...

Kokia verslo forma tinkamiausia ir kokių leidimų reikia norint auginti ir prekiauti žolelėmis?

Žinių bazė

2014.04.07

Norėčiau pradėti auginti ir prekiauti prieskoninėmis žolelėmis ir arbatomis. Ir į šią veiklą įtraukti tėvus, kurie turi nuosavos žemės ūkio paskirties žemės. Kokia verslo forma tam tinkamiausia? Kokių leidimų ar licencijų reiktų? Prekiauti planuoju internetu (išsinuomojus el. parduotuvę) ir prekyvietėse renginių metu.

Temos: , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vitalija Stankevičiūtė

Teisininkė / UAB „Ius Viridis“

Publikavimo data: 2014-04-07 13:15

Jūsų ketinamą prekybą prieskoninėmis žolelėmis ir arbatomis veiklą galima vykdyti tiek pagal individualios veiklos pažymą, tiek pagal verslo liudijimą. Vienas...

Publikavimo data: 2014-04-07 13:15

Jūsų ketinamą prekybą prieskoninėmis žolelėmis ir arbatomis veiklą galima vykdyti tiek pagal individualios veiklos pažymą, tiek pagal verslo liudijimą. Vienas iš pagrindinių individualios veiklos pagal pažymą ir individualios veiklos įsigijus verslo liudijimą skirtumų – apmokestinimas. Vykdant individualią veiklą pagal pažymą, mokamas gyventojų pajamų mokestis, kurio įmokos mokamos metams pasibaigus nuo gautų (uždirbtų) apmokestinamų pajamų. Šiuo atveju būtų mokamas 5 proc. dydžio pajamų mokestis, kuris mokamas nuo skirtumo, kuris gaunamas iš gautų ar uždirbtų individualios veiklos pajamų, atėmus leidžiamus atsiskaitymus.

O vykdant veiklą įsigyjant verslo liudijimą turėsite sumokėti savivaldybių tarybų nustatytą fiksuoto dydžio pajamų mokestį, kuris skaičiuojamas proporcingai išduodamo verslo liudijimo galiojimo laikotarpiui ir turi būti sumokėtas iki verslo liudijimo išdavimo. Jeigu vykdant veiklą įsigijus verslo liudijimą pajamos gautos iš juridinių asmenų viršija 15.500 Lt visų mokestinio laikotarpio pajamų gautų iš verslo liudijime nurodytos veiklos, tuomet visos pajamos iš juridinių asmenų apmokestinamos kaip pajamos iš individualios veiklos pagal pažymą.

Taigi, sprendžiant dėl individualios veiklos vykdymo, svarbu įsivertinti planuojamų pajamų dydį bei apskaičiuoti mokėtiną mokesčių dydį pagal individualios veiklos pažymą ir palyginti su verslo liudijimo išdavimo kaina. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad norite įrašyti šeimos narį. Tokia galimybė vykdant nurodytą veiklą pagal individualios veiklos pažymą – nenumatyta, tačiau vykdant individualią veiklą įsigijus verslo liudijimą nuo 2012-01-01 gali būti įrašomas vienas iš šių fizinių asmenų: sutuoktinis, tėvas, motina, vaikas nuo 14 metų, globojamasis, globėjas ar rūpintojas (iki 2011-12-31 veikloje galinčių dalyvauti šeimos narių skaičius ribojamas nebuvo), tačiau iš veiklos, kuriai buvo išduotas verslo liudijimas, gautas pajamas turi deklaruoti verslo liudijimą įsigijęs gyventojas. Verslo liudijime nurodytas asmuo turi teisę dalyvauti gyventojo vykdomoje veikloje, kuriai išduotas verslo liudijimas.
Atkreiptinas dėmesys dar ir į tai, kad norite prekiauti internetu. Ši veikla gali būti vykdoma tik pagal individualios veiklos pažymą. Verslo liudijimas šiuo atveju – neišduodamas. Taigi, nusprendus prekiauti internetu, turite išsiimti individualios veiklos pažymą, ekonominės veiklos kodas – 479100 – internetinė prekyba. Tokiu atveju, galimybės įtraukti kito asmens į vykdomą veiklą neturėsite.

Ekspertai

Vitalija Stankevičiūtė

Vitalija Stankevičiūtė

Teisininkė / UAB „Ius Viridis“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.