti laisvai perparduotos kitam vartotojui. Minėtu sprendimu ESTT atvėrė naujų galimybių kompiuterinių programų rinkoje, nes vartotojui yra suteikta teisė bei pasirinkimo galimybė pirkti „naują“ programinės įrangos licenciją tiesiogiai iš gamintojo ar oficialaus platintojo arba „naudotą“ iš vartotojo. Plačiau apie tai prašome skaityti: http://lt.triniti.ee/archives/3626
 

Ekspertai

Vilija Viešūnaitė

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.