...

Darbas iš Lietuvos UK įmonėje

Žinių bazė

2022.08.22

Norisi bendradarbiauti su UK įmone iš Lietuvos, pasirašant bendradarbiavimo sutartį transporto logistikos srityje, ar būtų įmanoma tai padaryti su individualia veikla? Ar būtina Mažoji bendrija ? Ar galite papaskoti kuo įmanoma plačiau.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Diana Grapskytė

Verslo planavimo, finansinio verslo planavimo konsultantė, mentorė / MB "Pradėk verslą paprastai"

Publikavimo data: 2022-08-29 11:08

Atsakant į jūsų klausimą, formaliai individuali veikla pagal pažymą yra pripažinta verslo forma ir bendradarbiavimo sutartis galima. Tačiau reikėtų atkreipti...

Publikavimo data: 2022-08-29 11:08

Atsakant į jūsų klausimą, formaliai individuali veikla pagal pažymą yra pripažinta verslo forma ir bendradarbiavimo sutartis galima. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad Mažoji bendrija yra ribotos civilinės atsakomybės privatusis juridinis asmuo – įmonė, o individuali veika pagal pažymą - fizinis asmuo, t.y., atsakomybė nešate kaip fizinis asmuo. Pavyzdžiui, mažoji bendrija yra ribotos atsakomybės juridinis asmuo, todėl mažosios bendrijos narys neatsako savo turtu už mažosios bendrijos prisiimtus įsipareigojimus. Tuo tarpu dirbdami su individualia veikla, jūs tiesiogiai, savo asmeniniu turtu, būsite atsakingi už prisiimtus įsipareigojimus.

Vygandas Pliasas

Programinės įrangos SaaS sprendimų, komandų valdymo ir produktų kūrimo ekspertas / Cortip

Publikavimo data: 2022-09-19 14:33

Manau pirmas dalykas į ką reikia atkreipti dėmesį ir kas nulems ar geriau individuali veikla ar mažoji bendrija yra bendradarbiavimo...

Publikavimo data: 2022-09-19 14:33

Manau pirmas dalykas į ką reikia atkreipti dėmesį ir kas nulems ar geriau individuali veikla ar mažoji bendrija yra bendradarbiavimo sutarties sąlygos. Jei nešate atsakomybę už transportą, krovinius, terminus ir pan., geriau rinktis mažąją bendriją. Jei bendradarbiavimas panašesnis į darbo santykius, galima apsieiti ir su individualia veikla. Ką reiškia tie darbo santykiai – kažkas tokio, tarsi dirbtumėte jų įmonėje, tačiau verslo procesus atliktumėte Lietuvoje, kitaip sakant dar atstovautumėte juos. Taip pat, dar reikėtų apgalvoti kokio dydžio sumos nusimato bendradarbiaujant. Jungtinėje karalystėje PVM lubos yra kone dvigubai aukščiau, nei Lietuvoje. Žinau, kad jie mėgsta apie tai nepagalvoti, jei suma nesiekia PVM lubų. Tačiau mes gyvename Lietuvoje ? Dirbant per savo įmonę, manau, kad lengviau tvarkytis su finansais, paprasčiau atskirti pirkinius, reikalingus darbui. Su IV pigiau, šiek tiek mažiau reikalų.

Daugiau atsakymų

Ekspertai

Diana Grapskytė

Diana Grapskytė

Verslo planavimo, finansinio verslo planavimo konsultantė, mentorė / MB "Pradėk verslą paprastai"

Vygandas Pliasas

Vygandas Pliasas

Programinės įrangos SaaS sprendimų, komandų valdymo ir produktų kūrimo ekspertas / Cortip

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.