...

Verslo liudijimas Lietuvoje, gyvenant užsienyje

Žinių bazė

2022.04.13

Turiu „Etsy“ parduotuvę, kurioje prekiauju savo siūtais žaislais. Parduotuvė „Etsy“ atidaryta Lietuvoje ir gaunami pinigai yra į lietuvišką sąskaitą. Tačiau dabar gyvenu ne Lietuvoje, bet noriu ir toliau vykdyti šią veiklą. Ar galiu dirbti pagal indvidualią veiklą, gauti pinigus į lietuvišką sąskaitą, bet žaislus siūti ir išsiųsti pirkėjams iš užsienio valstybės?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2022-08-04 14:21

Gyventojo mokestinės prievolės (individualios veiklos įregistravimo, pajamų deklaravimo ir mokesčių mokėjimo) priklauso nuo to, ar esate nuolatinis Lietuvos gyventojas, ar...

Publikavimo data: 2022-08-04 14:21

Gyventojo mokestinės prievolės (individualios veiklos įregistravimo, pajamų deklaravimo ir mokesčių mokėjimo) priklauso nuo to, ar esate nuolatinis Lietuvos gyventojas, ar nenuolatinis. Kriterijai, kuriais vadovaujamasi nustatant ar gyventojas yra nuolatinis Lietuvos gyventojas, nurodyti Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 4 straipsnyje. Nuolatinis Lietuvos gyventojas, laikinai gyvenantis ne Lietuvoje, gali gaminti gaminius užsienyje ir jais prekiauti per elektroninę parduotuvę (siunčiant gaminius pirkėjams iš užsienio valstybės) ir gauti atsiskaitymą į Lietuvoje esančio banko sąskaitą. Be to, dėl galimų mokestinių prievolių (pvz., ar nėra prievolės registruoti individualią veiklą), būtina pasidomėti ir užsienio valstybėje. Tačiau, jei užsienyje gyvenantis gyventojas mokesčių tikslu būtų laikomas nenuolatiniu Lietuvos gyventoju, jam gali atsirasti prievolė individualią veiklą teisės aktų nustatyta tvarka registruoti užsienyje (o Lietuvoje tokią įregistruotą veiklą, kuri nėra vykdoma per nuolatinę bazę Lietuvoje, nutraukti).

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.