...

Vyno prekyba internetu

Žinių bazė

2013.08.07

Sveiki,
Noriu importuoti vyną iš Rumunijos ir prekiauti internetinėje parduotuvėje. Kokia būtų procedūra?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-08-07 11:26

Pagal LR Alkoholio kontrolės įstatymą, alkoholio produktų įvežimas į Lietuvos Respubliką iš Europos ekonominės erdvės valstybių (taip pat ir Rumunijos)...

Publikavimo data: 2013-08-07 11:26

Pagal LR Alkoholio kontrolės įstatymą, alkoholio produktų įvežimas į Lietuvos Respubliką iš Europos ekonominės erdvės valstybių (taip pat ir Rumunijos) nėra laikomas importu, todėl nėra reikalinga alkoholio produktų importo licencija. Svarbu paminėti, jog įstatyme nėra numatyta galimybė įvežti alkoholio produktus fiziniams asmenims, vykdantiems individualią veiklą, išskyrus tam tikro leidžiamo kiekio įvežimą asmeniniam naudojimui. Taigi, Jūsų nurodomą veiklą gali vykdyti tik juridinis asmuo.

Įmonės, įvežančios alkoholinius gėrimus, privalo pasirūpinti ir kitais reikalingais dokumentais bei formalumais. Šios įmonės privalo turėti kiekvienos įvežtos ir realizuojamos alkoholio produktų siuntos atitiktį patvirtinančius dokumentus, o įvežant ir realizuojant vyno produktus – gabenimo dokumentus. Įvežamų alkoholio produktų saugos ir kokybės rodikliai privalo atitikti Lietuvoje galiojančius reikalavimus, taip pat draudžiama pardavinėti ir laikyti alkoholio produktus nepaženklintus  specialiais ženklais – banderolėmis. Be to, alkoholiniai gėrimai yra priskirtini prekių grupėms apmokestinamoms akcizu.

Svarbu paminėti, kad pardavinėti alkoholinius gėrimus Lietuvos Respublikoje galima tik turint didmeninės ar mažmeninės prekybos alkoholio produktais licenciją, kurios gali būti išduodamos taip pat tik juridiniams asmenims. Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais licencijas išduoda atitinkamos savivaldybės vykdomoji institucija, o valstybės rinkliava už jų išdavimą yra 1300 Lt. 

Visgi problemų gali kilti dėl Jūsų pasirinkto prekybos būdo, t. y. prekybos internetu. Nors LR Alkoholio kontrolės įstatyme, priešingai nei LR Tabako kontrolės įstatyme,  nėra konkrečiai nurodoma, kad prekiauti alkoholiniais gėrimais draudžiama naudojant ryšio priemones, tokį ribojimą galima įžvelgti sistemiškai vertinant kelių teisės aktų nuostatas. Pavyzdžiui, LR Vyriausybės patvirtintose Didmeninės ir mažmeninės prekybos alkoholio produktais licencijavimo taisyklėse numatyta, kad licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais gali būti išduodamos stacionarioms prekybos įmonėms, viešojo maitinimo įmonėms ar įmonėms, norinčioms prekiauti tam tikrose specialiose vietose, pavyzdžiui, orlaiviuose.

Be to, LR Alkoholio kontrolės įstatyme įtvirtinta, kad licencijose verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, be kita ko, turi būti įrašytos alkoholinių gėrimų prekybos ir laikymo vieta, o minėtose taisyklėse nurodoma, kad įmonė, turinti licenciją, gali verstis licencijoje nurodyta veikla ir laikyti licencijoje nurodytus alkoholio produktus tik toje vietoje, kuri įrašyta į licenciją. Taigi, atsižvelgiant į Jūsų siekį platinti alkoholinius gėrimus tik internetu bei nurodytas teisės aktų nuostatas, manytina, kad šiuo metu galiojantis teisinis reguliavimas nenumato galimybės vykdyti mažmeninę prekybą alkoholiniais gėrimais tik internetinėje parduotuvėje. 

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.